Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Edhe pse trenat natës evropiane fjetura janë duke u bërë diçka e një specie të rrezikuara (linjat ajrore buxhetore ne jemi duke kërkuar në ju!), dashuruar Trajnimi ende nuk janë duke i dhënë dorë! Për dashamirët e trenit entuziaste, asgjë nuk mund hopping në bordin e trenave të natës dhe duke shijuar bukurinë e distanca të gjata pa pasur nevojë për të thyer banka për të marrë në destinacionin e tyre përfundimtar.

Nëse ju keni qenë duke planifikuar një udhëtim Night Train jashtë vendit, por nuk janë të sigurt se trenat e natës janë opsioni më i mirë, do të lexoni më poshtë.

SHËNIM: Të gjitha arsyet që ne kemi vënë së bashku të shkojnë përtej "për starters, ju nuk do të kalojnë 10+ orë drooling mbi supe tuaj, si kokën jiggles kundër dritares së trenit ".

 

Trenat Night janë kosto-efektive

Për çdo udhëtar mbi buxhetin (ose ata të cilët do të në vend shpenzojnë më shumë në një pjatë të mirë dhe ndonjë gjë interesante se sa ata do të në një biletë), trenat e natës janë opsioni më i buxhetit-miqësore për të zgjedhin për (sidomos për një udhëtim të gjatë). Ju mund të presin shpenzimet tuaja të prerë në gjysmë, kur ju të zëvendësuar tre ose katër netë në një hotel (edhe një në kategorinë më të lirë) me të njëjtin numër të netëve në një tren, duke kursyer deri në lidhje me $500! Në qoftë se nuk është buxhetimi i zgjuar, ne nuk e dimë se çfarë është!

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Efikasiteti Koha në Trenat Night & Rehati

Efektiviteti i udhëtimit i trenit është e pamohueshme! trenat evropiane janë të shpejtë, organizuar dhe çdo gjë që ju jeni duke kërkuar për në një opsion të transportit nuk ka rëndësi nëse ju jeni udhëtonte për diku afër si Italia ose një destinacion më tej. Udhëtimi me tren është fantastike për të gjithë ata që është në kërkim të jetë i pari në linjë në zyrën turne, e tyre muze favorite, apo kudo tjetër ata do të planifikuar për të shkuar. Trenat e natës ju japin mundësinë që në fakt të pushoni gjatë natës. Më pas përdorni ditën për të shijuar peizazhe të mrekullueshme përmes dritares dhe gjatë ndalesave të trenit.

Lecce për Trenat Milanit

Reggio Calabria për Trenat Milanit

Bari për Trenat Milanit

Salerno për Trenat Milanit

 

ekologjikisht miqësore

Ashtu si trena të rregullt, trenat e natës janë alternativa më e mirë e udhëtimit për planetin tonë. Që ata të prodhojnë shumë më pak CO2 për pasagjer se aeroplanë të bërë, ata mund të jenë transportimi i së ardhmes. Kështu që, në qoftë se ju jeni ndërgjegjshëm për mjedisin, ju e dini se çfarë mënyrë ju do të udhëtojnë nga tani e tutje.

Levanto për Trenat Torino

La Spezia për Trenat Torino

Napoli për Trenat Torino

Roma për Trenat Torino

 

të kesh kënaqësi me miqtë në trena Night

Trenat e natës janë të mëdha për të bërë miq

Në qoftë se ju jeni udhëtojnë vetëm, trenat janë duke ju dhënë një mundësi për të përmbushur një shumë të njerëzve nga e gjithë Evropa, të gjithë të ndryshëm nga njëri-tjetri. Gjej disa interesa të ngjashme për të folur në lidhje me, dhe ju keni bërë potencialisht miq për jetën! Plus, çfarë është edhe më e rëndësishme këtë herë (të paktën për temën ne jemi në), ju keni gjetur të sigurt, njerëz të besueshëm për të ndarë kabinë tuaj duke fjetur me! trenat e natës janë të mrekullueshme, por downside është që ju mund të përfundojnë deri në kabinë me një bandë e njerëzve të cilët gërhij, erë e keqe (Më vjen keq!), apo ... vetëm kollë shumë. Kështu që, gjetur një grup që është e madhe për një bisedë dhe disa netë në të njëjtën kabinë imët është fantastike!

Lyon për Trenat Nicës

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Ankesa Scenic

Uau, ne pothuajse kemi harruar të përfshijmë përfitimin frymëzues përgjithmonë të trenave të natës të quajtur – skenik apelim! Mos fle përmes fjords, Alpet, dhe peizazheve të tjera të ngjashme të bukura. Por mos ndjehen të detyruar për të qëndruar zgjuar si ju të kalojë industriale zemër Gjermanisë, qoftë. oh, dhe - të marrë fotografi, edhe në qoftë se kjo është vetëm përmes dritares!

 

Na njoftoni duke na cicëruar në @SaveATrain! , Ju mund të gjeni kanalet tona të tjera sociale në fund të Save-A-Tren sigurisht, ju mund të urdhërojë nga ne bileta treni.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-reasons-night-trains%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)