Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 01/04/2021)

Çdo ditë ajo është një gjë e zakonshme për të parë mijëra pasagjerët duke përdorur hekurudhat. Prandaj, nuk është çudi, se hekurudhat janë të njohur si jetësore e vendit. pa, ato mund të jenë një kaos i pamasë dhe mund të çojë në konfuzion dhe probleme të rënda.

 

All You Need to Know About the Railway Ticket Reservation

 

Duke thënë se, disponueshmërinë e biletave bëhet një çështje e madhe çdo herë që ndodh. Kur doni të rezervoni biletat tuaja, ju keni nevojë për të siguruar që bileta janë në dispozicion dhe të gatshëm.

 

Cilat janë llojet e procesit të rezervimit?

Ju keni lloje të ndryshme të trajnerëve në rezervimet e biletave hekurudhore. Ata janë pa rezerva. Pa rezerva është zakonisht më e i mbushur sepse udhëtarët nuk i rezervoni biletat e tyre në këtë ndarje.

Gjatë kohës festivalit, bëhet e padurueshme dhe numri i njerëzve që udhëtojnë në tren mund të arrijë lehtësisht disa qindra. Nëse ju i përkisni të moshuarit ose të ketë një çështje fizike, atëherë ajo është e mirë për Libri në një tren të rezervuar ndarje në vend se pa rezerva.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Lloj tjetër i ndarje është trajneri fle. Trajneri fle si emri shkon ju mundëson që të relaksoheni dhe të fle në të gjithë tuaj udhëtim. Çdo tren vjen me të paktën 10 karroceri që janë trajnerë fjetura.

Ju mund të sjellë vetë jastëk dhe shtrati fletë tuaj nëse doni. Ideal për ata që janë të udhëtojnë me një buxhet. të fjeturit 3 shtresore AC ndarje është e rehatshme dhe është pak mbi trajnerin që fle Reservation Railway Ticket.

Ata janë pak të shtrenjtë kur krahasohet me trajnerin që fle, sepse ata kanë AC. 2-shtresore AC ndarje është një tjetër metodë e udhëtimit. Eshte i rehatshëm dhe ju janë të pajisur me i madh luks.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

E njëjta gjë mund të thuhet për ndarjen e klasit të parë AC. Kjo është për shkak se ju jeni të pajisur me llojin e privatësisë, të cilën ju doni. Kjo është metoda më e shtrenjtë e udhëtimit. së fundi, makina karrige.

Kur ju jeni të udhëtojnë distanca të shkurtra, atëherë ju mund të udhëtojnë duke përdorur makinën karrige. Tarifat janë më të ulëta se AC i klasit të parë rezervim biletë hekurudhor. Megjithatë, ju do të duan për të siguruar që vendet janë në dispozicion përmes alarm SMS ose Online kontrolloj.

Duke përdorur PNR, ju mund të sigurojë që bileta juaj është i rezervuar. më në fund, ju keni nevojë për të parë se vendet janë në dispozicion. Ju mund ta bëni këtë duke siguruar statusin PNR është i saktë para se të bëni më tej Reservation Railway Ticket rezervime.

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Si gjithmone, bëni rezervimet tuaja duke përdorur një burim të besueshëm të informacionit si Ruaj një tren.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fall-you-need-to-know-about-the-railway-ticket-reservation%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)