Koha e leximit: 7 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 13/05/2022)

Përveç zgjedhjes së veshjes, ose kostum, planifikimi i një dasme është një sfidë për çdo çift. Nga lista e të ftuarve te tema, ka kaq shumë detaje që e bëjnë ditën një ëndërr realitet. Megjithatë, the wedding destination is one of the top things to decide on. këto 10 amazing wedding destinations in Europe offer the top wedding venues for the most magical wedding day.

 

1. Amazing Wedding Destinations: Një Dasmë Në Paris

Çatitë pariziane, kështjellat, and sophisticated charm create the most magical atmosphere for a wedding. Prandaj, the French capital is a popular destinacioni i udhëtimit të çifteve and a top wedding destination. Me tutje, you can easily move from serving foie gras in your reception to sipping champagne with the views of the Eiffel Tower on the honeymoon.

Ndërsa Parisi është një vend i mrekullueshëm dasmash, duhet të keni parasysh se Parisi është gjithashtu një nga destinacionet më të shtrenjta të dasmave në Evropë. kështu, a wedding in Paris is an amazing choice for couples that want to splurge on their wedding and guests.

5 Beautiful Wedding Venues in Paris:

Gadishulli

Chateau d'Esclimont

Kapela Shlyerëse

Pavioni i Muzikës Barry

Shtëpia e bardhë

 

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Amazing Wedding In Paris

 

2. Toskana

Të bësh hapat e parë si çift i martuar nën rrushin është një mënyrë e mrekullueshme për të filluar një martesë. Kodrat rrotulluese të Toskanës, makarona të punuar me dorë, and red wine, janë vetëm disa arsye për të rënë në dashuri në Itali. Me fjale te tjera, Tuscany is an unforgettable destination to celebrate your love with close friends and family.

Regardless of the venue you choose, spring is the best time for a wedding in Tuscany. The reasons are; moti është i këndshëm dhe i rehatshëm për ngjarje të brendshme ose të jashtme, dhe është pa turistë. prandaj, if you have already decided to get married in Tuscany, all you need to do is choose the wedding venue. From luxurious villas in the picturesque Val d’Orcia to charming countryside farmhouses, there are many wedding venues for any concept and budget.

5 Romantic Wedding Locations In Tuscany:

Castiglion del Bosco

Borgo Santo Pietro

Vila Vignamaggio

Shtëpia e Kornakut

Tokat e Nanos

 

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Pisa për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

An Amazing Wedding In Tuscany

 

3. Amazing Wedding Destinations: Edinburg

Ndërtesa të lashta të ruajtura mirë, histori të pasur, dhe arkitekturë magjepsëse, Edinburgu është destinacioni më i mrekullueshëm i dasmave në Mbretërinë e Bashkuar. Me tutje, the old libraries, sallat e pritjes, dhe kështjella mesjetare, mes pyjeve dhe pemëve të gjelbra, janë vende të mrekullueshme dasmash.

Të tregohet e vërteta, Edinburgh is a fun and lively city, ndoshta vendi më i gjallë në Skoci, duke ofruar atmosferën më të mirë për rastin më të lumtur. veç, Edinburgu është ndoshta i vetmi destinacion në Evropë ku do të gjeni kështjella, shtëpi fermash, and exclusive hotels for your amazing wedding.

5 Unique Wedding Venues In Edinburgh:

Banjat e Vjetër Dr Bells

Kalaja e Edinburgut

Doubletree nga Hilton

Kolegji Mbretëror i Mjekëve

Mansfield Traquair

 

Unique Wedding Venues In Edinburgh

 

4. Liqeni Bled, Sllovenia

Me pamje te bukur te liqenit dhe maleve perreth, Lake Bled is one of the most romantic wedding destinations in Europe. për më tepër, the most special feature of Lake Bled is the small island in its center and the magnificent church. The island church is a gorgeous venue for an intimate civil and church wedding, with boat access from the mainland.

Përveç ambientit simpatik, Liqeni Bled është një vend i mrekullueshëm për një muaj mjalti. Kjo mënyrë, direkt nga pritja dhe festa në një nga hotelet luksoze, you could retire to your very own cabin on the water or honeymoon suite. për më tepër, Lake Bled offers many romantic vendet për piknik, hiking, dhe aktivitete sportive ujore për kujtime të jetës.

5 Amazing Venues In Lake Bled:

Grand Hotel Toplice

Bled Island Church

Vila Bled

Bled Lake shores

Bled Lake Castle

 

 

5. Amazing Wedding Destinations: Liqeni i Como

Kopshte mahnitëse italiane që përfundojnë në ujëra, tarraca romantike me pamje nga liqeni, Liqeni i Komos është i pabesueshëm destinacioni i dashurisë në Evropë. kështu, Lake Como offers the perfect setting for a wedding ceremony and incredible wedding photos.

Përveç dizajnit dhe stilit të hollë të ambienteve të dasmave në Liqenin e Komos, vilat italiane buzë liqenit janë ideale për festat e nuses dhe dhëndrit. Secili prej vendeve në Liqenin e Komos ka qasje të drejtpërdrejtë me varkë. prandaj, Çifti i lumtur mund të planifikojë festa të paharrueshme beqarie dhe beqarie nëse planifikojnë një martesë verore në liqenin e Komos. Baza e fundit, Liqeni i Como is a wonderful wedding location, where the “dolce vita” truly begins with a happy couple tying the knot.

5 Romantic Venues In Lake Como:

Vila Erba

Tenuta La Madonnina di Barni

Villa D’Este

Mandarin Oriental Hotel

Villa Balbiano

 

Milani për Trenat Torino

Liqeni i Como për Trenat Torino

Genoa për Trenat Torino

Parma për Trenat Torino

 

Lake Como view with a couple before marriage

 

6. Dasma përrallore në Irlandë

Nëse gjithmonë keni ëndërruar të martoheni me princin tuaj simpatik, atëherë një martesë në Irlandë është vendi ku ëndrrat tuaja bëhen realitet. Kështjella, and extravagant gardens in the scenic mountains of Ireland, kanë organizuar shumë dasma romantike. Edhe me shume, the magnificent castles are part of the rich Gaelic history in Ireland and have transformed from ancient fortifications, dhe simbolet e pushtetit, në ambiente spektakolare të dasmave.

si pasojë, castles are a great wedding venue, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre. kështu, many castles and mansions in Ireland can accommodate the whole guests’ jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre. Megjithatë, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre.

5 jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre:

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre. jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre. jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre

 

Fairytale Wedding In Ireland

 

7. Amazing Wedding Destinations: Berlini

Young, funky, trendy, and unusual, Berlin is a terrific wedding destination for young and bold couples. While most couples choose a more romantically classic destination for their big day, like Paris or Lake Como, Berlin is an unusual destination for weddings. Famous for its bars, night scene, and fantastic nightlife, Berlin has much more to offer in the wedding scene, than being only a great bachelor and bachelorette destination.

For Instance, Berlin is rich in history, and most of its major historical buildings are well preserved, offering lovely classic venues for an intimate wedding. Ne anen tjeter, other venues offer great city views and are great outdoor wedding venues, perfect for a summer wedding. Kështu që, in spite of being the capital of funk, Berlin is a wonderful wedding destination in Europe, for rock star couples, with a touch of glam.

Best Wedding Venues In Berlin:

Hotel de Rome

Seelodge

A-Rosa Scharmutzelsee

2C Spreequartier

 

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Bride Photoshoot In Berlin

 

8. Amsterdami

With charming bridges, flowers everywhere, and idyllic views from every angle, Amsterdam is an amazing wedding destination. The Dutch capital is friendly, lehtësues, and colorful city. për më tepër, Amsterdam is an LGBT-friendly city and welcomes all couples that wish to declare their love to the world.

veç, in case you are planning a wedding on a budget, weddings are free on Tuesdays. Kështu që, pack your best friends, dhe prindërit, for an intimate and memorable wedding in one of the 10 amazing wedding destinations in Europe.

Top 5 Wedding Venues In Amsterdam:

Vondelkerk

Hortus Botanicus

Koeplkerk

Restaurant de Kas

Pont 13

 

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

LGBT Wedding In Amsterdam

 

9. Amazing Wedding Destinations: Bavaria, Gjermania

jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, jo vetëm falë ambientit dhe atmosferës romantike, por edhe përmasave të tyre, dhe bukuria natyrore bavareze krijojnë ambientin më idilik për një ceremoni martesore intime. veç, Bavaria është një nga rajonet më të bukura dhe më të mëdha në Gjermani. kështu, you will have complete privacy to enjoy your day in the great Bavarian outdoor.

për më tepër, Bavaria is one of the most scenic spots in Germany, from the winter to summer. Kjo mënyrë, ju mund të bëni një martesë dimërore në botën e çudirave të bardha me borë, ose mirëpritni pranverën në malet e lulëzuara përreth. Sido që të jetë, fotot e dasmës tuaj, dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë.

3 Amazing Wedding Locations In Bavaria:

5* Hotel Steigenberger Sonnenhof

Kështjella EYRICHSHOF Kalaja

Gauklerhof Allgau

 

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Amazing Wedding Locations In Bavaria

 

10. Destinacione të mahnitshme dasmash në Evropë: dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë

dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë, dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë. Like an image straight from a bridal magazine, your wedding pics in the serene alpine mountains, or pristine lakes, the Austrian Alps are an unforgettable wedding location.

dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë, dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë, dhe ngjarja do të jetë jashtëzakonisht e veçantë. për shembull, you can plan an outdoor ceremony on a cliff, with mountain views, or in a charming chalet with a few of your close friends over a largim fundjava in the Alps. Në fund të fundit, from serving Schnitzel at reception, për të kërcyer nën një qiell plot yje, një martesë në Alpe është një martesë përrallore që po bëhet.

3 Wonderful Wedding Venues In the Austrian Alps:

Rossl Alm Chalet

Kalaja Kufstein

Maierl Alm dhe Chalets

 

Mynih për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Oberstdorf për Trenat Insbruk

Graz të Trenat Insbruk

The Austrian Alps Wedding

 

We will be happy to help you plan a romantic train journey to your dream wedding destination, Just enter SaveATrain.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë në blog “10 Destinacione të mahnitshme dasmash në Evropë”Në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Famazing-wedding-destinations-europe%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)