Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 28/01/2022)

Udhëtimi nga Amsterdami në Berlin me tren i ofron udhëtarit një përvojë të paharrueshme dhe zgjedhjen më miqësore me mjedisin.. Edhe pse udhëtim gjashtë-orëshe është pak i ngadalshëm, komoditetin e ofruar nga trenat dhe bukuri e Udhëtimi është shquar. me peizazh i bukur pergjate rruges, dhe një makinë ngrënie të ndihmojë të kalojë kohë, Udhëtimi përfundon duke u shumë më shpejt se sa pritej. Këtu është ajo që trenat në Evropë ofrojnë për këtë rrugë.

 

Duke arritur në moderne Hauptbahnhof (HBF) kur udhëtoni nga Amsterdam në Berlin ose Berlin me Amsterdam me tren, është e vështirë të mos për të marrë ngacmuar në lidhje me udhëtimin që shtrihet përpara. Stacioni është një strukturë çeliku me disa kate, ku trenat kalojnë mbi kokën tuaj nëpërmjet binarët pezulluar. Ajo është e lidhur shumë mirë me pjesën tjetër të qytetit përmes linjave të metrosë dhe autobus stacion, në qendër të Berlinit. Nëse ju nuk e keni rezervuar strehim në Berlin, një alternativë e mirë vetëm një minuta larg nga stacioni është Hotel InterCity.

 

Berlini Në Amsterdam Me Tren

Kur niseni nga Amsterdam për në Berlin me tren, ju shkruani stacioni qendror famshme në Amsterdam, një nga ndërtesat më emblematike të qytetit, si dhe aeroportin e Schipol. lehtësisht të arritshme, e Stacioni Qendror është ndërtuar në 1889, dhe sot merr rreth 250,000 pasagjerë në ditë. Stacioni është sinjalizuar shumë mirë. Nëse ju nuk flisni holandisht, vetëm mos harroni se emri i platformës është “udhë”. Nëse është e nevojshme, ju mund të bërbëlit disa anglisht, pasi që stafi i stacionit flet gjuhën. në Amsterdam, një zgjedhje e mirë e akomodimit në afërsi të stacionit qendror është Style Ibis. atje, Vendndodhja është e përkryer për shkak se stacioni i trenit është e drejtë në qendër, në afërsi të vendeve të interesit.

Biletat e trenit në Bruksel drejt Amsterdam

Bileta e trenit në Londër për në Amsterdam

Bileta e trenit në Amsterdam në Berlin

Bileta e trenit në Paris në Amsterdam

 

Amsterdam të Berlinit Skyline

Amsterdam në Berlin me tren

Shërbimi i trenit i Amsterdamit në Berlin me tren është mjaft i shpeshtë, dhe ka rreth dy trena në orë. Shumica trenat ditë ofrojnë një shërbim shumë të rehatshme, por pak i ngadalshëm, si ata të ndaluar në disa qytete përgjatë rrugës. Treni i parë nga Amsterdami në Berlin niset në 6:58 jam, mbërritjes në kryeqytetin gjerman në 13:20. Nga Berlini për në Amsterdam, treni i parë niset në 06:37 dhe arrin në 13:08. Pjesa më e mirë e udhëtimit gjatë ditës, pa asnjë dyshim, është peisazhet. Qytetet e vogla në brendësi të Gjermanisë dhe Holandës, si dhe malet dhe peizazheve rurale, janë absolutisht të lë pa frymë!

Bileta e trenit në Amsterdam në Bruksel

Bileta e trenit në Amsterdam në Londër

Bileta e trenit në Berlin për në Amsterdam

Bileta e trenit në Amsterdam në Paris

 

 

Opsionet tapiceri në tren nga Amsterdami në Berlin janë të ndryshme. Këto variojnë nga sediljet konvencionale deri te kabinat me ajër të kondicionuar që kanë ndenjëse të shtrirë dhe madje shndërrohen në shtretër. Që nga udhëtimi është i gjatë, udhëtojnë në një nga këto kabina, e cila ofron shtesa të tilla si drita, kontrollin e temperaturës, dhe priza për laptopë dhe telefona celularë, e cila bën të mundur për të shikuar filma në komoditetin e kabinën tuaj gjatë tërë udhëtimit. Mos harroni për të blerë bileta të paktën dy javë tuaj paraprakisht kështu që ju të sigurt nuk ka problem ndodh.

 

Ne jemi të më patjetër të sigurtë që ju do të adhuroj udhëtim nga Amsterdami në Berlin, dhe anasjelltas. po, atje do të jetë një tjetër udhëtim për shkak se një herë ju provoni atë për herë të parë, ju gjithmonë do të duan të marrin trenin përsëri dhe plotësisht të gëzojnë udhëtimin.

 

Kështu që, a jeni gati për të udhëtimit tren midis Hollandës dhe Gjermanisë me tren? nëse kështu rezervoni biletat tuaja të trenit me ne në 3 minuta, në normat e lirë dhe të çliruar nga tarifat prenotim padurueshëm!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Famsterdam-berlin-train%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)