Koha e leximit: 12 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 04/11/2022)

Ne kohët e fundit ka shkruar një blog në Hipur me fëmijët në një tren dhe ju dha disa këshilla për të mbajtur të vegjlit tuaj argëtuan. Librat e leximit, duke luajtur Uno, dhe dëgjimi i librave audio është padyshim i domosdoshëm për këdo, por ka mijëra aplikacione për tu shkarkuar para se të udhëtoni atje, që besojmë se jo vetëm që do t'ju argëtojnë, por ju ndihmojnë të bëni Udhëtimi juaj më të organizuar dhe argëtim! Nga App Store në Google Play, ne kemi rrumbullakuar deri disa të mira 23 Apps ju duhet të shkarkoni para se të udhëtonte. Të gjitha që ju duhet është një smartphone dhe diku para udhëtimin tuaj të ardhshëm.

 

1. Për një vend për të qëndruar: Airbnb

Nëse kjo është e ligjshme, në qytet ju jeni duke vizituar apo jo, Airbnb është një emër të familjes. Kjo është padyshim një nga Apps që ju duhet për të shkarkuar para se të udhëtonte. Ofertat app tani çmimet më të lira, dhe një përvojë më autentike duke i lejuar përdoruesit për të qëndruar me një lokal, ose në shtëpinë e tyre. App gjithashtu ofron një funksion të quajtur Udhëtime, e cila ofron përvoja të zgjedhur nga gjatë qëndrimit tuaj. Ne jemi të sigurt se nuk do të jetë e gjatë derisa ajo ofron gjithçka që ju nevojitet në një të shkojnë, por tani për tani, opsionet që ato ofrojnë padyshim që ia vlen të shkarkohen.

Dijon në Paris me tren

Reims në Paris me tren

Lille në Paris me tren

Londër për në Amsterdam me tren

Apps you need to download before traveling

 

2. Aplikacionet që duhet të shkarkoni para se të udhëtoni për dhomën e hotelit në minutën e fundit: Hotel Sonte

Realiteti është se ndonjëherë Airbnb juaj do të dështoj. Kjo është e vetmja downside i aplikacionit. Por jo për t'u shqetësuar, ju ende mund të ketë një plan B. Hotel Sonte është një shërbim i besueshëm që lulëzon në marrëveshje të minutës së fundit. Partnerët e kompanisë me hotele të ofrojnë zbritje në dhomat bosh, dhe ju do të jetë në gjendje të rezervoni një në bazë të 10 sekonda. Ju gjithashtu merrni 24/7 shërbimi ndaj klientit nga ekipi Hotel Sonte, në rast se diçka shkon shtrembër.

Londër në Bruksel me tren

London në Paris me tren

Linz për në Salzburg me tren

Turne në Paris me tren

Apps you need to download before traveling

 

3. Aplikacionet për të shkarkuar para se të udhëtoni për hotele të lira të paracaktuara: plesht

Hopper është një app fluturim dhe hotel që ju gjen çmimet më të mirë për rezervimin. Ajo analizon të dhënat për të ndjekur çmimet dhe parashikojnë herë më e lirë për dhoma rezervë dhe fluturimet libër. Sipas faqen e saj, Ai krenohet me një 95% Shkalla e suksesit në parashikimet për rezerva deri në një vit më parë. Jo keq!

Salzburgu në Vjenë me tren

Mynihu në Vjenë me tren

Graz në Vjenë me tren

Praga në Vjenë me tren

Hotel Billboard

 

4. Aplikacionet që duhet të shkarkoni para se të bëni krahasimin e çmimeve: kajak

Ndërsa ne kemi marrë tashmë një Apps pak këtu për akomodimin dhe udhëtimin planeve, Kayak është një app të gjitha-në-një që ndihmon çmimet krahasuar mes motorët e kërkimit të ndryshme për të gjitha nevojat tuaja të udhëtimit. Kjo përfshin hotele, fluturime, Car Rentals, dhe madje edhe paketa e udhëtimit. Përfitoni nga sasitë e tij masive të krahasimeve për të rezervuar të gjitha udhëtimet që do t'ju duhen në një vend.

Mynihu në Salzburg me tren

Vjena në Salzburg me tren

Graz drejt Salzburgut me tren

Londër për në Lyon me tren

 

5. Aplikacionet që duhet të shkarkoni para se të udhëtoni për biletat e trenit: Ruaj një tren

Nëse jeni të udhëtonte në të gjithë Evropën, ka një shans të mirë që ju do të jetë duke e bërë rrugën tuaj me tren. Transporti publik Opsionet në Evropë janë të njohur për lidhjet e tyre ndër-vendit, dhe ndërsa fluturimet janë të shpejtë, Trenat janë më të përshtatshëm, me shpesh, dhe të shërbimit të shumë rrugëve më shumë. Në rast se ju jeni në nevojë të biletave të trenit, shkarkoni të Ruaj një tren app për të bërë blerjen e lirë dhe të lehtë.

Dusseldorf në Mynih me tren

Dresden në Mynih me tren

Nurenberg në Mynih me tren

Bon në Mynih me tren

Apps you need to download before traveling

 

6. Aplikacionet për të shkarkuar para se të udhëtoni për argëtim në lëvizje: Netflix

Deri tani ne të gjithë e dimë se çfarë është Netflix. Nëse ju nuk e bëni, mirëpritur në një botë krejt të re! Regjistrohu për një gjykim të lirë, shkarko të gjitha tregon preferuar apo filma dhe të shikojnë ata, ndërsa ju jeni në një tren, pa nevojën për WiFi! Mbani në mend se tregon të ndryshme janë në dispozicion sipas çfarë vendi ju jeni duke vizituar, Pra, nëse ju jeni të varur absolutisht me njëri-, Sigurohuni që të shkarkuar sa më shumë episode të jetë e mundur para se të kalojnë kufirin!

Amsterdam në Londër me tren

Roterdam në Londër me tren

Paris në Londër me tren

Brukseli në Londër me tren

netflix Entertainment

 

7. Për të ndarë shpenzimet tuaja Me Miqtë: Splittr

Udhëtim me shokët? i madh! Një nga mënyrat më të lehta për gjëra për të marrë të vështirë është nëse ju nuk e ndarë fondet tuaja të udhëtimit saktë. Shmangni konfliktet dhe përdorni celularin tuaj për të ndarë lehtësisht shpenzimet midis miqve. Nëse ju keni një grup, Kjo është një nga Apps që ju duhet për të shkarkuar para se të udhëtonte. Splittr është posaçërisht për njerëzit që udhëtojnë. Shkruani shpenzimet në lëvizje, duke përfshirë të cilët paguar atë dhe app do të bëjë pjesën tjetër.

Duke vizituar vende të ndryshme me monedha të ndryshme? Nuk ka problem. Të gjitha monedhat janë të mbështetur dhe ju mund të përzierje të holla pa pasur nevojë për të bërë veten konvertimit të monedhës.

Amsterdam në Berlin nga shiu

Leipzig në Berlin me tren

Hanover në Berlin me tren

Hamburg në Berlin me tren

Apps you need to download before traveling

 

8. Për të mësuar se sa tip: Globe Këshilla

Ndërsa kjo app është në dispozicion vetëm në iOS, GlobeTips është një mjet i mrekullueshëm për të ndihmuar ata të hutuar në lidhje me informimin ndërkombëtarisht. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për udhëtarët e përdorur dikur ekonomitë me bazë që luftojnë ndërsa janë jashtë vendit. Nëse ju jeni në Francë ose Spanjë, përfitoni nga GlobeTips për të mësuar se sa para për të informuar të gjitha profesionet.

Nurenberg në Stuttgart me tren

Mynih në Stuttgart me tren

Frankfurt në Stuttgart me tren

Heidelberg në Stuttgart me tren

Apps you need to download before traveling

 

9. Për Chill Out: i qetë

Nëse ju jeni një udhëtar nervor, një prej aplikacioneve që duhet të shkarkoni para se të udhëtoni është i qetë, është një aplikacion që do të jetë miku juaj më i mirë. Ky mjet i dobishëm udhëtimit ka ngarkesa e meditime të ndryshme për ankthit, vetë-qetësues, frymëmarrje, dhe me shume. Ajo gjithashtu ofron qetësues tingujt për t'ju ndihmuar të relaksoheni. Si një udhëtar i stresuar vetë, Calm më ndihmon të mbajë time, mirë, i qetë në rrugë.

Paris për në Strasburg me tren

Luksemburgu në Strasburg me tren

Nancy për në Strasburg me tren

Dijon në Strasburg me tren

yoga pose

 

10. Për të mbajtur kujtimet tuaja: jetojnë Trekker

Duke shkruar në një revistë është i vjetër-shkollën tmerrshëm. Por çdo gjë në letër do të thotë që ju drejtuar rrezikun e humbjes atë, sidomos kur ju jeni duke vizituar vende të shumta. Një tjetër nga aplikacionet për tu shkarkuar para se të udhëtoni është livetrekker.com. Journal udhëton tuaj kështu që ju mund të shikojnë prapa në udhëtimet tuaja në një hartë interaktive. Aplikacioni ju gjurmët si ju shkoni, duke shënuar një vijë të kuqe, së bashku me një hartë në rrugën e saktë ju merrni; App gjithashtu monitoron shpejtësinë tuaj dhe lartësi, duke e bërë të madhe për udhëtarët aventurë. shtoni imazhe, video, audio, dhe tekst gjatë rrugës, duke krijuar një ditar multimedia udhëtimit ju mund të ndajnë! falas, iOS dhe Android, livetrekker.com

Rimini në Milano me tren

Romë në Milano me tren

Bolonja në Milano me tren

Verona në Milano me tren

 

 

11. Për të mbajtur veten të organizuar: PackPoint

Kjo është ndoshta vetëm eksitim për të shkuar në një aventurë, por ka gjithmonë diçka që ne harroni të bëni apo të dal para një udhëtim. Për fat të mirë teknologji është këtu për të ruajtur ditë përsëri. Shkarkoni PackPoint! Ajo duket në parashikimin e motit për datat dhe vendet e udhëtimit tuaj. Ai gjithashtu do të ju pyes për të zgjedhur aktivitete që ju mund të marrin pjesë në gjatë udhëtimeve tuaja, të tilla si një takim për biznesin, një notuar në një pishinë, ose një darkë dashuroj. Pastaj do të ofrojë një paketim lista e artikujve ju duhet të sillni bazuar në këto aktivitete. Snazzy, e drejtë? Ju gjithashtu mund të ndajnë atë që ju keni gjetur me miqtë tuaj, duke e bërë udhëtimet e tyre më të lehtë, shumë! kështu që mos harroni këtë tip të rëndësishëm të Apps që ju duhet për të shkarkuar para se të udhëtonte.

Brukseli drejt Amsterdamit me tren

Hamburg në Amsterdam me tren

Berlini në Amsterdam me tren

Paris për në Amsterdam me tren

Apps you need to download before traveling

 

12. Për këshilla mbi Aktivitetet: TripAdvisor

TripAdvisor është një app super që mund të ju jap miliona komente të vetëm për ndonjë gjë, në një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë! Pjesa më e mirë për këtë është se komente, opinionet, video, dhe fotot janë nga njerëz të vërtetë, kështu që ju e dini se është e ligjshme! Provoni funksionin pranë meje TripAdvisor për të gjetur vende të mirë-shqyrtuar afër, por tipar më i mirë app ka për të ofruar është numri i vendeve që mbështet - kjo është vetëm rreth kudo, duke e bërë atë një udhëzues të nevojshëm për çdo udhëtar. Ju gjithashtu mund të bëni pyetje specifike udhëtimit në forume të app-së ose shtoni vetë përshtypjet tuaja në një mënyrë të ngjashme për ndihmë.

Këln në Frankfurt me tren

Mynihu në Frankfurt me tren

Hanover në Frankfurt me tren

Hamburgu në Frankfurt me tren

 

13. Të mësojnë të flasin si një lokal: Duolingo

Edhe pse flet ngadalë me mbi-ekzagjeruar dorë gjeste duket fun, Ndonjëherë ajo mund të marrë pak i mundimshëm. Shkruani Duolingo. Nëse jeni serioz në lidhje me marrjen në me vendasit, shkarko këtë app!

Ajo ofron kurse të nivelit fillestar, por është gjithashtu një mjet i madh për ata që kërkojnë të pastrohen deri në gjuhë të ndryshme. Ju gjithashtu mund të bisedoni me bots në gjuhë të zgjedhur. Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme kur ju jeni duke u përpjekur për të mësuar frazat ju jeni të ngjarë të përdorin më jashtë vendit.

Luksemburgu në Bruksel me tren

Antwerp në Bruksel me tren

Amsterdam në Bruksel me tren

Paris për në Bruksel me tren

 

14. Për të gjetur se çfarë ata janë duke thënë: Aplikacioni Google Translate

Ndërsa ne kemi rekomanduar tashmë Duolingo, në qoftë se ju jeni në një kohë-kriza dhe që duan të komunikojnë në kohë reale, Google Translate është app për përdorim. Ajo përmban njohjen e zërit dhe në thelb çdo gjuhë e huaj ju do të ndonjëherë hasni, duke e bërë këtë një nga Apps më të mira të përkthimit rreth. Është dashur nëse keni një Android apo iPhone, dhe është edhe offline përdorshëm.

Berlini në Dresden me tren

Hanover në Dresden me tren

Potsdam në Dresden me tren

Nurenberg në Dresden me tren

 

 

15. Për të bërë të reja Miqtë: Takimi

Nëse ju jeni lloji i udhëtarit që i pëlqen të gjejë miq të rinj ndërsa udhëtonte, shikoni jo më larg. Meetup është një app i përkushtuar për të ndihmuar ju të përmbushur si-mendje folks të gjitha në të gjithë globin. Ju mund të formojnë grupet e interesit të bazuar në, dhe për të krijuar ngjarje të tilla si crawls bar dhe ushqimi me vendasit. App ka edhe një mjedis për familjet për të marrë pjesë në aktivitete kec-miqësore. i mirë!

Nurenberg në Pragë me tren

Mynih në Pragë me tren

Berlini në Pragë me tren

Vjena në Pragë me tren

 

16. Për të marrë rreth kur të mbërrini: Uber

Edhe pse ne gjithmonë do të rekomandojë duke përdorur një tren në vend të një makine ndërsa udhëtonte, nëse ju gjeni veten mbërritjes natën vonë apo shkon diku pa shërbim ju do të duhet të përdorni Uber. Ndërsa jo çdo vend ka Uber apo konkurrent saj SHBA Lyft, pothuajse çdo vend ka një app taksi e disa lloj. Nëse ju jeni në Kazakistan apo Francë, gjeni aplikacionin tuaj lokal të taksive dhe sigurohuni që ta shkarkoni përpara se të kërceni në tren.

Mynihu në Cyrih me tren

Berlini në Cyrih me tren

Bazel në Cyrih me tren

Vjena në Cyrih me tren

Apps you need to download before traveling

 

17. Për të lundruar Ata rrugët dredha-dredha: Maps App Google

Pasi të keni zbarkuan dhe gjetën veten enden rrugëve duke kërkuar për baguette më të mirë, ju do të duhet Google Maps për të marrë rreth. Përse? Për shkak se Google Maps është një nga Apps më të mira në botë navigimit. Nga drejtimet në këmbë për oraret e trenave, Google ju ka mbuluar. Edhe me mire, ju mund të shkarkoni hartat për përdorim offline, që do të thotë se në zonat me WiFi me njolla mund ta gjesh akoma atë bistro të fshehur në një rrugicë.

Për të shkarkuar hartat, thjesht të shkojnë në Google Maps në smartphone tuaj dhe të lundruar në hartë ju do të dëshironi të përdorni. Pasi është përqendruar në vendet tuaja të dëshiruara, shkruani “hartat OK” në shiritin e kërkimit. Google do të fillojë për të shkarkuar hartat offline në telefonin tuaj për ju për të përdorur në çdo kohë. Kjo eshte!

La Rochelle drejt Nantes me tren

Toulouse për në La Rochelle me tren

Bordo në La Rochelle me tren

Paris në La Rochelle me tren

navigation apps

 

18. Aplikacione për të shkarkuar për të ndjekur udhëtimin tuaj: TripIt

TripIt është një aplikacion për ndjekjen e udhëtimeve që ndihmon në organizimin të gjitha informacionet tuaja të udhëtimit në një vend. Nga rezervime fluturim në rezervim hoteli, TripIt organizon çdo gjë në një të lehtë për ta lexuar itinerar që ju mban në rrugën e duhur. Ose lidhni llogaritë tuaja direkt në app, ose përcjellë të gjitha postat elektronike të konfirmimit, dhe TripIt do të bëjë pjesën tjetër. Në dispozicion në desktop, Android, ose Apple iPhone, do të jeni në gjendje ta përdorni atë kudo në botë.

Xhenova në Venecia me tren

Torino në Venecia me tren

Parma për në Venecia me tren

La Spezia në Venecia me tren

 

19. To Know Currency Exchange Rate juaj: Currency App nga Save një tren

Ndërsa kjo mund të jetë një vend pak më shumë, ka shumë kohë që unë kam qenë në rrugë pa të dhëna ose WiFi dhe kanë qenë të dëshpëruar për të dini kursin e këmbimit. Nëse kjo është një shofer taksie hije ose një turne që kërkon të paguajnë para në dorë, ka një app në dorë për të vepruar si një konvertim të monedhës mund të jetë një dhuratë nga perëndia. Ruaj një tren app monedhë punon në ose offline kështu që është gjithmonë në dispozicion kur keni nevojë për atë.

Bazel në Interlaken me tren

Berni në Interlaken me tren

Lucerne në Interlaken me tren

Cyrih në Interlaken me tren

american 100 bill dollar

 

20. Për çdo gjë: WhatsApp

Nëse ju nuk e keni këtë app në telefonin tuaj, merrni atë. Ndërsa Amerika e Veriut e ka humbur në masë të madhe app të dhënave të bazuara në celular, WhatsApp është në mbarë botën përdorur për të mesazheve, thirrje video, dhe thirrjet zanore. Popullariteti i tij është i tillë që shumica e bizneseve jashtë operojnë me një numër WhatsApp përveç apo edhe në vend të një numër telefoni standarde. Na besoni kur themi se do të duhet të shkarkoni WhatsApp.

Firence në Arezzo me tren

Perugia në Arezzo me tren

Bolonja në Arezzo me tren

Siena në Arezzo Train

Apps you need to download before traveling

 

21. Aplikacionet që duhet të shkarkoni para se të udhëtoni për fluturimet tuaja: LoungeBuddy

Ndërsa kjo nuk është gjithmonë ide e mirë për të fluturuar, sidomos në Evropë, ndonjëherë ju do të duhet për të kapur një fluturim për kokë ku trenat nuk mund të shkojnë. Nëse ju do të përfundojë deri në aeroport, bëni një nder vetes dhe shkarko LoungeBuddy, një app dobishëm udhëtimit që ju lejon për të blerë qasje të zbritur në lounges aeroport. Kjo është veçanërisht e dobishme në ato layovers gjata, si lounges aeroport ofrojmë ushqim të lirë dhe pije. më e rëndësishmja, ata veprojnë si një strehë nga ngutje dhe nxitim shpesh gjenden në terminalet e aeroportit në mënyrë lebroz juaj i ardhshëm do të jetë më të kënaqshme.

Berlini në Aachen me tren

Frankfurti në Këln me tren

Dresden në Këln me tren

Aachen në Këln me tren

 

22. Për amerikanët e Veriut në Evropë: Metrik Konvertimi App

Ndërsa të tjerët si të qesh me amerikanët e Veriut dhe besnikëria e tyre karakteristike për sistemin perandorak të matje, ajo mund të krijojë një shkak serioz për shqetësim, kur ata të shkojnë jashtë shtetit. Sa shpejt janë nëntëdhjetë kilometra në orë? Sa kushton një kilogram makarona peshojnë? A të gjitha këto pyetje u përgjigj pa kërkuar budalla duke shkarkuar aplikacionin metrik Konvertimi në telefonin tuaj para se të filloni udhëtimin tuaj ose duke përdorur aplikacionin Ruaj një tren ekuivalent në dispozicion në seksionin Apps tonë të Ruaj një blog treni.

Berlin në Rothenburg Ob Der Tauber me tren

Stuttgart në Rothenburg Ob Der Tauber me tren

Mynih në Rothenburg Ob Der Tauber me tren

Frankfurt në Rothenburg Ob Der Tauber me tren

 

23. Për të hyrë në SHBA: Mobile App Pasaporta

Aplikacioni i vetëm zyrtar i qeverisë në këtë listë, Mobile Pasaporta është ofruar nga SHBA Doganave dhe Mbrojtjes Kufitare për të ndihmuar udhëtarët hyjnë në SHBA me lehtësi. Shkarko atë para se të mbërrini në Shtetet e Bashkuara dhe e përdorin atë për të plotësoni të dhënat tuaja në telefonin tuaj celular. Pastaj, të dërgoj formularin tuaj sapo ju të prekni poshtë dhe kaloni vijën masiv për kioska emigracionit në SHBA. Është e lirë dhe të lehtë për t'u përdorur!

Bremen në Nuremberg me tren

Leipzig në Nuremberg me tren

Hanover në Nuremberg me tren

Hamburg në Nuremberg me tren

Kjo është lista jonë e aplikacioneve më të mira për t'u shkarkuar përpara se të udhëtoni, qoftë ajo në një udhëtim të gjatë me tren apo thjesht një udhëtim lokal. Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë të mëtejshme me planet tuaja të udhëtimit, Ruaj një tren ofron tren bileta me ritme të lira, liruar buxhetin tuaj për aktivitete më të fun kur të mbërrini në destinacionin tuaj!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj? Kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fapps-download-traveling%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)