Order A Train Ticket TANI

autor: Elizabeth Ivanova

Viza dixhitale për përkthyes të lirë: Top 5 Vendet për zhvendosje

Koha e leximit: 8 minuta Në epokën e punës në distancë dhe lidhjes dixhitale, më shumë individë po zgjedhin të marrin një vizë dixhitale për përkthyes të pavarur që u lejon atyre të punojnë nga kudo në botë. Nomadët dixhitalë, siç njihen zakonisht, përdor teknologjinë për t'u çliruar nga tradicionalja…

5 Platformat për të eksploruar programet vullnetare në mbarë botën

Koha e leximit: 6 minuta Të udhëtosh nëpër botë është një ëndërr që shpesh duket e pakapshme, sidomos kur ju jeni në një buxhet të shtrënguar. Por çfarë nëse do t'ju thoshim se ka një mënyrë për të eksploruar destinacionet ekzotike, zhyt veten në kulturën lokale, dhe krijoni kujtime të paharrueshme pa e zbrazur bankën tuaj…

Rregulloret e reja të BE-së për hekurudhat: Mbrojtje më e mirë për pasagjerët

Koha e leximit: 6 minuta A jeni një entuziast treni apo dikush që pëlqen të eksplorojë destinacione të reja me hekurudhë? mirë, kemi lajme emocionuese për ju! Bashkimi Evropian (SHBA) kohët e fundit ka zbuluar rregullore gjithëpërfshirëse për të përmirësuar transportin hekurudhor. Këto rregulla të reja kanë prioritet mbrojtje më të mirë për pasagjerët, duke siguruar një më të butë…

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë