Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 01/01/2021)

Nëse ju nuk jeni i sigurt i cili parqet dëfrim në Evropë janë më të mirë, pastaj nuk duken më tej. Ky artikull është një listë e disa prej parqeve më të mirë dëfrim ju mund të vizitoni në Evropë tani! Ne do të ju jap përshkrime të hollësishme të secilit dhe se si ju mund të merrni me ta me tren. Pra, le të fillojë me listën!

 

Amusement Park më i madh në Evropë - Disneyland Paris

Nëse ju nuk e keni vizituar, ju keni dëgjuar pa dyshim në lidhje me Disneyland në Paris. Parku përfshin çdo gjë që mund të gjeni në Disneyland origjinale në Shtetet e Bashkuara. Plus, ajo përfshin dy parqet temë dhe një total prej shtatë hoteleve në vend! Ju do të më shumë gjasa të duhet disa ditë në qoftë se ju doni të vizitoni çdo gjë. gjithashtu, ju gjithashtu mund të vizitoni Disney Studios Walt Kjo është e drejtë tjetër për park.

Kur është fjala për arritjen e parkut, është relativisht e lehtë për të arritur atje me tren. Një nga më të shpërndarës trenit qendrore në Francë është e drejtë tjetër në Disneyland. Qendra në fjalë është stacioni i trenit Marne-la-Vallee / Chessy, dhe ju mund të arrijnë atë me lehtësi nga kudo në Francë ose më tej. Cfare ka me shume, Disneyland nuk është vendosur shumë larg nga Paris.

Paris për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Bruksel për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Lyon për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Lille për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Amusement Park më të njohura në Gjermani - Europapark

Europapark është parku më i madh dhe më të popullarizuara në të gjithë Evropën, menjëherë pas Disneyland. megjithatë, kjo nuk është arsyeja pse ne zgjodhëm atë. Kjo është një nga parqet më të mira dëfrim në Evropë në opinionin tonë për shkak të rul-coasters. Ju do të udhëtoni me kaq shumë prej tyre dhe shumë me të vërtetë unik. Ju do të keni për të kontrolluar Arthur – më e re rul-slitë që është një kombinim i një një shtëpie / natyrë me një udhëtim të errët, si dhe!

Ju mund ta gjeni këtë temë park mahnitëse në Rust, një afërsi të qytetit të Freiburg dhe Strasbourg. Kjo do të thotë që ju mund të arrijnë Europapark shumë lehtë me tren, nga çdo qytet. E stacion treni është një 4 km larg kështu atëherë ju mund të ecin në hyrje, ose të marrë një nga më të rregullt autobusë që shkojnë në park.

Strasbourg për Trenat Ringsheim

Stuttgart për Trenat Ringsheim

Basel për Trenat Ringsheim

Offenburg për Trenat Ringsheim

 

Kryeqyteti Fairytale i Evropës - Efteling Amusement Park

Amusement Parks më të mirë, Efteling Netherlands

 

Shumë njerëz nga e gjithë e gjithë Evropa nuk e di në lidhje me këtë gjumë për të gjithë dashuruar përrallë! megjithatë, parku është një më i madh në të gjitha tre vendet e Beneluksit të. Cfare ka me shume, Efteling është vendi ku të gjithë tregime i njohur zanash vijë në jetë! Shumë nga përralla klasike të Hans Kristian Andersen, Charles Perrault, dhe Brothers Grimm vijë në jetë këtu. Ata janë paraqitur me një shumëllojshmëri të gjerë të nget, aventurat, dhe me shume. Në tërësi, ju do të duhet të paktën dy ditë për të vizituar çdo gjë!

Ju mund të vizitoni Efteling në mënyrë të drejtë lehtë nëpërmjet tren. Është e vendosur të drejtë në mes të gjitha qytetet e mëdha në Holandë. Kjo e bën parkun i arritshëm nga e gjithë Holandë dhe përtej. Me lidhjet e drejtë e trenit, ju mund të arrijnë në park nga kudo në Evropë. Kjo është një tjetër arsye pse Efteling është ndër parqet më të mira dëfrim në Evropë!

Bruksel për Trenat Tilburg

Antwerp për Trenat Tilburg

Berlin për Trenat Tilburg

Paris për Trenat Tilburg

 

Në tërësi, këta të tre janë zgjedh tanë të lartë. Ka shumë të tjerë në Evropë, kjo është e sigurt, por ne mendojmë se vetëm këto tre janë me të vërtetë më të mirë. Ti mundesh na kontaktoni nëse doni të dini më shumë rreth parqeve dhe rides trenit ndaj tyre. Gjithashtu, të ndjehen të lirë për të marrë një sy në blog tonë. Ne zakonisht janë shkruar në lidhje me shumë vende dhe rides tren me vlerë vizituar dhe të marrë të gjitha të gjithë Evropën!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-amusement-parks-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)