Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 26/02/2021)

Planifikimi i partisë bachelorette ose bachelor është padyshim pjesa më e mirë për të qenë njeriu më i mirë apo shërbëtor nderi. Farë mund të jetë më argëtuese sesa mbledhja e të gjitha bandave për një aventurë të lig në Evropë? Sidomos para se ata me fat në grup të vendosen.

Evropa është një destinacion i shkëlqyeshëm për arratisjet e partive. Ne kemi zgjedhur me dorë 7 nga udhëtimet më të mira bachelor dhe bachelorette në Evropë. Nga udhëtimet luksoze me temë spa në festa gjatë gjithë natës dhe bar-barut. Kështu që, jeni i detyruar të krijoni udhëtimin më me mend për nusen dhe dhëndrin-për-të.

 

1. Bachelor / Bachelorette-Miqësore për Buxhet Hedonist në Berlin

Me një skenë të shkëlqyer bar, Berlini është një destinacion i mrekullueshëm për një udhëtim argëtues dhe emocionues bachelor dhe bachelorette në Evropë.

Berlini është i njohur për partitë e tij të çmendura dhe Oktoberfest dhe është i përsosur për një largim fundjava. Ju mund të filloni festën duke marrë disa foto të ftohtë të bandës në Galerinë e famshme East Side. atëherë, vazhdoni në një turne të personalizuar në bare ose merrni aventureske dhe vazhdo bar. gjithashtu, Berlini është shtëpia e disa banjëve të shkëlqyera, ku mund të djersitesh nga të gjitha varjet pas një nate klubi.

Frankfurti në Berlin me Tren

Kopenhagen në Berlin me Tren

Hanover në Berlin me Tren

Hamburgu në Berlin me Tren

 

Bachelor / Bachelorette-Miqësore për Buxhet Hedonist në Berlin

 

2. Udhëtim Bachelorette / Bachelor për në Amsterdam

Famshëm dhe tërheqës, Amsterdami është qyteti mëkat i Evropës dhe një parajsë e vogël. Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim pranveror bachelorette në Evropë, atëherë Amsterdam është më i dashuri. Kanalet e lulëzimit, shtëpi shumëngjyrësh dhe kafene të lezetshme, shtigje biçikletash, dhe natyrisht një festival lulesh në maj. Të gjitha këto mrekulli do ta bëjnë nusen të ndihet në parajsën e shtatë.

megjithatë, nëse jeni të interesuar për një fundjavë të çmendur për të festuar momentet e fundit të lirisë, atëherë Amsterdam është perfekt për një festë të egër beqar. Filloni në Muse Du Sexe në rrethin e dritave të kuqe, dhe mbaroni me një darkë pije dhe striptizë. kështu, një udhëtim bachelor në Amsterdam padyshim që do të jetë një udhëtim i paharrueshëm.

Bremen në Amsterdam me Tren

Hannover për në Amsterdam me Tren

Bielefeld në Amsterdam me Tren

Hamburg në Amsterdam me Tren

Vajzat duke fotografuar me Tulips në Amsterdam me kurrizin e tyre në kamera

 

3. Udhëtim Bachelorette / Bachelor në Pragë

Zonja do të vlerësojë pamjet e bukura të qytetit të Pragës, arkitekturë, dhe art. veç, Praga është e njohur për kopshtet më të bukura të birrës dhe bare koktej. Kjo do të thotë që baret e Pragës janë në vendet më të mira dhe shërbejnë pijet më të shijshme dhe dinake në Evropë, për shembull, Barku i kokës së Hemingwayit. Pas disa pijeve nëse dëshironi një natë me të vërtetë të egër, drejtohu për të zbuluar Pragën me famë botërore skena e jetës së natës. Për të kuruar atë hangover mëngjes, shikoni vendin më të mirë të kafesë në Pragë, Kafe kafe. Specialiteti i tyre është pije e pasur kafe dhe Ushqim i shijshëm.

megjithatë, nëse nuk doni të humbni mendjen tuaj gjatë një nate të lëpirë, pastaj shkoni jashtë qendrës së qytetit. Praga është shtëpi për shumë termale dhe banjë, ku mund të merrni një përkëdhelje pasi të vizitoni një kështjellë e magjepsur. Kjo me siguri do të bëjë që nusja të ndihet si një princeshë brenda nje perralle. Një tjetër gjë e shkëlqyeshme që meshkujt do ta pëlqejnë absolutisht është duke bërë xhiro me lumë.

Nyrnberg në Pragë me Tren

Mynihu në Pragë me Tren

Berlini në Pragë me Tren

Vjena në Pragë me Tren

 

Udhëtimi në Pragë dhe Salut me pije në një bar

 

4. Udhëtimi për në Budapest

Arkitekturë mahnitëse dhe lumi Danub duke përshkuar, e bëjnë Budapestin një destinacion të mrekullueshëm për udhëtime bachelorette dhe universitare.

Pijet dhe lundrimet e ahengjeve poshtë lumit Danub, duke kaluar qytetin me pamje nga arkitektura spektakolare, është ideal për një festë bachelorette dhe bachelor. Një tjetër mundësi e shkëlqyeshme është një fundjavë relaksuese në një banjë luksoze me vajzat. Budapesti është një qytet i shkëlqyeshëm për të turne ushqimesh, ku mund të provoni verën kombëtare nga Eger dhe Somlo dhe të shijoni pjatat tradicionale hungareze në një festë për të festuar jetën e fundit të vetme.

Bodrumi i Verës Faust është një nga bodrumet më të vjetra në Evropë dhe ku mundeni shijoni verërat më të mira dhe shijoni mishin e viçit për gojë dhe shijet e tjera.

Vjena në Budapest me Tren

Praga në Budapest me Tren

Mynih në Budapest me Tren

Graz në Budapest me Tren

 

 

5. Udhëtimi Bachelor / Bachelorette në Tirol

Për udhëtimin bachelor më aventuresk dhe adrenalinë që rrit në Evropë, rajoni i Tirolit në Austri është destinacioni më i mirë. Do të ndjeni se po ktheheni në origjinë. Ulur rreth zjarrit në kamp, jashtë kabinës tuaj prej druri për një barbeque dhe pije. Nëse banda është gati për një aventura e ngjitjes në shkëmb, transportim tungjesh, dhe shumë më tepër aktivitete në natyrë, atëherë Area47, është një zgjedhje mahnitëse për një fundjavë të gjithë-djemve dhe festën madhështore.

Tirol është gjithashtu i përsosur për një udhëtim bachelorette, veçanërisht nëse jeni sportiv dhe doni ta përjetoni natyrën në një nga më të vende të bukura në Europë. Pamjet madhështore dhe ajri i pastër janë perfekte për lidhjen dhe krijimin e momenteve të paharrueshme në pyjet dhe ujëvarat e Tirolit.

Mynih në Innsbruck me Tren

Salzburgu në Innsbruck me Tren

Oberstdorf për Innsbruck me Tren

Graz në Innsbruck me Tren

 

Udhëtoni në Tirol dhe bëni rafting me natyrë

 

6. Alpet zvicerane

Pamje befasuese, male, lugina, dhe ujëvarat në Alpet Zvicerane janë një ambient i përsosur për një udhëtim ëndërrimtar bachelorette në Evropë. Alpet Zvicerane janë të dy parajsë dhe Disneyland për bandën aventureske. Për shembull, nëse grupi juaj i do aktivitetet në natyrë, atëherë mund të shkoni në ski nëse është dimër. ose, ne anen tjeter, nëse është një udhëtim pranveror ose veror, atëherë, trekking, ose ftohtësia në një fshat simpatik janë vetëm disa nga gjërat që duhet të bëni në këtë vend fenomenal.

Ndërsa një udhëtim bachelor dhe bachelorette në Alpet zvicerane mund të jetë më i çmueshëm se një largim fundjavë në Berlin ose Pragë, gjithashtu mund të jetë aty ku krijoni kujtime që zgjasin një jetë dhe që janë të paçmueshme.

Bazel te Interlaken nga Trenat

Gjenevë deri në Zermatt nga Trenat

Berni në Zermatt nga Trenat

Lucern në Zermatt nga Trenat

 

Banjë e nxehtë Alpet Zvicerane Alpet Outdoor

 

7. Udhëtimi Bachelor / Bachelorette në Aquitaine, Francë

Një udhëtim bachelorette dhe bachelor është një mundësi e shkëlqyer për të shkuar në një aventurë, provoni diçka të re dhe prishni rutinën e egër. Pse të mos e bëjmë atë në stil dhe të shkoni në të gjithë rrugën dhe të mburremi në përkëdhelje? Ngjyra është një mundësi e mahnitshme për një udhëtim mendor-defektor dhe bachelorette. Fshat francez është një tmerrshëm vendndodhja për kampe në jurta luksoze të stilit mongol në tokat bujqësore që lë pa frymë me miqtë tuaj më të mirë.

Një pishinë e hapur, fruta, mëngjes në shtrat, zjarr kampi, dhe biçikleta rreth maleve të bukura ka të bëjë me natyrën mbrapa, pa një udhëtim bachelorette që të gjithë do ta mbajnë mend. Udhëtimet Bachelorette dhe Bachelor janë disa nga periudhat më të bukura në jetën e secilit. kështu, ajo duhet të festohet në vendet më të bukura në botë dhe Evropa është e përkryer për një udhëtim ëndërrimtar apo të egër dhe bachelorette.

Nantes në Bordo me Tren

Paris në Bordo me Tren

Lyon në Bordo me Tren

Marseja në Bordeaux me Tren

 

Udhëtimi Bachelor / Bachelorette në Akuita, Francë

 

Shtë shumë e thjeshtë të stërvitni udhëtime nëpër Evropë dhe të udhëtoni Save A Train në çdo destinacion dhe qytet në vendin tonë 7 destinacionet më të mira për udhëtime universitare.

 

 

A doni të futni postimin tonë në blog "7 Udhëtimet më të mira Bachelor dhe Bachelorette në Evropë" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-bachelor-bachelorette-trips-europe%2F%3Flang%3Dsq </s>avkanî– (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)