Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/01/2021)

Nëse ju jeni një dashnor birrë kërkuar për të marrë pasionin tuaj mbi të rrugë ose ju tashmë keni një udhëtim në Evropë në libra, hidhini një sy në Birra Route nga Train – Beers mirë në Evropë me tren. Ju nuk do të jetë i zhgënjyer! Edhe me mire, çdo një nga sugjerimet tona është arritur lehtë me tren. jo ngarje i nevojshëm, që do të thotë nuk shqetësohet. Thjesht qejf!

 

Birra Route By Train – Beers mirë në Evropë: Në stacionin e trenit!

Një gjë që mund të mos e kuptoni është se një birrë e mirë Route nga Train mund të gjenden në shumë stacionet e trenit. Shefild Tap është një e mirë, shfaqur në lidhje me 30 casks dhe drafte - disa prej të cilave të nxjerrë në pah zgjedhje nga breweries lokale dhe relativisht të errët. Ju mund të merrni në tren dhe shkoni vizitoni disa prej tyre ... apo vetëm të qëndrojnë të vënë dhe të shpenzojnë më shumë kohë mostrave ato. Sa bukur?!

 

The Sheffield beer Tap

Birra Route By Train – Beers mirë në Evropë: Delirium Village në Bruksel, Belgjika

Pink Elephant Best Beers in Europe

Tani, Kjo është ajo që unë kam qenë personalisht tepër, kur kam vizituar Brukselin dhe burri im ishte në një mision për të gjetur Beers mirë në Evropë. majë: Ndiqni elefant rozë!

Unë jam me origjinë nga Afrika e Jugut dhe ishte ndjenja e një Homesick pak kur vizitojnë Brukselin. Kështu që, I urdhëroi veten një Castle Lite nga shtëpia. Sigurisht, ata kishin atë në magazinë! Kjo nuk është befasi si jerm Cafe është i njohur për kohë të gjatë e saj birrë listë, duke qëndruar në 2,004 markave të ndryshme në janar 2004 siç është shënuar në Guinness Libri i Rekordeve. Në ofertë janë birra nga mbi 60 vendet!

Bar është e vendosur në rrugicë të vogël të quajtur Impasse de la Fidelite / Getrouwheidsgang, vetëm disa qindra metra nga Grand Place. E Jeanneke pis Statuja është nëpër rrugë nga hyrja.

Emri bar vjen nga birrës tremens jerm, simboli i elefantit rozë i të cilit dekoron edhe hyrjen e kafenesë.

Stacioni i trenit është një 10 minuta në këmbë nga kafene, kështu që nuk është çudi ajo është në Birra Route nga Train – Beers mirë në Evropë.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Birra Route By Train – Beers mirë në Evropë: Ye Olde Cheshire Cheese në Londra, Angli

Ye Olde Cheshire Cheese place sign

 

Ne e duam historinë që vjen me këtë ekspeditë pijshëm. me ndershmëri, ky pub nuk ka zgjedhjen më të madh në krahasim me disa nga fqinjët e saj. Por, ajo që mungon në sasi të bën për me historinë e saj të cilësisë bashkangjitur. Legjenda e ka atë që murgjit brewed në vend para se ajo u bë një pijetore. Samuel Johnson dhe Charles Dickens piu këtu, kështu që ju do të jetë për ndarjen e një birrë me histori në këtë stacion.

Krijimi është në pronësi aktualisht nga Birraria e Vjetër Sam Smith. baret e tyre janë një go-për të për ndërtesa të bukura, ales tradicionale, dhe brendshme komode. Nuk ka markave të mëdha, Ofertat vetëm shkëlqyer nga birrarisë tyre në Tadcaster, Yorkshire.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Birra Route By Train – Beers mirë në Evropë: Pilsner Urquell Birraria në Pilsen, Republika Çeke

Drink the Best Beers in Europe with your friends

 

Megjithëse birrës ka modernizuar që 1993, milje e bodrume plakjes që mbeten nëntokësor janë pjesë e turneut. Një rrëmujë nëntokësore përfundon në një ferment druri të hapur dhe disa fuçi të mëdha prej druri të llojit që janë përdorur për të plakur të gjithë Pilsner Urquell.

Birrë nga fusha rreshtuan fuçi super është, thjesht, më të mirë birrë i çelët që kemi shijuar ndonjëherë. Dhe ju duhet të provoni atë për veten tuaj! Pilsner Urquell Birraria ju fton për të marrë një turne të veçantë. ju do të përvojë aventurë dhe argëtim në bodrumet historike, të mësojnë në lidhje me procesin e pirja dhe shije të çelët shkëlqyer, sigurisht!

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Birra Route By Train – Beers mirë në Evropë: Gjermania (NUK Munich)

A mund të le ju në një sekret? birrë më të mirë në Gjermani është nukMynihu. Gjermania ka një larmi të madhe të birra jashtëzakonshme. Edhe shumë i vendit brews përditshme janë amazingly mirë. Por jo çdo birrë mund të jetë e shkëlqyer, edhe në vendin ku birra është një legjendë. Nëse jeni duke kërkuar për shumëllojshmëri dhe ju pëlqen birrë tuaj me karakter dhe cëcërin, bëni një nder vetes dhe të planifikojnë një turne në shtetin e Bavarisë, ku birrë është pjesë e kultura lokale dhe është brewed nga njerëz të vërtetë me histori për të treguar.

Cologne për Trenat Frankfurt

Mynih për Trenat Frankfurt

Hanover për Trenat Frankfurt

Hamburg për Trenat Frankfurt

 

Bavaria e Poshtme – Bavaria e Poshtme

Lower Bavaria - Bavaria e Poshtme

 

Kjo shtrirje e territorit në lindje të Mynihut shtrihet përmes Forest bavarez me kufitare austriake dhe çeke dhe është një nga rajonet më pak udhëtuesve të Gjermanisë. Kjo vetëm e bën Lower Bavaria një tërheqës destinacion, por histori dhe kultura e birrës të bëjë atë edhe më tërheqës.

Shtatëdhjetë e një birrari të vogla dhe të mesme veprojnë në këtë pjesë të Bavarisë. Disa prej tyre datojnë në vitet 1400.. Njëmbëdhjetë prej tyre ishin ose i themeluar nga kisha, drejtuar nga manastiret, ose në pronësi të fisnikërisë. Tre janë ende të operuar nga baronët gjermanë dhe një është fabrikë birre vjetër Abbey në botë. më i ulët Bavaria është një thesar i fshehur kur është fjala për birrë.

 

Dëshironi të merrni birra të mira në Evropë? (Përgjegjësi natyrisht!) Atëherë rezervoni udhëtimin tuaj me Ruaj një tren Tarifat nuk janë të fshehura asnjë pafuqishëm, që do të thotë më shumë para për birrë!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-beers-route-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)