Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 09/07/2021)

Evropa prodhon dhe konsumon një sasi e papërshkrueshme të kafesë, ajo ka Kafenetë më të mira dhe kafenetë në Evropë. Isshtë meka e një kafe të dashuruar dhe sinqerisht, një pjesë të madhe më shumë se vetëm se. Kultura Cafe është një dritare për botën. Ne kërkojmë nga kafenetë më shumë se vizitojmë muze interesante, monumentet, tempuj, dhe kishat! Çfarë do Paris, Vienna, dhe Italia të jetë pa kulturën e tyre për t'u patur zili kafe?

Këtu janë 10 Kafenetë më të mira për të mirë kafe në Evropë!

Kafe dhe kafene të na lidhë. Ne gllënjkë dhe të shijoj, angazhohen me vendasit interesante ose te dashurit, dhe shkëputuni nga trazira e jetës së sotme. Kjo është eliksir i produktivitetit.

Ka me qindra e Kafenetë më të mira në vlerë Evropë vizitojnë, këto janë një përzgjedhje e asaj që ne besojmë se jemi të 10 Kafenetë më të mira për të mirë kafe në Evropë:

 

1. Barcelona: Satani Coffee Corner

Ky dyqan kafeje vë hip në Hipster. Ajo është në pronësi të një 25 vjeçar, i cili është në dashuri me kokërr kafeje. Ai ka zotëruar meticulously artin e pirja blends e tij. Ata ndryshojnë me sezonin në mënyrë të sigurt për të pyesni atë se çfarë përzierje aktuale është.

Për të plotësuar këto brews sublime, një shumëllojshmëri të snacks shtëpi janë në dispozicion për blerje. Pull up një karrige, gëzojnë dritare të mëdha që lejojnë një rrjedhë të dritës në dhe të shikojnë shkojnë botë me. Kjo është padyshim një nga dyqanet më të mira kafe në Evropë. Barcelona: Satans Coffee Corner

 

2. Zurich: Cafe Odeon

Art Deco është stili i mrekullueshëm i Cafe Odeon në Cyrih. Kjo klasik Bohemian hapi dyert e saj në 1910 dhe është i famshëm për të qenë streha e shkrimtarëve, poetët, muzikantë, dhe intelektualë. Disa nga më të vizitorëve të famshme përfshijnë Albert Einstein dhe Picasso.

Kjo është e vjetër-shkollën elegance evropiane me tavane të lartë, pajisje bar, mure të pasqyruara, dhe kamerierë të veshur zyrtarisht.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

Kafenetë më të mira për të mirë kafe në Evropë

 

3. Paris: O Coffeeshop

A surf-frymëzuar dyqan kafeje në Paris është ajo që ju merrni kur një Aussie dhe Frenchie filloni një dyqan kafeje, në një nga qytetet më të famshme të fiksuara nga kultura e kafeneve në botë. Kjo e bën atë të lartë në listën e dyqaneve tona më të mira kafe në Evropë.

O Coffeeshop nuk gaboj me disa të preferuarat e përfshirë Noisettes, kapele, dhe të bardhat e sheshta. Vezë Benedict është një showstopper, prandaj sigurohuni që të urdhërojë atë!

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

Paris: O Coffeeshop

 

4. Vienna: Cafe Schwarzenberg

Vjenë ka një histori të pasur kulturën kafe; njerëz congregating dhe diskutuar politikën, Feja, dhe shkenca. Shkrimtarët dhe mendimtarët sipping birrë përsosur në bisedë të thellë filozofik. Nuk ka ndryshuar shumë nga ditët e vjetër sot dhe kjo është një nga dyqanet tona të preferuara më të mirë kafe në Evropë.

Cafe Schwarzenberg është dyqan kafeje ideal në Vjenë. Ajo është tradicionale, i mrekullueshëm, dhe në mënyrë perfekte fotogjenike për tjetrën madhe Instagram foto, #kafe.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Vienna: Cafe Schwarzenberg

 

5. Bruksel: turi

Në sajë të objekteve të tilla si Mok, Brukseli po fiton vendin e saj në kafenetë më të mira në hartën e Evropës.

Ata pjekin vetë fasulet e tyre të kafesë që përkthehet se janë me cilësinë më të lartë.

Ushqimi shërbehet në Mok është mbi të gjitha enët vegjetarian, ndërsa ju pini një të bardhë e shijshme të sheshtë, ju mund të fut në qull ëmbël me arra, grejpfrut, shegë, dhe kos vegan.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Bruksel: Mok është në listën e më të mirë Kafenetë për Best Coffee në Evropë

 

6. Itali: Milano Roastery

Starbucks në Itali? Ajo ndjehet e gabuar dhe ende, ajo është aq e drejtë. Espresso është dhuratë Milani i dha botës dhe Milano Roastery paguan homazh për të se krijimi zgjuar.

Ajo ka qenë quajtur Teatri i kafe. Ajo patjetër ka një vend në dyqanet tona më të mira kafe në listën Evropë. Kjo hapësirë ​​është një festë e traditave kafe dhe ka një dhomë provë me një Roastery shtet-e-artit-. Mendoni Willy Wonka takohet kafe.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

 

7. Lisbon: Copenhagen Coffee Lab

Kafe Lab e Kopenhagenit është një zinxhir i vogël dhe një operacion që është duke bërë valë të mëdha në industrinë e kafesë. Ai është i shpejtë bëhet një nga dyqanet më të mira kafe në Evropë. Kafe Lab e Kopenhagenit është një besimtar i fortë në kulturën e kafesë valën e tretë. Kjo nënkupton se ata vlerësojnë kafe si artizanal ose artizanale pije dhe në mënyrë të qartë që e bën të gjitha ndryshim.

Lisbon: Copenhagen Coffee Lab

 

8. Londër: Kaffeine

Pronarët e Kaffeine udhëtoi për në Australi dhe Zelandën e Re dhe ka gjetur frymëzimin e tyre për një dyqan kafeje që ata të mund të hapet në Londër. ëndrra e tyre u realizua dhe ata hapën një prej dyqaneve më të mira kafe në Evropë.

Si me shumicën e dyqaneve kafe në Evropë, Ushqimi është një pjesë e përvojës dhe Kaffeine nuk është përjashtim. Salads, sanduiçe, dhe çdo gjë që nxehet nga furra është në meny.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Kaffeine London në listën e më të mirë Kafenetë për Best Coffee në Evropë

 

9. Edinburg: Brew Lab

në Edinburgh, laboratori Brew është në trend dhe është një nga kafenetë më të mira në Evropë.

Unike e Brew Lab ka njerëzit që përplasen në dyert e tyre për më shumë. menu e tyre kafe është një testament për pasionin e tyre.

Ajo përmban katër rradhës kafe të vetme-e origjinës. Dy janë brewed në shiritin e tyre të krijoj dhe dy të tjera në e tyre espresso bar. palë kafe deliciously me cake ose pasta, të cilin Brew Lab ka mungesë të.

Edinburg: Brew Lab

 

10. Prague: i përzier

modern, e ndritshme, dhe të gjallë, Misto është një domosdoshmëri.

Emri është çek për, Vendi. Specialiteti i tyre është pije e pasur kafe dhe Ushqim i shijshëm.

Pa marrë parasysh kohën, mëngjes, dreka, ose darke, Misto do të ju mirëpresim në stilin e vërtetë dhe të sigurohemi që ju të merrni fix tuaj caffeine.

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Prague: Misto Coffee Shop

 

Gëzuar artikullin tonë “10 Kafenetë më të mira për të mirë kafe në Evropë”? libri me Save A Train dhe të fillojnë të kafe udhëtimin tuaj kulturës kafene!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Kafenetë më të mira për të mirë kafe në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-cafes-europe/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)