Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/03/2021)

Udhëtarët në kërkim për më të mirë Canal dhe River Boat Festat e në Evropë mund të tjera lehtë duke ditur Evropa ka pamjet frikshëm. megjithatë, të dinë se ku të shkoni për lundrim më të mirë pushime ndonjëherë, ju duhet të bëni disa hulumtime. Ka pesë vendet me kanalin fantastike dhe opsionet riverboat pushime.

Ju mund të vizitoni të gjithë ata, ose të zgjedhin atë që ankesat për ju më shumë. Çfarë është e sigurt është se ju jeni do të ketë disa të famshme kanaleve dhe lumenjve nget në këto pushime. Këtu janë pesë kanalit dhe Riverboat pushimet tanë më të mirë në Evropë:

 

1. Canal dhe River Boat Festat në Francë

Franca është një vend i bukur me shumë destinacione të mundshme për një kanal ose riverboat festë. Disa nga rajonet e Francës dal në këtë drejtim: MIDI, rajoni i Akuitanisë, dhe Camargue. Secili prej tyre ka cilësitë unike.

E para është Canal du Midi, një Site Trashëgimisë Botërore dhe lumë i lundrueshëm vjetër artificial në Evropë që ende ndjek kursin e saj origjinale. Kjo punë e Pierre Paul Riquet u përfundua në 1681. Pergjate rruges, cruising poshtë Midi, ju mund të shihni Le Somail dhe Carcassonne, dy vendbanime simpatik mesjetare. Dhe në qoftë se ju doni Ushqim i mirë dhe verë e madhe, ju mund të përpiquni Minervois famshme Midi-së dhe Corbieres, dhe cassoulet, një delikatesë lokale.

Camargue jug të Francës është pak më modern, me një klimë të bukur me diell dhe me afërsinë e detit Mesdhe. Ndërsa ju jeni të udhëtojnë Camargue, ju mund të studiojë natyrën harlisur dhe BirdLife. Cfare ka me shume, në zonat urbane ka edhe kafene simpatik pak të shikosh.

më në fund, Aquitaine do të kapur zemrën tuaj si ju lundrim nëpër luginat e saj e ëmbël, shikoni në ujëvarat e tij dhe shkëmbinjtë të lë pa frymë. Ka një numër të rrugëve për të marrë, duke përfshirë vela poshtë Charente River. Në Francë, çdo rrugë që ju merrni është i këndshëm, dhe përjetuar atë plotësisht është një ndjenjë e mrekullueshme.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

2. Canal dhe River Boat Festat në Itali

Kur ju mendoni se e kanaleve dhe Italisë, gjëja e parë që vjen në mendje është Venice. Laguna veneciane është e gjerë, shkurtuar nëpër me kanale, dhe ajo ofron një eksperiencë unike për udhëtarët që e duan shëtitje me varkë. Por edhe më shumë se me vela e kanaleve të vetë Venedikut, bregdeti italian është një të nxjerrë në pah vetveten.

Për fillestaret, ju mund të vizitoni ishujt këndshëm Torcello, Burano, dhe Murano që kanë shumë për të ofruar. Nëse ju doni, kalojnë kohë në një nga shumë dyqane të tyre të specializuara. Nese jo, ju gjithmonë mund të lundrojnë për në qytetin e vetë Venecias. Çdo lumë i lundrueshëm është një e bukur atje, sidomos kur Moti eshte i mire. Lëvizin për në lumin Brenta apo lumit Sile për më shumë turne skenik e italiane fshat.

Italia e mori shumë për të ofruar me lumenjtë e saj të bukur, dhe kanalet e Venedikut janë një duhet-shih. Nëse ju doni të shikoni më të mirë të pamjeve evropiane dhe rrugëve ujore të hollë, ju do të gjeni ato në Itali.

Florence për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

Florence për Trenat Pisa

Roma për Trenat Venecia

 

 

3. Canal dhe River Boat Festat në Gjermani

Canal dhe River Boat Festat në Gjermani

 

Gjermania nuk mund të jetë vendi i parë që ju mendoni se kur kanali më i mirë dhe pushimet Riverboat në Evropë janë përmendur. megjithatë, ky vend është larg nga të mungon në ujrat e bukur për të shqyrtuar. Dy rajone dal nga pjesa tjetër: Mecklenburg dhe Brandenburg, me tyre magjepsës kanalet dhe liqenet e rrethuar nga pyjet e harlisur.

çfarë është sidomos simpatik është se gjatë rrugës që ju mund të shihni pallate mahnitëse, kështjella mesjetare, dhe qytetet çuditshëm vjetra. Dhe ata që e duan natyrën padyshim se do të shijojnë shkretëtirën e paprishur dhe pasurinë e jetës së egër.

Vetë Berlin ka më shumë ura se edhe Venice does, dhe pothuajse 100 kanalet për të shqyrtuar. megjithatë, kanali juaj gjermane dhe aventurë riverboat pushimi mund të marrë ju në drejtim të Potsdam dhe Brandenburg. Mos humbisni mundësinë për të eksploruar Gjermaninë në këtë mënyrë unike dhe relaksuese.

Berlin për Trenat Potsdam

Berlin për Trenat Hamburg

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Mynihut

 

4. Belgjikë

Belgjika ka një shpërblim të shkëlqyeshëm në anën e saj kur bëhet fjalë për festat më të mira të kanalit dhe lumenjve në Evropë. Ky bonus është Flemish Region dhe bukuria e rrugëve ujore të saj. Ndërsa ujore belge nuk janë tradicionale në kuptimin e ofruar një mjedis befasues rurale, ata me siguri mund të ju merr në disa vende emocionuese.

Për shembull, Bruges është sigurisht me vlerë vizituar, dhe eksploruar atë me kanale bën udhëtimin edhe më emocionuese. Ka një romancë të caktuar në ajrin e Bruges, e ngjashme me Venecian. Dhe strukturat simpatik mesjetare dhe çokollatë dyqane vetëm të shtoni në Atmosferë.

Atëherë nuk është Ypres, një vend mahnitëse të plotë të rëndësisë historike dhe pamjeve unike flemisht, Tinguj, dhe flavors. Lundrojnë në rrugën tuaj për të shijshme belge çokollata të punuar me dorë, ose të gjallë dhe të fuqishme birra belge. Vendi do t'ju mirëpresë me kënaqësi të pastër për të gjitha shqisat.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

 

5. Holanda

Netherlands mirë Canal dhe River Boat Holidays

Asnjë listë e Destinacionet më të mira evropiane mund të jetë i plotë pa Holandë. Kjo përfshin destinacionet që ofrojnë të mira kanal dhe Riverboat pushimet në Evropë. Vendi i ujrave kishte për të gjetur vendin e saj në listën e, për shkak të pikëpamjet e tij mahnitëse, rrugët piktoreske, dhe lehtësia dhe qetësi e vela.

Fshat holandez dhe ujore të saj të ofrojë një eksperiencë të madhe. Ndoshta asnjë vend tjetër nuk mund të mburret me vela të tilla të qetë përmes fshatra të vockla dhe pranë kaq shumë pamjeve të bukura. Paramendoni duke kaluar duke shikuar tradicionale- mullinjtë e erës holandeze, me pamjen e tyre të njohur dhe bukuri. imagjinoj duke kërkuar në tulips valëzim në erë, ndërsa duke kaluar përmes rajonit Frisian.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

Planifikuar një pushim Riverboat në Evropë? Librin Tuaj Të Bileta Treni me Save një tren dhe të gëzojnë!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-canal-river-boat-holidays%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)