Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/04/2021)

Autentike djegëse dhe e mbushur me flavors pabesueshme, ushqim i mirë kinez ndonjëherë është e vështirë për të ardhur nga në Evropë. megjithatë, Lajm i mirë është se ka restorante të mëdha kineze në Europë - ju duhet të dini se ku për të gjetur ata, dhe si për të arritur atje. Që shumica e tyre janë në qytetet e mëdha evropiane apo kryeqytetet, është e preferueshme për të mbërrijnë me tren.

Me një zhvilluar mirë rrjeti tren i shpejtë se Evropa krenohet, është e mundur për të marrë kudo në një çështje e orëve - dhe të gëzojnë rrugët piktoreske në rrugë, si dhe. Për ata prej jush që vdes për disa prodhime ushqimore aziatike, këtu janë më të mirë Restorante kineze në Europë, dhe si për të arritur atje me tren:

 

Sea Palace - Amsterdam, Holandë

Shumica e restorante janë të përqendruar në dhënien e diçka të konsumatorëve të madhe për shije. megjithatë, Pallati Deti në Amsterdam ka për qëllim për të siguruar ju me një përvojë që jo vetëm do të angazhohet buds shijen tuaj, por edhe të jetë e lehtë në sy. E ndërtuar si një faltore, ky restorant lundrues është një vend i përkryer për t'u çlodhur me disa prej ushqimeve më të mirë kinez atje.

enët oriz, dumplings, buns, rrotullon pranverë - ju atë emër, ata janë të gjithë në menu dhe po provojnë po aq autentikë nëse do të ishit në Kinë. Kjo është ajo që pritet nga një nga restorantet më të mira kineze në Europë. Nëse dëshironi të merrni në Amsterdam me tren, ti mundesh kapur një tren nga Parisi, Berlin, dhe të tjera Qytetet evropiane.

Hamburg për Trenat Amsterdam

Hanover për Trenat Amsterdam

Luksemburgu për Trenat Amsterdam

Dortmund për Trenat Amsterdam

 

Miqtë e mirë dhe Restorantet më të mira kineze në Europë - Berlin, Gjermani

Në një qytet plot e përplot me restorante kineze, duke u shpallur një nga restorantet më të mira kineze në Europë ka një rëndësi të veçantë. E vendosur në Kantstrase, në lagje e kinezëve të Berlinit, Miqtë e mirë është një krijimi që krenohet me një meny të gjerë dhe ushqim autentike favorizuar nga të dy emigrantëve kinezë dhe turistët.

Ju nuk do të shkojnë keq në qoftë se ju vizitoni shokë të mirë, kur në Berlin. në merrni në Berlin, ju mund të marrë një tren nga pothuajse çdo qytet të madh në Evropë dhe të jenë atje brenda disa orësh.

Dortmund për Trenat Berlin

Dusseldorf për Trenat Berlin

Dresden për Trenat Berlin

Heidelberg për Trenat Berlin

 

Hangzhou - Roma, Itali

Kur ne mendojmë e Italisë, ne zakonisht nuk e lidhë atë me ushqim kinez. Nëse ju mendoni të njëjtën gjë, ju do të ngjarë të jetë i befasuar për të mësuar se italianët bëjnë kanë një vend të butë për specialitete kineze. Dhe një prej më të mirë të ushqimit restorante kineze në Europë, Hangzhou, sigurisht që vërteton këtë pretendim.

Ajo përfshin disa ndikime italiane, por shumica e menu është ushqim autentike kineze që ju duhet të provoni nëse ju gjeni veten në Romë. turne Itali me tren për të bërë që të ndodhë, ose të marrë një tren për Roma nga një nga kryeqytetet e tjera evropiane.

Terni për Trenat Romës

Foggia të Trenat Romës

Grosseto për Trenat Romës

Arezzo për Trenat Romës

 

Cite Du Dragon është sigurisht ndër Restorantet më të mira Kineze në Evropë - Bruksel, Belgjikë

dielli në Bruksel

 

Një restorant që krenohet me një brendshme fantastike dhe dizajn kopsht së bashku me enët e saj të mahnitshme, Cito Du Dragon në Bruksel është quajtur me të drejtë një nga restorantet më të mira kineze në Europë. me mbi 300 vende dhe një kopsht të hollë dekorativ, ju do të ndjeni sikur ju ecur në një ëndërr të duhur orientale. Çdo pjatë është i mrekullueshëm, por ne do të veçojmë shumën e zbehtë dhe specialitetin e shtëpisë, Peking Duck, si dy gjëra që ju duhet të provoni nëse ju jeni vizituar Brukselin me tren.

Bruges për Trenat Brukselit

Maastricht për Trenat Brukselit

Halle për Trenat Brukselit

Ghent për Trenat Brukselit

 

China Kuzhina No. 27 - Vienna, Austrinjë

Restorantet më të mira kineze në Europë / kapitulli Vienna

 

Në lagje e kinezëve në Vjenë, China Kuzhina No. 27 është përmendur shpesh si një prej më të mirë. Nëse ju pëlqen aromë tuaj ushqim, ky është vendi. Ata gjithashtu ofrojnë disa enët më të pazakonta, si sallatë oktapod, edhe pse ne rekomandojmë Gong Bao pulë qoftë se ju doni që të rrinë me klasike. Ju lehtë mund të udhëtojnë në Vjenë me tren nga qytetet më të mëdha evropiane, kështu që nuk do të humbasë këtë mundësi.

Dortmund për Trenat e Vjenës

Dresden për Trenat e Vjenës

Heidelberg për Trenat e Vjenës

Dusseldorf për Trenat e Vjenës

 

Gatshme për të mostrës enët hollë e disa prej më të mirë të ushqimit restorante kineze në Europë? Rezervoni biletat tuaja tren në fillim, dhe hip në një tren për të marrë ju në aventurën tuaj të ardhshëm të madh gastronomical.

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-chinese-restaurants-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet e kërkimit tonë, në këtë link ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml – brenda keni lidhjet tona me / en /, por ju mund të ndryshojë atë në / fr / ose / de / ose / IT / dhe më shumë gjuhë