Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2021)

Kontinenti evropian është i njohur gjerësisht për çokollatë e saj të mahnitshme dhe të shijshme. Në fakt, shumë Chocoholics që gëzojnë udhëtojnë thonë se ata kishin mundësinë të shijojnë disa shije të mahnitshme gjatë udhëtimeve të tyre. Në qoftë se ju jeni duke bërë rrugën tuaj nëpërmjet Evropës dhe adhuroj çokollatë, ne kemi lajme të madhe për ju! Ruaj një tren shikuar në skenën çokollatë Evropian dhe ka vënë së bashku një listë të të 10 dyqane çokollatë më të mirë në Evropë. Nëse ju gjeni veten në një nga këto vende, dhe ju merrni një mall për disa çokollatë të mahnitshme, të marrë kohë për të vizituar një nga këto vende. Ju nuk do të jetë i zhgënjyer.

 

1. Çokollatë Stores më i mirë në Paris – Debauve dhe GALLAIS

Franca është ndër më të vlerësuarat shumë vende për çokollatë e saj. Ju jeni i sigurt për të parë një shumë prej dyqaneve çokollatë duke e bërë rrugën tuaj nëpër rrugët e kryeqytetit. Në fakt, ju mund të përshkuar me numrin e dyqaneve çokollatë hasni. Për të bërë të sigurt që ju të përjetojnë më të mirë Paris ka për të ofruar, kemi kërkuar rreth e rrotull për dyqanin e çokollatë duhet vizitës në Paris. Shumë u përgjigj se ajo duhet të jetë Debauve dhe GALLAIS. Ky dyqan fantastike nuk është vetëm më i vjetër në qytet, por kjo është një klasik. Ajo u hap në 1800 dhe ka krijuar çokollatë shijshme për publikun që prej. Në fakt, ata ishin aq të mëdha, kur ata hapën se ata u bënë furnizuesit çokollatë për Gjykatën franceze dhe Napoleonit. Shumë udhëheqës i madh francez gëzuar çokollatë e tyre, dhe kështu që ju mund të.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Debauve and Gallais Chocolate Paris

 

2. Viziovirtù

Kur është fjala për Itali, shumë parasysh Viziovirtù si një vend domosdoshmëri-vizitë për të dashuruar çokollatë. Dyqan popullor është e vendosur në qendër të Venecias dhe është një ëndërr Chocoholics. Çdo gjë në dyqan është i punuar me dorë me përbërësit më të mirë në dispozicion. Ato ofrojnë një përzierje perfekte të shijeve të pabesueshme dhe një atmosferë të këndshme veneciane. Në fakt, filozofia e tyre rreth çokollatë është interesante. Ata ndjekin metodat tradicionale dhe artizanale çdo gjë me dorë. Kombinoje se me vetëm përbërësit më të mirë, dhe ju keni një vendndodhje të domosdoshme për të vizituar në zemër të Venecias.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

3. Shkarko Chocolate Dyqane në Amsterdam – vanroselen

Holanda zakonisht nuk është vendi i parë që vjen në mendje kur ju mendoni se e çokollata. Megjithatë, ajo është ende një Vend i bukur të shijojnë disa nga çokollata më të mira në botë. Një nga dyqanet më popullor është në Amsterdam. vanroselen është një vend domosdoshmëri-vizitë për cilindo që kërkon për të provoni çokollatë të klasit botëror. Çdo gjë në dyqan e tyre është e punuar me dorë, kombinimi i çokollatës me fruta dhe barëra të ndryshme për të krijuar ushqime unike dhe të mbushura me gojë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

4. Shtëpia me çokollatë Nathalie Bonn

Nëse jeni të udhëtojnë nëpër Luksemburg, të sigurt për të ndaluar nga ky dyqan shkëlqyer çokollatë që ka bërë një emër të gjithë botën. Megjithatë, origjinali është Shtëpia çokollatë i Luksemburgut ndodhet përballë Dukës Pallatit të Madh, dhe ajo është shtëpi për disa nga krijimet më të mira çokollatë në botë. E vendosur pranë familjes mbretërore, ju mund të jeni i sigurt se ata ofrojnë vetëm më të mirë. Gëzojnë një qiellor përvojë me disa nga më të mirë flavors në botë.

Antwerp për Trenat Luksemburg

Bruksel për Trenat Luksemburgu

Metz për Trenat Luksemburg

Paris për Trenat Luksemburg

 

 

5. Çokollatë Stores më të mirë në Vjenë – Prodhimi i çokollatës

Nëse ju merrni ndonjëherë një shëtitje nëpër lagje të pasur të Hietzing në Vjenë, bëjë një vizitë në Prodhimi i çokollatës. Në këtë dyqan fantastike, ju mund të gjeni disa nga çokollatë më të mirë në Evropë. Paraqitur në zorrë xhami për të gjithë për të parë, ju mund të shihni disa nga varietetet më të rafinuar të çokollatë në vend. Ju mund të shkoni atje për të shijuar çokollatë apo për të marrë pjesë në një seminar dhe të mësoni pak për artin e bërë me çokollatë.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

6. Erich Hamann

Nëse jeni duke kërkuar për një dyqan që është i pasur në histori dhe shije, pastaj të shohim më tej se Erich Hamann në West Berlin. Dy gjëra e bëjnë këtë dyqan dal. Së pari, kjo është historia e mahnitshme e dyqan vetë. Ajo daton në 1928, dhe është e vendosur në një ndërtesë të stilit Bauhaus që i mbijetoi luftës së dytë botërore. në radhë të dytë, kjo është nderi i tyre i traditës dhe shije të madhe. Ata ende kanë recetë origjinale nga dyqanet hapjes dhe dashuri të përqëndrohet në çokollatë e errët. Megjithatë, ata ofrojnë edhe çokollatë të bardhë dhe shije të ndryshme të tjera. Leh tyre çokollatë është flasim për qytet, pra, sigurohuni që të provoni atë, në qoftë se ju vizitoni dyqan.

Berlin për Trenat Potsdam

Berlin për Trenat Hamburg

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Mynihut

 

7. Çokollatë Stores më të mirë në Bryzh – Çokollatë Line

Belgjika është ndër më të mirat, kur bëhet fjalë për artin e krijimit çokollatë. Duke ecur nëpër qytete Belgjikë, ju do të shihni një shumë të ushqime shumë të shijshme në shfaqje. Një nga vendet më të mira për të marrë çokollatë fantastike është Çokollatë Line në Bryzh. Dyqan është një domosdoshmëri-vizitë për cilindo që gëzon një pjesë të mirë të çokollatë. Nuk janë një shumë e shije tradicionale dhe një shumë e fun dhe çokollata eksperimentale për të zgjedhur nga. Ajo që e bën të dallohet Linja e Çokollatës është procesi i saj për të bërë çokollatën. Ata hapni çokollatë nga Bean dhe kanë specializuar pajisje për bluarje dhe përzierjen e çokollatë. Herën tjetër ju jeni në Bryzh, gjeni kohë për të shijuar aromë të mahnitshme dhe përvoja të hollë në The Chocolate Line.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

Bruges The chocolate line is on the Best Chocolate stores in Europe list

 

8. Max Chocolatier

Zvicra është e njohur për çokollatë e saj. Në fakt, ne mund të atribuojnë çokollatë me qumësht të Zvicrës. Pasi që ju të merrni në vend, ju do të vini re se çokollata është kudo. Pothuajse çdo vend që ju shkoni për të është plot me dyqane çokollatë ofruar një pickim për të ngrënë. Nëse ju doni të përjetojnë Zvicra më e mirë ka për të ofruar, shumë janë dakord se Max Chocolatier eshte vend i përkryer për të vizituar. Kjo është një preferuar lokale, dhe për një arsye të mirë. Ata përdorin përbërësit me cilësi të lartë dhe për të prodhuar disa prej çokollatë më të mirë në Zvicër. Ata gjithashtu kanë një unike, Katër stinët menu që e bën flavors sezonale çokollatë. Në përfundim, ju mund të përjetojnë një shumëllojshmëri të shijeve, në varësi, kur ju vizitoni dyqan.

Zurich për Trenat Luzern

Bern të Trenat Luzern

Gjenevë për Trenat Luzern

Konstanz për Trenat Luzern

 

9. Çokollatë Stores më të mirë në Budapest – Chocolate Rozsavolgyi

Hungaria është një perlë e fshehur për chocoholics. Ata bëjnë një shumëllojshmëri të desserts të mahnitshme, dhe çokollata e tyre janë të jashtëzakonshme. Një vizitë e domosdoshme për të shijuar çokollatë të mahnitshme është Chocolate Rozsavolgyi në Budapest. Ajo ofron një shumë e trajton ëmbël dhe, me e rendesishmja, krijimet e mahnitshme çokollatë. çokollatë e tyre arriti famë ndërkombëtare me bonbons tyre çokollatë, dhe kur ju provoni ato, është e qartë se pse. Te pasurit, aesthetically kënaqshëm kafshata qiellorët. Ndaluar nga nëse ju jeni udhëtojnë në Budapest.

 

10. SPRUNGLI

E fundit në listën tonë të 10 Shkarko Chocolate Dyqane në Evropë është SPRUNGLI. Nëse jeni duke kërkuar për një vend që mishëron idenë klasike të çokollatë zvicerane, nuk duken më tej se SPRUNGLI në Cyrih. Dyqani u hap në 1859 dhe ka bërë të mahnitshme, Krijimet handcrafted çokollatë ndonjëherë që nga viti. Nëse ju doni të përjetojnë çokollatë e madhe e prodhuar nga të mirën e përbërësve, Vizita SPRUNGLI.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

Sprungli is on the Best Chocolate stores in Europe list

 

Në përfundim, Europa është një vend emocionuese për dikë që është në kërkim për çokollatë më të mirë dhe dyqanet më të mira çokollatë ose vetëm një tifoz choco.

A jeni gati të përjetojnë një Chocoholics parajsë gjatë udhëtimit tuaj të ardhshëm nëpër Evropë? Book një biletë treni tuaj destinacionin e dëshiruar dhe shije të gjithë ata kanë për të ofruar.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Çokollatë Dyqane të mirë në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-chocolate-stores-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)