Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 28/01/2022)

Christmas Markets me tren ndihmon që ju të merrni në frymën e Krishtlindjeve me një udhëtim në një nga qytetet më të mira të Evropës. Udhetim me tren dhe të bëjnë përvojën tuaj më magjike ndonjëherë! shumë stacione janë të vendosura në zemër të qendrës së qytetit, duke e bërë udhëtimin me tren mënyrën më të lehtë për të arritur në destinacionin tuaj. Nëse ju jeni duke shkuar në dyqan për dhurata për familjen, mostrës verë mulled, ose për të thjesht të gëzojnë atmosferën e Krishtlindjeve me të dashurit tuaj, ju jeni të sigurt që të ketë një të paharrueshme festë. Ne kemi hartuar disa nga Tregjet më të mira të Europës e Krishtlindjeve me tren se ju nuk do të duan të humbasë.

 

Firence, Italia është zgjedhja jonë e parë për Tregjet e Krishtlindjeve me tren

Një nga periudhat më magjike të vitit për të vizituar Italinë është koha e Krishtlindjes. Të marrë një tren për Firence dhe të shohim monumentet e lashta ndezur deri me dritat e Krishtlindjeve dhe erë gështenja piqeshin në ajër.

Milani për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Napoli për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

Një treg të njohura për vizitë në Firence është Piazza Santa Croce në Firence. Kjo është e mbushur me stalla e bukur prej druri dhe është i njohur për të qenë një tradicionale të tregut gjerman Christmas. Piazza Santa Croce është vendi i përsosur për të marr dhurata unike dhe të shijshme lokale.

 

Londra, Angli

Të shënuar fillimin e këtij Tregjet e Krishtlindjeve me tren me një udhëtim tren në Londër. Londra është plot me gëzim e Krishtlindjeve nga nëntori deri në janar. Vizitoni Londrës wonderland dimrit në Hyde Park dhe të shohim pemë zbukuruar me drita zanash, një pjesë të madhe ski në natyrë shesh patinazhi, një rrotë Ferris, Carol këngëtarë dhe shumë më shumë në tregun e. Ka shumë tregje të vogla për të zgjedhur nga e gjithë Historisë Kombëtare të Londrës muze ku ju mund të mbajë të ngrohtë në dimrit të freskët ajrit me një gotë glühwein dhe disa ushqime festive. Plus, me fantastike fares trenit ne Londer, ju do të keni disa kursime shtesë për më shumë pazar!

Amsterdam për Trenat Londër

Maastricht për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Berlini, Gjermania

Udhëtoni për në tregjet e magjepsur e Krishtlindjeve me tren!! Berlin është lehtë i kapshëm nga tren në Evropë që e bën atë destinacion i përsosur. Zbuloni histori të pasur dhe interesante kryeqytetin gjerman-së, si dhe tregjet e tyre të ndryshme të Krishtlindjeve, me të mirë sezonal pazar, ngjarjet, dhe mrekullon kuzhinës!

Mynih për Trenat Berlin

Frankfurt për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Xhandarmenmarkt është një gjë që duhet parë! Ky organizim njihet si një nga tregjet më piktoreske të Krishtlindjeve të Berlinit. Shijoni disa trajton lokale të tilla si kek me xhenxhefil, gështenja pjekur, verë mulled, dhe salcice për maksimumin Gjermanisht Përvoja Christmas.

 

Pragë, Republika Çeke

Në kontrast me disa tregje më të mëdha në të gjithë Evropën, Pragë Krishtlindjeve tregjet me tren ofron më shumë vërtetësinë dhe rehati. Çdo treg ka një atmosferë e paharrueshme. Minuta larg stacionit qendror të trenit janë kasolle prej druri të dekoruara me shkëlqim në Pragë Sheshi i Qytetit të Vjetër. Këtu vendasit dhe vizitorët mblidhen për të mbushëse çorape, lodra prej druri, pemë stolitë e Krishtlindjeve, dorë bërë bizhuteri, dhe qirinj aromatike.

Zgjedhja e ushqimit dhe pijeve të shitura në treg është shumë bujar. Vizitorët mund të shikojnë përpara për ushqim tradicional çek si derri në skarë, muffins Çeke, Conkers, birrë, vras mendjen, dhe specialitete të tjera tipike nga kuzhina e vjetër çeke. Nuk është diçka shumë e veçantë në lidhje me një treg të Krishtlindjeve në Pragë. na ndiqni në Cicëroj dhe Facebook për të mbajtur një sy jashtë për ofertat tona të fundit.

Frankfurt për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Vjena, Austria është e fundit tonë Christmas Rajonet nga qyteti i Trenit

Shijoni një pushim të qytetit me hekurudha në Vjenën festive! Vjena është një qytet i nostalgji dhe romancë dhe ofron shumë mirë i tregjeve të Krishtlindjeve në Evropë. E stacion treni është vetëm minuta me taksi apo autobus nga qendra e qytetit e cila e bën Krishtlindjeve Rajonet e Vjenës me tren lehtë për të arritur. Më të njohura treg në këtë kryeqytet zhvillohet në Rathausplatz, ku sheshi është i ndezur nga dritat vezulluese dhe spektakolare pemën e Krishtlindjeve e saj.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Provo grusht të shijshme dhe ëmbëlsirat tradicionale si ju duken nga tezgë për të ngadalësuar për dhurata dhe dekorime, gjithashtu çdo mbrëmje koncerte të drejtpërdrejta borive janë kryer nga ballkoni Rathaus, Kjo është një mënyrë e madhe për t'i dhënë fund një ditë e përkryer.

 

Bëni këtë një Krishtlindjeve për të kujtuar me një vizitë në një nga tregjet e jashtëzakonshme të Evropës Krishtlindjeve me tren. Rezervoni biletën tuaj Online duke përdorur fare finder tonë dhe të bëjë kursime të mëdha në paraprakisht.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-christmas-markets-by-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)