Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 18/03/2022)

Shkarko restorant European Michelin udhëzues ofron një fillim të madh për planifikuar një udhëtim me tren nëpër Evropë. Udhëzues Michelin tani ofertat udhëtarët evropianë një përzgjedhje të restorante dhe hotele në 38 Qytetet evropiane. Tre qytete të reja janë shtuar në këtë 2019 botim: Zagrebi dhe Dubrovnik, Kroacia, dhe Rejkjavik, Islandë. Anonymous trajnuar inspektorët për të vizituar dhe zgjidhni restorante, ndërsa të aplikoni njohur Michelin ushqim sistemi star-rating dhe të përdorin një proces të ngjashëm për hotele. Rezultati: një sërë institucione të rekomanduara për të gjitha shijet dhe buxhetet.

Udhëtarët mund të ndjehen të sigurt duke u mbështetur në Michelin udhëzon për të bërë të tyre udhëtim me tren se shumë më të shijshme! Ne kemi ngushtuar poshtë Restoranti më i mirë evropian Michelin udhëzues, sigurisht, siguruar që çdo ndalesë të jetë lehtësisht arritshme me tren!

 

Restoranti më i mirë evropian MICHELIN Guide: Italia

the smile of a chef by Best European restaurant michelin

 

Italia është e njohur për kontributin e saj të mëdha në botën e artit, arkitekturë, mënyrë, operë, letërsi, dizajni, dhe film - lista vazhdon, dhe ne nuk e kemi përmendur edhe kontributin në skenën më të mira evropiane restorant.

Lajmi i madh në 2019 është se Italia ka një restorant të re me tre yje, nderi më i lartë Michelin-së!

Uliassi, e ndodhur në Senigallia në bregdetin Adriatik të Italisë, më në fund ka tre yjet e saj të shumëpritur pasi kaloi disa vjet në nivelin e dy yjeve.

Sipas blogut të restorantit Lovers Fine Dining. Drejtuar nga motra dhe vëllai i ekipit Catia dhe Mauro Uliassi, Restoranti vë një fokus të rëndë në prodhimet e detit dhe ofron dy menutë provë dhe një carte restorant la. Uliassi është tani një nga nëntë të tjera me tre yje restorante në Itali. Kjo do të thotë se të gjitha tre yje të vitit të kaluar destinacionet ruajtur statusin e tyre, përfshirë restorantin e famshëm Modena Osteria Francescana.

Rimini për Trenat Senigallia

Roma për Trenat Senigallia

Trenat në Ancona Senigallia

Florence për Trenat Senigallia

 

Tani ka 367 luajti Restoranti më të mirë evropiane Michelin, up nga 356 vitin e kaluar.

Nuk ka pasur të reja restorante dy-yll në listën e këtij viti. Udhëzues bën të përfshijë një dajak 29 reja restorante një yll nga më shumë se dy duzina komunat italiane. Kjo sjell totalin në 318. i përgjithshëm, karakteristikat udhëzues 367 restorante luajti, up nga 356 vitin e kaluar.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

Restoranti më i mirë evropian MICHELIN Guide: Britania e Madhe

sushi in Best European restaurant MICHELIN

Quajtur "The Oscars e industrisë ushqimore" Ceremonia e çmimeve në kinema IMAX BFI Waterloo është një pah për chefs nga i gjithë vendi.

Kete vit, Restoranti më të mirë evropian në Britaninë e Madhe ka mbetur e paprekur me pesë restorante të mësuarit ata arritën të ruajnë yjet e tyre. Cue psherëtimë e ndihmave! Araki, Restaurant Gordon Ramsay dhe Alain Ducasse në Dorchester ishin qendrat london për të mbajtur në accolades e tyre, ashtu si edhe Duck Fat Heston Blumenthal dhe Alain Roux-së bregdet Inn, si në Bray.

Ka shumë Trenat drejtuar për në Londër në kohë të ndryshme në të gjithë Evropën. Udhëheqës të SaveATrain për të rezervuar një biletë brenda pak minutash për të parë grubin më të mirë!

Amsterdam për Trenat Londër

Haga për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Michelin Guide 2019 lista e plotë

tre Star:

Londra

  • Alain Ducasse në The Dorchester
  • Restorant Gordon Ramsay
  • Araki

 

Restoranti më i mirë evropian MICHELIN Guide: Holandë

Bougainville

 

Holanda (ose Holland) është një vend i vogël dhe i mbushur me ikona me famë botërore. Fushat Beautiful llambë, mullinjtë e erës, djathë tregjet, druri këpucët, Kanalet e Amsterdamit, kryeveprat e mjeshtrave të vjetër, Delft Blue enë prej argjile, inovative ujë-menaxhimi, dhe miliona Biçikleta. Dhe lavdi zotit për biçikleta. E 2019 Udhëzuesi MICHELIN për Holandën ka një total prej 571 restorante dhe 263 hotele. Ju do të jeni nevojë stërvitje.

Zgjedhja e këtij viti përmban dy të rinj restorante dy-luajti dhe 12 institucione marrin një yll për herë të parë.

Tani ka 89 Restorante një-luajti në gjithsej. Në Derozario në Helmond, Jermain De Rozario vë tjerr e tij në kuzhinë indonezian. Në Restoranti Monarch Tilburg, Paul Kappe josh Diners me kuzhinë e tij moderne e shoqëruar me shije intensive, ashtu si Jeroen Brouwer në Loohoeve në Schoonloo dhe Thomas Van Santvoort në vajzë në Kerkdriel. Intensiteti i flavors është edhe ajo që e karakterizon inventiveness të vendosur nga Jim dhe Mike Cornelissen në Pamje e Rhine në Doornenburg, dhe kjo është delikatesë e pjatave ofruara në OONIVOO Uden. Për dashamirët e ushqimit të mirë në luks rrethinat, Bougainville në Amsterdam, dhe Volteri në Leersum janë Musts absolute.

Bruksel për Trenat Tilburg

Antwerp për Trenat Tilburg

Berlin për Trenat Tilburg

Paris për Trenat Tilburg

 

Ku për të kapur një tren

Amsterdam Stacioni Qendrore është stacioni kryesor i trenit dhe është zemra e vërtetë e qytetit: qendrore jo vetëm nga emri, por edhe si më i madh Transporti publik vendi transferimi, kështu ajo do të jetë një vend i mirë për të Te arrish trenin shumë.

 

Restoranti më i mirë evropian MICHELIN Guide: Spanja

Madridi është kryeqyteti i Spanja dhe më e madhe komunë në të dy Komuniteti i Madrid dhe Spanja si një e tërë.

Madrid është një festë kulturore. Ajo ishte rrahje zemre e 1920. Vizituar nga mëdhenjtë letrare të tilla si Ernest Hemingway dhe Fitzgeralds, F Scott dhe Zelda, ndër të tjera.

Ajo ka një skena e tregut të ushqimit për të dashur, por restorantet Michelin yll nuk janë ato të humbasë ose!

Para se të shkojnë në një tuaj të parë, ne ju sugjerojmë fillojnë mbrëmje tuaj off me kokteje nga broody bar Museo Chicote. Vendi është një nga Haunts Hemingway-së dhe këtu ju gjeni pije të tij të preferuar, dhe një duzinë disa të tjerë që ndoshta nuk e kanë provuar. Kokë atje në fillim para se turmat marr.

 

Ku për të ngrënë?

Madridi ka rreth 3,100 restorante, por disa të zgjedhur janë dhënë yjet nga njohur Udhëzues Michelin. Atje jane 16 restorante në Madrid shpërblyer me yje Michelin: DiverXO (tre yjet); Santceloni, Tarraca e Kazinosë, Sergio Arola, Ramon Freixa Madrid dhe El Club Allard (dy yje); dhe Kabuki, Kabuki Wellington, DSTAgE, Albora, Bricjapi dhe Punto MX (një yll). veç, në periferi të qytetit, nje restorant (predhë) ka dy yje dhe ka tre restorante, një yll: Casa Jose, Chiron, dhe Montia. Të gjithë ata shërbejnë ushqim të klasit botëror dhe do të ofrojë shërbime të shkëlqyera.

Top Michelin yll restorant Zgjedhja jonë në qytetin Madrid është DiverXO (3 yjet Fabulous!)

 

Best European restaurant chef david munoz

 

Krijimet e Chef David Munoz kanë gourmets impresionuar të gjithë botën. freski, trimëria, dhe krijimtaria janë çelësi i suksesit të DiverXO. menu ky restorant ndryshon me sezonin, por ka vetëm dy mundësi. XOW Menu dhe Menu Glotón XOW. Të dy menutë ofrojnë të njëjtin ushqim dhe ndryshojnë vetëm në sasi dhe çmim.

Getting Ka: Mënyra më e mirë për të marrë në këtë marr e restorantit më të mira evropiane është nga Metro dhe pastaj duke marrë off në Tetuan Station (Linjë 1).

 

 

Dëshironi të dini mënyrën më të mirë për të marrë në çdo një nga këto vende në Evropë me tren? Ruaj një tren sigurisht! Me kokë mbi të faqen tonë të internetit për të gjetur çmimet më të mirë, në sekonda!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-european-restaurant-michelin%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)