Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/01/2021)

Nuk ka mungesë të atraksioneve ekstreme në Evropë. kërkuesit adrenalina dhe dashamirët e sporteve ekstreme mund përvojë të ndryshme evropiane destinacionet me një gamë të gjerë të aktiviteteve. Nëse jeni të pyesin se si për të arritur atje me tren, ne kemi të mbuluar, shumë! Këtu janë zgjedh tonë të lartë për nga atraksionet më të mira ekstreme në Evropë:

 

Argetime mirë ekstreme në Evropë – Insbruk, Austria

Për një ditë të adrenalin-ushqyer, nuk duken më tej se Insbruk në Austria. Ka shumë gjëra për të bërë, nëse jeni duke kërkuar për qetësi ose eksitim. ndërsa shumë turistët shkojnë në Innsbruck pikërisht për shkak të shfaqjes së tij idilike, ajo ka shumë më tepër për të ofruar. Ju mund të përjetojnë një udhëtim Bobsleigh në Olympiaworld, të marrë një kërcim bungee off europabrücke ose shkoni ski. Natyra është befasues, dhe Pikëpamjet janë të mahnitshme. Çfarëdo që ju zgjidhni për të bërë në Innsbruck, një gjë është e sigurt - ju nuk do të jetë i mërzitur. Dhe ju lehtë mund të arrijnë atë me tren. Ajo lidhet me pjesën tjetër të Austrisë dhe të tjera të mëdha shpërndarës hekurudhor evropiane.

Mynih për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Oberstdorf për Trenat Insbruk

Graz të Trenat Insbruk

 

Argetime ekstreme në Interlaken, Zvicra

Best Extreme Attractions in Europe in Interlaken Switzerland

 

Zvicra mund të mos jetë vendi i parë që ju mendoni se kur subjekti është atraksionet më të mira Extreme në Evropë. Megjithatë, Paraqitjet e para me siguri mund të jetë mashtruese. Interlaken është konsideruar të jetë një nga pikat e nxehta të kryeministrit për sportet ekstreme në Evropë. Është një rajon të bukur të pajisur plotësisht për të kënaqur imagjinatën e një adrenalin kërkuesit. Disa nga aktivitetet në Interlaken janë paragliding, transportim tungjesh, hidhem nga lartësitë, dhe canyoning. Arritja Zvicra është i arritshëm me tren, si ka rrugët nga vendet fqinje dhe qytete në Evropë.

Basel për Trenat Interlakenit

Bern të Trenat Interlakenit

Lucerne për Trenat Interlakenit

Zurich për Trenat Interlakenit

 

Tërheqjet në Le Marche, Italia

Italia Lindore është i njohur kryesisht për artin e tij, Kultura dhe mrekulli kuzhinës. ende, Ky reputacion nuk do të thotë se nuk ka asgjë tjetër për këtë rajon të bukur. Le Marche është i famshëm për një arsye të veçantë dhe të papritur. Ajo duket e madhe kur ju hidhen nga një aeroplan fluturues mbi të. Skydivers përvojë e di këtë, por Le Marche është gjithashtu një vend i madh për të provoni Argetime ekstreme në Evropë dhe sidomos Skydiving për herë të parë. Nëse kjo tingëllon emocionuese për ju, ju mund të merrni një të këndshme, tren skenik udhëtim nëpër Itali në Le Marche.

Florence për Trenat Macerata

Florence për Trenat Jesi

Roma për Trenat Ancona

Roma për Trenat Pesaro

 

Extreme në Mont Blanc

Mont Blanc France snow peaks

 

Si maja më e lartë në të gjithë Evropën, Mont Blanc ka tërhequr gjithmonë pjesën e saj të drejtë të vizitorëve. Ngjiten në samitin nuk është për të zbehta e zemrës, cila është arsyeja pse turistët që kërkojnë një tronditje dua atë aq shumë. Mont Blanc premton aventurë, pamje dramatike dhe të lë pa frymë, dhe kjo përbën një sfidë jo të gjithë mund të takohen. është nje pushim perfekt vendos për ata që janë në kërkim për tërheqjet ekstreme në Europë. Dhe në qoftë se ju nuk jeni në humor për ngjitje, ju ende mund të përjetojnë Mont Blanc me paragliding. alternativ, shqyrtuar një akullnajë në një nga shumë treks udhëzuar që janë të njohura në rajon. Ju mund të arrijnë në qytetin e Chamonix nga tren dhe pastaj të udhëtimit të Mont Blanc në bordin e Mont Blanc Express.

Dijon për Trenat Paris

Reims për Trenat e Parisit

Lille për Trenat Paris

Tours në Trenat e Parisit

 

A jeni duke kërkuar për adrenalin mbushur me tërheqjet tuaja të ardhshme ekstreme në Evropë?

Nuk duken më tej se këto atraksione ekstreme. Të gjitha këto vende janë lehtësisht të arritshme me tren, Të gjithë ju duhet të bëni është Të rezervoni biletat tuaja dhe planifikojnë udhëtimin tuaj!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-extreme-attractions-in-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)