Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 03/03/2023)

Koha për të marrë ato kapelet partisë në dhe stomping çizme mbushur! Ne jemi në vëzhgim për të festivaleve më të mirë në Evropë dhe ku për të gjetur ata. A jeni gati për parti rrugën tuaj nëpërmjet verë ?

 

Festivalet më të mira në Evropë: Fushat e kremit, Daresbury, Mbretëria e Bashkuar

Mainstage of Creamfields Daresbury United Kingdom

 

Creamfields është një nga festivalet më të mira në Evropë dhe valle më i madh i Mbretërisë së Bashkuar muzikë festival. Shfrytëzojeni sa më shumë festë bankë në gusht dhe rezervoni një biletë në një mega parti!

Ata kanë faza të dedikuar për shtëpi, EDM, tekno, daulle dhe bass, ekstazë, i zymtë, dhe me shume, duke Creamfields lëvizje-në festival për tifozët muzikë dance në Britania.

Festivali i këtij viti 2019 vjen me një ajër ekskluziviteti. Ata do të jenë të vetmit për të pritur portreti valle supergrup Swedish House Mafia në Britani e Madhe. Ata gjithashtu do të pret Deadmau5 dhe performancën e parë të Cirez D & Adam Beyer.

Join 70,000 njerëzit që vijnë prapa çdo verë për të shijuar fazat immersive reja, Nivelet epike e prodhimit, shfaqje të dritës, dhe piroteknike.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Festivalet më të mira në Evropë: Tingulli Primavera 2019. Barcelona, Spanja

Ne jemi duke dashur këtë festival për të gjitha llojet e arsyeve. Përveç mesazhet e tyre ultra fshehta në platformat e tyre të mediave sociale gjatë disa ditëve të fundit, Thashethemet ishin sillen në lidhje me atë 'The New Normal’ mund të thotë. Shikoni Faqja e Primavera në Facebook për të parë se çfarë ne do të thotë.

Ajo që ne të vërtetë duan pse, është se festivali ka treguar synimin e qartë për të ofruar mbi pengun e industrisë të gjerë për të arritur përfaqësim të barabartë gjinor në Formacionet. Ata janë duke ofruar një poster që është i kënaqshëm un-dominuar nga meshkujt. Por ndoshta më e rëndësishmja, ajo është një që është e populluar meritave nga një përzierje të ndryshme të akteve që kanë provuar veten të denjë për përfshirjen gjatë kohëve të fundit, pavarësisht nga gjinia, gjini, ose brezi.

Në thelb heqjes dorë nga një ose dy e njohura një formulë tradicionale ditore, organizatorët kanë mbushur në krye të faturës për çdo ditë me një pasuri të talenteve, duke përfshirë edhe sërën e Erykah Badu, Tame Impala, Solange, i ardhshëm, Cardi B, Interpol, Janelle Monae, Robin, në nivel, Christine dhe Queens, James Blake, dhe Mac DeMarco.

Shikoni video në qoftë se keni nevojë për ndonjë më shumë bindëse!

 

 

Festivali Sziget 2019. Budapestin, Hungari

Sziget Festival outdoor experience

 

Sziget është nga festivalet më të mira në Evropë në një ishull dhe është e mbushur me muzikë, kulturës, dashuri, dhe liria! punë! Ku nuk kemi nënshkruar? ngre, le të merrni ju disa detaje parë.

Festivali i parë Sziget u organizua përsëri në 1993 si një tubim të vogël dhe që atëherë ka evoluar në një nga festivalet më të mëdha të Evropës muzikës. Çdo vit ata përpiqen për të sjellë Szitizens disa nga emrat më të mëdhenj atje, dhe të presë gjatë 1,000 tregon të gjithë 60 fazat, për 7 ditë drejt. rehydrate askënd?

Çfarë na pëlqen në këtë festival dhe çfarë i veçon ata për ne?

Pesha ata vënë në art, si dhe muzikë. Ka vende të shumta, duke përfshirë një cirk, teatër, muze çerek, edhe me shume. Artistëve dhe interpretuesve vijnë nga e gjithë bota për të shfaqur talentin e tyre. Ka gjithashtu mundësi që qytetarët dhe artistët të punojnë së bashku për të krijuar të paharrueshme dhe kuptimplota vepra arti.

Në qoftë se nuk ishte e mjaftueshme ftohtë, ata janë gjithashtu eko-miqësore! Ata përpiqen ta përcjellin atë mesazh sa herë që munden dhe u luten pjesëmarrësve të festivalit të jenë sa më të ndërgjegjshëm për mjedisin.

 

Ndjenja e frymëzuar për të ndjekur muzikë nëpër Evropë dhe të shohim nga festivalet më të mira në Evropë? Pastaj libër një biletë treni me ndihmën e Ruaj një tren !

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-festivals-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)