Koha e leximit: 8 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 18/11/2022)

Planifikimi i një ikje fundjave, apo ndoshta një pushim të merituar me vajzat? shikoni këto 12 vajzat më të mira’ destinacionet e udhëtimeve në mbarë botën. Nga xhunglat e qeta deri te qytetet kozmopolite, këto vende janë vende të mrekullueshme për një pushim argëtues me miqtë.

 

1. Ikja e vajzave në fundjavë në Amsterdam

Kanalet piktoreske, kafene në të vogla, rrugica simpatike, dhe një atmosferë e mrekullueshme relaksuese, Amsterdami është një destinacion i mrekullueshëm i fundjavës për vajza në Evropë. Kanalet e lezetshme janë zbukuruar të gjitha me lule shumëngjyrëshe në maj, rrugët janë të gjalla, dhe kafenetë janë plot të qeshura, gjë që i shton hijeshinë qytetit holandez.

Nëse nuk jeni një grup zonjash relaksuese, ju mund të merrni me qira biçikleta, dhe eksploroni qytetin si vendasit. për më tepër, kur lodhej nga qyteti, ju mund të hipni me biçikletë ose të ngasni trenin për në qytetin e afërt dhe madje edhe tregun e luleve për një fotosesion të mrekullueshëm në të fushat Tulip ose mullinjtë e erës për një piknik të mrekullueshëm. Baza e fundit, Amsterdami ka shumë gjëra për të bërë, dhe ide për vajza të shkëlqyera’ pushim i qytetit.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Girls Weekend Getaway To Amsterdam

 

2. Udhëtimi më i mirë i vajzave me ski në Alpet Austriake

Nëse keni dashur gjithmonë të përjetoni një pushim aktiv në Alpet magjepsëse austriake, atëherë një udhëtim me ski në Salbaach është opsioni ideal për ju. Kapni të dashurit tuaj, ne nje udhëtim i paharrueshëm në Alpet me borë të lë pa frymë. Përveç skijimit dhe snowboarding, ju mund të qëndroni në një kasolle komode dhe miqësore me mjedisin, duke pirë verë, ndërsa bisedoni gjatë natës duke kujtuar vajza të tjera fantastike’ udhëtime të marra së bashku.

për më tepër, Alpet Austriake janë vajza fantastike’ destinacioni i udhëtimit falë vendndodhjes së tyre të izoluar. Alpet janë të mëdha dhe të gjera, duke ofruar shumë vende të izoluara dhe lloje të ndryshme akomodimi, ku do të jeni vetëm ju dhe shoqet tuaja, shumë kilometra larg çdo ndërprerjeje, grupe me zë të lartë, dhe turistë. Kjo mënyrë, ju mund të përfitoni më shumë nga peizazhi i mahnitshëm dhe vajzat’ kohe produktive.

Mynih për Trenat Hallstatt

Innsbruck për Trenat Hallstatt

Passau për Trenat Hallstatt

Rosenheim për Trenat Hallstatt

 

Best Girls Ski Trip To The Austrian Alps

 

3. Udhëtimi i vajzave në Las Vegas

Emocionuese, shumëngjyrëshe, misterioz, Las Vegas është i famshëm për festat e tij, bashe madhështore, dhe dritat. Ndërsa shumica e vizitorëve vijnë për dritat e qytetit dhe premtimin e një feste pa fund, Las Vegas është një vajzë e shkëlqyer’ destinacioni i udhëtimit.

Përveç atmosferave argëtuese të Vegasit, aty pranë ka vende të shkëlqyera për t'u vizituar dhe për të admiruar disa nga më të botës pamje të lë pa frymë. për shembull, ju dhe vajzat mund të shkoni deri në 7 malet magjike dhe Lugina e Zjarrit. Nga ecja deri te marrja në pamje e shkretëtirës dhe heshtja, ky udhëtim do t'i lartësojë vajzat tuaja’ fundjavë në Las Vegas në një nivel krejtësisht të ndryshëm.

 

Girls Trip To Las Vegas

 

4. Destinacionet më të mira të udhëtimit të vajzave në mbarë botën: Bali

Sa më afër që do t'i afroheni ndonjëherë natyrës në formën e saj më të egër dhe më të qetë, Indonezia është një destinacion i mrekullueshëm për vajzat’ udhëtim. Nga pylli magjik i majmunëve dhe tempujt në Bali te plazhet e Balit dhe ujërat bruz, Indonezia ka diçka të mahnitshme për t'i ofruar çdo grupi miqsh që udhëtojnë së bashku.

Përveç eksplorimit të kulturës magjepsëse indoneziane në Ubud, do të keni një ecje të shpejtë deri në malin Batur. Kështu që, ndërsa shumica udhëtojnë në Bali për t'u çlodhur në një vilë të mrekullueshme, ju gjithashtu mund të përjetoni anën aventureske të Balit me të dashurit tuaj nga disa nga pikat më të paharrueshme në Indonezi.

 

Best Girls Trip Destinations Worldwide: Bali

 

5. Londra

Çaj pasdite ose kokteje me pamje, blerje elegante të cilësisë së mirë ose të cilësisë së lartë, Londra i ka të gjitha për vajzat perfekte’ udhëtim. Një nga qytetet argëtuese në Evropë, Londra është e mahnitshme largim fundjava destinacion, për vajzat e vogla’ argëtim. Përveç një përzgjedhjeje të madhe të bareve në çati, Butik, dhe ngjarje kulturore, qyteti është absolutisht i bukur.

prandaj, ka shumë pika shumëngjyrëshe dhe të gjalla për të bërë fotografi të vajzave tuaja të mrekullueshme’ udhëtoni dhe shpërndani argëtimin në rrjetet sociale. Kështu që, paketoni çantat tuaja më të mira, dhe sillni një shtesë për të gjitha blerjet dhe kujtimet që do të sillni nga Londra.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

London Drinking outside

 

6. Një udhëtim vajzash në Paris

Kryeqyteti i modës në botë është i preferuari i zonjave të botës. Parisi është vajza thelbësore’ destinacion udhëtimi në mbarë botën, për pazar, vizitë ndonjë gjë, natës, dhe pastiçeri për ëmbëlsirë. Gjithçka në Paris është më mirë, magjik, dhe e paharrueshme.

Kështu që, jini gati të kaloni të paktën një javë për vajzat tuaja’ udhëtim në Paris, kur dy ditët e para do të jenë për vizitë klasike dhe pjesa tjetër për gjëra të veçanta që mund të bëni vetëm. për shembull, ju mund të vizitoni Luvrin në mëngjes, bëni një piknik në Tuileries Garden për drekë, Moulin Rouge në mbrëmje, dhe klubi kabare për festën pas festës. Qoftë udhëtimi juaj i parë në Paris apo i pesti, por këtë herë me vajzat tuaja, një udhëtim në Paris është gjithmonë një ide e mirë.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

A Girls Trip To Paris

 

7. Bregu i Amalfit, Italia

Plazhe me rërë, vende shumëngjyrëshe dhe fshatrat, dhe Ushqim Italian, asgjë nuk mund të jetë një pushim në Bregun Amalfi. kështu, një vajza’ Udhëtimi në Rivierën Italiane është një nga opsionet më të mira për një pushime verore ne Itali.

Kështu që, nëse po planifikoni një vajzë’ udhëtim në Itali, Capri ose Positano janë zgjedhje të shkëlqyera për të qëndruar në Amalfi. Mund të marrësh me qira një vilë të mrekullueshme buzë plazhit, ose një shtëpi të vogël të lezetshme me pamje nga Mesdheu nëse preferoni të jetoni si vendas. Për të përfunduar, Bregu i Amalfit ka mot të shkëlqyeshëm, pikëpamjet, Rentals, dhe ushqim për vajza të shkëlqyera’ udhëtim në Itali.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Venecia për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

on a boat in Amalfi Coast, Italy

 

8. Destinacionet më të mira të udhëtimit për vajzat në Gjermani: Berlini

Në modë, lehtësues, dhe argëtim, Berlini është një destinacion mahnitës për udhëtimin e shumëpritur të vajzave në Evropë. Berlini është kryeqyteti i modës dhe partive në Gjermani, aty ku realizohen ëndrrat e tua më të egra. Kështu që, nëse jeni duke udhëtuar për një festë beqarie, fundjava e miqve, ose një udhëtim për ditëlindje me të dashurit tuaj, do të keni një shpërthim absolut në Berlin.

Pazar vintage në The Bergmannkiez, Galeritë e artit, pije në Madame Claude, janë vetëm disa nga gjërat e mrekullueshme që mund të bëni në udhëtimin e vajzave tuaja në Berlin. Këto janë opsione të shkëlqyera nëse banda juaj është e prirur për emocione dhe merr më të mirat që ofron Berlini. Megjithatë, nëse mendja është e vendosur për relaksim, atëherë ka shumë Spa të mahnitshme në Berlin, për pak relaksim dhe verë me vajzat në tuaj 48 orë arratisje për në Berlin.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

9. Mykonos

Ndërsa nuk është aq turistik sa Santorini, Mykonos është një destinacion i nxehtë udhëtimi në Greqi. Kështu që, nëse ju vjen një ditëlindje, mblidhni bandën tuaj për një fundjavë të jashtëzakonshme në Mykonos me diell. Me plazhe të mrekullueshme, pamje të ngjashme me kartolinën, dhe rrugëve, Mykonos është një vajzë ëndërrimtare’ destinacioni i udhëtimit.

Festa në një jaht, banjë dielli në çatinë e vilës suaj, ose shëtisni nëpër pjesën e vjetër të ishullit, Mykonos ka diçka për të ofruar për të gjithë. Izoloni plazhin e Agios, rrugët me kalldrëm, dhe kafenetë e fshehura janë vetëm disa nga gjërat për të zbuluar në Mykonos. Pavarësisht madhësisë së vogël të ishullit grek, ka shumë vende për foto të paharrueshme në grup që do të kapin kohën tuaj të mrekullueshme së bashku.

 

Mykonos views

 

10. Dublini

I famshëm për baret dhe jetën e natës, Dublini është një vajzë fantastike’ destinacioni i udhëtimit. Hopping bar, ushqim, ose turne në këmbë në qytet janë vetëm disa nga mënyrat argëtuese që mund të eksploroni qytetin e madh të Dublinit. Ne te kunderten, ju mund të eksploroni të gjithë Dublinin gems fshehur në vete

Nëse zgjidhni eksplorimin e pavarur, pastaj duke filluar me një mëngjes të vonë në Piper Pot, e ndjekur nga blerjet në Qendrën Powerscourt, dhe mbyllja e ditës me kokteje në Farrier & Draper, është një shembull i një dite të mrekullueshme në Dublin. kështu, nëse nuk keni qenë kurrë në Dublin, dhe dëshiroj të festojë një ngjarje të veçantë me vajzat, Dublini do të jetë një zgjedhje e shkëlqyer.

 

Dublin streets

 

11. Destinacionet më të mira të udhëtimit të vajzave në mbarë botën: Porto, Portugalia

Me pamje nga lumi Douro, ose pranë bregut ranor, kafenetë e vogla të lezetshme në Porto po presin për t'ju mirëpritur ju dhe të dashurat tuaja. Vendndodhja dhe atmosfera e Portos e bëjnë atë një destinacion të shkëlqyer për të dashurat’ udhëtim veror në Portugali. Porto është i famshëm për atmosferën e ftohtë, ku mëngjesi shtrihet ngadalë në brunch, dhe në një pasdite dembel.

megjithatë, Porto është shtëpia e shumë njerëzve mendjet krijuese, kështu që ju jeni duke shëtitur nëpër rrugë, do të hasni në shumë galeri dhe instalacione arti. Pastaj, ndryshoni veshjen tuaj të festës dhe shkoni në rrugët e Rua da Galeria de Paris dhe Rua de Candido dos Reis, për një kërcim të madh. Për të përfunduar, Porto është një qytet i gjallë dhe i ri portugez, ideale për një mike dembel 48 orësh ose shumë të gjatë’ fundjavë në Porto.

 

Porto, Portugal seaside

 

12. Cyrihut

Qyteti ndërkombëtar zviceran është një vend i mrekullueshëm për vajzat’ udhëtim, nëse po planifikoni një qëndrim të shkurtër në fundjavë ose po e zgjasni udhëtimin tuaj për një javë të tërë. E vendosur në liqen, me Alpet zvicerane që e rrethojnë atë, Cyrihu mund të jetë perfekt për një pushim aktiv, ose një fundjavë relaksuese me vajzat. Liqeni është kaq i gjerë, se do të keni mjaft hapësirë ​​për një boat Ride ose noti.

për më tepër, malet përreth ofrojnë shumë shtigje ecjeje dhe pikëpamjet e liqenit dhe qytetit të mrekullueshëm. Kështu që, nëse ju pëlqen një piknik ose një shëtitje në grup, po udhëtoni në vendin e duhur, sepse Cyrihu i ka të gjitha, dhe megjithëse qyteti është një destinacion popullor gjatë gjithë vitit, vendndodhja dhe rrethinat ofrojnë shumë pika për momente të vetmia dhe qetësinë.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

Girls Trip To Zurich

 

Ne në Ruaj një tren do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë të planifikoni një udhëtim në këto 12 Destinacionet më të mira të udhëtimit të vajzave në mbarë botën.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë në blog "12 destinacionet më të mira të udhëtimit të vajzave në mbarë botën" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fbest-girls-trip-destinations%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)