Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Vaktet më të mira për t'u ngrënë në trena në ditët e sotme janë në fakt shumë të shijshme. Për shkak se shumë trena ofrojmë strehim 5 yje dhe ushqim të klasit të parë. Kjo përfshin ushqimin e bërë nga chefs të famshme botërore. Ju ndoshta jeni mësuar të lexoni për të mahnitshmen ushqim në stacionet e trenit ose peizazh i bukur ju mund të shihni në një udhëtim me tren. Prandaj ajo mund të papritur ju se ushqimi ju mund të hani në një tren është po aq e hollë.

 

Këtu janë top 7 Ushqimet më të mira për të ngrënë në trena që ju mund të hani

1: Belmond Pullman britanik (Mbretërisë së Bashkuar)

Nisen në destinacione të shumta në Britani nga Londra, ky tren ofron një përvojë ngrënie gjobë. Ngrënie përfshin ushqime të krijuar nga chefs famshëm Tom Kerridge dhe Anton Mosimann të cilët janë të njohur për klubet e tyre të elitës ngrënie në Mbretërinë e Bashkuar.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

ushqimi thai më të mirë në trena

 

2: Belmond Hiram Bingham (Peruja)

Ndoshta udhëtimi më e bukur dhe piktoreske në planet. Treni ky luks 1920 style që udhëton nëpër fshat peruan ofron ushqime të hollë. Të katër-kurs menu Andeve frymëzuar përfshin kënaqësitë si proshutë crispy dhe eukalipt dhe viçi me rrushit dhe gurit.

 

Ushqimet e shijshme Ushqimi më i mirë në bordin e Belmond Hiramit

 

3: Treni blu (Afrika e Jugut) – Ushqimet më të mira e Afrikës së për të ngrënë në trena

Ky tren ofron 5 Kuzhina Star njohur si “Kordon Blu,” e cila përfshin enët e ndryshme të bëra me përbërësit lokalë. Disa nga shijshme shijshme për struci shkallës, oysters Afrikës së Jugut, dhe mish dreri.

 

Trenat Blue është një restorant i madh dhe ushqimi më të mirë

 

4: Great Southern hekurudhor (Australi)

Ngjashëm me Trenin Blu, ju mund të gëzojnë të freskët ushqimin me burim në vend për këtë Australian Southern hekurudhor. chefs, furnizuesit lokale, dhe fermerët kanë ardhur së bashku për të krijuar një kuzhinë Australian që sjell më të mirë të dy ushqim dhe verë. Treni gjithashtu përmban disa restorante që ofrojnë enët lartë. Për shembull kangur, saltbush dhe lule të egra Rosella, barramundi, dhe Margaret River djathrave.

 

shërbimit Battler

 

5: Treni i verës në Luginën Napa (Kaliforni) – Amerika ushqimet më të mira për të ngrënë në trena

Sigurisht, një tren me këtë lloj të emrit do të shërbejë vera e shkëlqyer në sasi të mëdha dhe ajo gjithashtu shërben ushqim të madh. E 3 Kuzhina në bord të sigurojë udhëtarët me ushqime të shumta Sigurisht gustator në një tren që është projektuar dhe ndërtuar në 1917.

 

të marrë trajtim të lartë për të ngrënë ushqimet tuaja më të mira në trena

 

6: Orient Express (Evropë)

Ne vend te pare, fjalët Orient Express shkojnë dorë më dorë me ngrënie gjobë. Kjo me famë botërore udhëton Trajnimi nëpër Evropë dhe ofron ushqime të bëra me përbërës të freskët mbledhura në trena ndalesat. Kuzhinier në bord Yannick Alleno ka rikrijuar klasën e një epoke të mëparshme me enët si bizele Royal, frikase pule me kerpudha Bresse, dhe oriz pjekur.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Orient Express ushqimet më të mira

 

7: Skocez mbretëror (Skoci) – Ushqimet më të mira të Evropës për të ngrënë në trena

E fundit në listën tonë të trenave gjobë ngrënie, ky tren përmban dy makina historike ngrënie. Ju mund të gëzojnë ushqime tradicionale të tilla si kipera ose mëngjes skocez. Ju lutem vini re se darka në këtë tren është shumë formal, prandaj sigurohuni që zotërinjtë të veshin xhaketa dhe gratë të vishen siç duhet për kuzhinën.

 

ushqim të bukur

 

 

Biletat libër për trenat me ushqimet e shijshme

Tani që keni mbaruar me leximin, kështu që çfarë mendoni nga ushqimet më të mira për të ngrënë në trena. Në Save Një tren ne mbulojë trena në Evropë që ofrojnë ushqim të shkëlqyer për pasagjerët. Prenotim një biletë treni nuk ka qenë kurrë më e lehtë. librit të udhëtimit tuaj tren në faqen tonë tani dhe në më pak se 3 minuta ju mund të gjeni bileta tren përsosur për udhëtimin tuaj. Blej Trenat Biletat në mënyra të shumta përveç Card e kreditit të mëdha.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-meals-trains%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)