Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 04/11/2022)

Nëse jeni të pyesin se ku mund të gjeni muzetë më të mirë në Evropë, ne kemi të mbuluar! Nëse kjo është art, kombëtar, ose natyrore histori, muzeumet nga lista tonë nuk do të dështojnë për të amaze ju.

Cka eshte me shume, ju mund të arrijnë të gjitha këto Destinacionet me tren nëse jeni duke kërkuar për mjet të përballueshme e udhëtimit. Le të ketë një vështrim më të afërt në muzetë më të mirë në Evropë dhe ku për të gjetur ata:

 

Muzeu i Luvrit, Parisi, Franca

Louvre mund të jetë një nga muzetë më të njohur në Evropë dhe botë. Ajo është më e madhe, duke mbuluar një sipërfaqe prej 72,735 metra katror. Ky muze fantastik është shtëpi për më shumë se 35,000 artikuj dhe është një nga monumentet e Parisit. Ju keni për të vizituar atë në qoftë se ju udhëtojë në Paris me tren!

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

 

Venaria Reale, Torino, Italia

Emri i këtij pallati vjen nga latinishtja Gjuetia mbretërore është, që do të thotë "gjueti mbretërore". Në shekujt 17 dhe 18, ajo ishte një bazë për ekspedita të gjuetisë të Duka Charles Emmanuel II. Tani pallati enchants vizitorët moderne me bukurinë e saj barok të stilit. Ju nuk mund të humbasë atë në qoftë se ju të gjeni veten në Torino.

Milani për Trenat Torino

Liqeni i Como për Trenat Torino

Genoa për Trenat Torino

Parma për Trenat Torino

 

Muzeu nga Stream, Antwerp, Belgjika

The Museum by the Stream in Antwerp is one of the Best Museums in Europe

 

Muzeu nga Stream ose MAS është muzeu më i madh në Antwerp. Nëse jeni duke kërkuar për një panoramik pamje, ka qasje të lirë në tavanë e muzeut. Kompleksi i MAS gjithashtu ka një restorant dhe një kafe poshtë saj. vetë muzeu është e bukur dhe me vlerë një vizitë në qoftë se ju jeni në Antwerp.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

biblik, Amsterdami, Holanda

Një muze në Holandë, e muze biblike është e vendosur në Amsterdami. Kjo është një nga muzetë më të mirë në Europë në qoftë se doni të mësoni më shumë për Biblën. Vizita e Bijbels na ndihmon të kuptojmë rëndësinë dhe ndikimin e Biblës në shoqërinë holandeze. Kjo është padyshim një muze të veçantë, i përshtatshëm për ata që e duan fetar histori.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

Muzeu Kunsthistorisches, Vjena, Austria

Kunsthistorisches Museum in Vienna Austria

Kunsthistorisches Museum është më i njohur muze arti në Austria, e njohur edhe si Muzeu i Arteve të Bukura. Disa nga tregon e saj më të famshme përfshijnë veprat e Rembrandt, Mikelanxhelo, Rafaeli, dhe Rubens. Ka qenë e mahnitshme për artdashësit me art të mrekullueshëm që nga hapja e saj në 1891. Çdokush vizituar Vienna me tren duhet të bëjë rregullime për të parë Muzeun Kunsthistorisches.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Muzeu i Fëmijëve MACHmit, Berlini, Gjermania

Për udhëtarët me fëmijët, ajo nuk ka marrë ndonjë më të mirë se MACHmit Fëmijët muze Gjermania. Nëse ju gjeni veten në Berlin, Sigurohuni që të shikoni MACHmit dhe e saj shumëllojshmëri e tërheqjet. Ata janë të përshtatshme për të rriturit, si dhe, me shumë aktivitete emocionuese të tilla si një laborator arti, workshop print, dhe ngjitje Labyrinth.

Bremen për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

 

Muzeu në ajër të hapur Skansen, Stokholm, Suedi

Skansen ajër të hapur muze ishte i pari i këtij lloji në Suedi. Ajo u hap në 1891 dhe ka rritur të jetë muzeu më i famshëm në Stokholm. Një pamje e mrekullueshme nga Royal Djurgarden është bonusi i vizitës në Skansen. Dhe për ata që e duan duke parë kafshët Scandinavia-amtare, ka një kopsht zoologjik që i shfaq ato.

 

 

Muzetë më të mirë në Evropë janë duke pritur për ju. Nëse ju jeni gati për të shkuar, të rezervoni biletat tuaja tren tani dhe gëzojnë udhëtim!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-museums-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)