Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/12/2020)

A jeni lloji i personit që ju pëlqen turne në këmbë dhe autobus? Atëherë ky post nuk është për ju! Ne mendojmë se mënyra më e mirë për të parë disa nga vendet portreti Evropës është duke pirë shampanjë në një tarracë rooftop apo kafene. Këtu janë disa restorante dhe kafene më të mira në tavanë në mënyrë që të shikoni me stil.

 

Restorantet më të mira tavanë dhe kafene në Evropë: Atlante Star hotel - Roma, Italia

kur në Romën, ju duhet të shihni të gjitha vendet e bukura dhe antike - si Koloseu ose shatërvani Trevi. Por ju gjithashtu duhet të gëzojnë një pamje të bukur e qytetit. Dhe, kur vizitojnë bar tavanë e Atlante Star Hotel ju keni një pamje të të dy vendeve. Kjo është arsyeja pse ne mendojmë se është një nga restorantet dhe kafenetë më të mira në tavanë në Evropë!

Gëzojnë pikëpamjet e bukur e Qyteti i Vatikanit dhe Roma kur të kesh një ekspres ose qelq i verë. Nuk ka shumë opsione për t'i dhënë fund një ditë më të mirë se këtu!

Udhëtimi në Romë me tren

Trenat e shpejtë nga Londra në Romë të marrë rreth 14 orë, duke mbuluar një distancë afërsisht 1,434 kilometra. Ka shumë shërbime të shpeshta në Route hekurudhor mes Londrës dhe Romës. Trenat për këtë udhëtim zakonisht hapen për rezervime 12 muaj përpara. Nëse një rezervim nuk është ende i hapur për datat tuaja, atëherë mund të caktoni një alarm rezervimi për të marrë një email ditën që biletat më të lira janë në dispozicion për udhëtimin tuaj nga Londra në Romë me tren. përdorim Ruaj një tren për të porositur shpejt dhe lehtë!

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Atlanta Star Hotel view Rome Italy view

 

Restorantet më të mira tavanë dhe kafene në Evropë: Cube Bar - Galeries Lafayette - Paris, Franca

Le Cube Bar Paris France – Galeries Lafayette

 

Për një prej pikëpamjeve më të mira në Parisi, kreu deri në tavanë e dyqan Galeries Lafayette departamentit. Shtatë kate lart, kjo tarracë 1500 ofron një të vërtetë mbresëlënëse 360 ​​° pamje mbi Paris. Opera House është në një distancë e afërt dhe Kulla Eifel është sfond i saj. Por jo vetëm në lidhje me pikëpamjet e, por tarraca mban gjithashtu një bar modern dhe të lëmuar në tavanë të quajtur The Cube Bar.

Ajër të hapur dhe natyrore në vendosjen, Tarracë ofron të vend si në zonat dielli dhe më të mbuluar me hije. Nga bar tavanë, ju mund të urdhërojë një birrë të ftohtë, Kokteje freskuese së bashku me disa snacks parizian. Ky është sigurisht një nga restorantet dhe kafenetë më të mira në tavanë në Evropë, kështu që të jetë në kohën e duhur për të rrëmbyer një vend!

Udhëtim në Paris me tren

Londra është një pikë popullor fillestare për shumë udhëtarë në pushimet e tyre evropiane. A e shkurtër dhe udhëtim të rehatshëm tren lidh kryeqytetin britanik me qytetin e dashurisë së Francës, Parisi.

Ka vetëm një tren drejtimin direkt nga Londër në Paris: me shpejtësi të lartë tren Eurostar. Kështu që e bën zgjedhjen trajnuar të drejtën pak më e lehtë! Sigurohu qe ti blerë biletat tuaja tren përmes Save Një tren pse!

Restorantet më të mira tavanë dhe kafene në Evropë: Aria Hotel High Note Sky Bar - Budapest, Hungari

Aria Hotel Shënim i Lartë Sky bar në Budapestin ofron një pamje të mrekullueshme të 360-shkallë e Buda dhe Pest. Ajo është e vendosur në zemër të Pest, vetëm një gur i hedhur larg nga St. Bazilika Stefanit. Ky bar joshës elegant ka një vibe shumë relaksuese, dhe kjo është një mënyrë e përsosur për të shijuar Budapestin me tuaj familje dhe miqtë.

Udhëtim në Budapest me tren

E treni udhëtim nga Londra në Budapestin është i sigurt, lehtë dhe të përballueshme dhe merr vetëm 24 orë, nga Eurostar në Paris dhe me shpejtësi të lartë TGV nga Parisi në Mynih, pastaj gjumë brenda natës për të Budapestin. Apo ka lidhje nëpërmjet Parisit dhe Mynihu, ose nëpërmjet Brukselit, Këln & Vjena.

 

Best Rooftop Restaurants And Cafes In Europe / Hungary view

 

Restorantet më të mira tavanë dhe kafene në Evropë – Barcelona

1881 për SAGARDI është restoranti i Muzeu Historik i Katalonjës, një hapësirë ​​të veçantë në qytet me pamje nga porti i Barcelonës dhe i përkushtuar tërësisht për Mesdheun kuzhinë, nga deti në tokë. Kjo përvojë është përfunduar në tarracën e Indianes, një bar bashkëkohore tarracë koktej pamje portin e Barcelonës.

Udhëtimi në Barcelonë me tren

Është e lehtë për të udhëtuar nga Britani e Madhe te Spanjë nga tren. Një Eurostar në mëngjes në Paris në 2h20 nga kthimi prej 44 £ në një drejtim ose 58, drekë në restorantin e shquar Train Bleu në Gare de Lyon, pastaj pasdite dy-kuvertë TGV Duplex te Figueres (per Salvador Dali muze), Girona & Barcelona nga € 39 çdo mënyrë. *Çmimet subjekt për të ndryshuar.

 

 

Gatshme për të dal nga çanta tuaj dhe për të vizituar restorantet më të mira tavanë dhe kafenetë në Evropë? le të Ruaj një tren të kujdeset për të marrë ju, ku ju duhet të jetë!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/best-rooftop-restaces-cafes-europe/- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)