Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/09/2021)

Kur udhëtojnë jashtë vendit, të gjithë e duam shansin për të bërë pazar për veten tonë, familja dhe miqtë! Ajo ndihet e ndryshme në një vend tjetër, nuk e bën atë? Kur është fjala për Evropë, pazar nuk gaboj. Jo vetëm që e bën atë të ketë qytete të famshme pazar të tilla si Londër dhe Milano, madje ka shumë qendra tregtare që ofrojnë zbritje të mëdha në rrugën e lartë për markat luksoze të nivelit të lartë. Më poshtë ne detaje 5 Nga degët më të mira tregtare në Evropë.

Zonja, ju mund të kenë nevojë të jetë pak bindës për të bindur mashkullin tuaj udhëtonte shokët për të marrë pjesë, por me premtimin e etiketat projektuesi me çmime të reduktuara, ajo është definitivisht me vlerë të përpjekje. Dhe në qoftë se hubby apo dashurin nuk janë të bindur, fshatrat prizë janë në shtëpi të të bollshëm kafenetë ku ata mund të ulen dhe të shikojnë njerëzit e bukur, ndërsa ju dyqan deri sa të bjerë!

 

Barberino Designer Outlet, Itali

Outlet ndodhet rreth 30 km nga Florence dhe mund të arrihet lehtë me tren apo makinë ose me autobus në rreth gjysmë ore. Designer Outlet Barberino është një fshat pazar: vendosur në një zonë periferike, kjo duket si një qytet të vogël me shumë “shtëpi” krah për krah që të paraqesin dyqanet. Ndër avantazhet e një prizë si Designer Outlet Barberino është padyshim përqendrim të lartë të dyqaneve të markave të mëdha në një zonë të kufizuar.

Ju do të gjeni markat italiane dhe ndërkombëtare të famshme të tilla si Prada, dolce & Gabbana, Cavalli, Patrizia Pepe, Michael Kors, i kuq, Furla, por shumë ato ndërkombëtare si mendoj, Twin Set, i pabarabartë, Hugo Boss, Nike, dhe Adidas, për të përmendur disa ndër më të njohurat. Nëse ju jeni të frikësuar për të marrë humbur dhe humbin preferuar markë tuaj, duke ecur në qendër të qendër ju do të gjeni një të lirë, Harta e detajuar e Outlet.

Përse ne vendosim për të shtoni këtë në degët tona më të mira tregtare në Evropë? Dyqane premtojnë Zbritje e 30 në 70% në krahasim me çmimin e shitjes në dyqane të zakonshëm dhe shpesh ka promovime më të veçantë! Nëse e doni të markave të mëdha, ju vetëm vetëm të drejtuar rrezikun e gjetjes së disa marrëveshjeve të madh, duke kapur atë fustan apo çantë, ose atë palë këpucë që i kishit parë me një kosto më të lartë në dyqanin e qytetit.

Reggio Emilia për Trenat Florence

Genoa për Trenat Florence

Sestri Levante për Trenat Romës

Parma për Trenat Florence

priza The Best Shopping në Europë Në Firence Itali

 

Bicester Village, Mbretëria e Bashkuar

Bicester Village ka çdo gjë që ju jeni duke kërkuar për të, kur është fjala për pazar me ulje. Ne kemi shtuar Bicester të Mira degët tona Shopping në listën Evropës si ajo është një nga destinacionet kryesore të shitjes me pakicë luksoze në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo është ndër më të popullarizuar destinacionet turistike në Angli për të huajt, së bashku me Buckingham Palace dhe Kulla e Londrës.

Kjo nuk është vetëm për turistët, megjithëse. redaktorët Moda dhe gazetarët janë vizitorë të rregullt dhe kështu është Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit. Ajo është parë një herë të blesh pizhame për Prince George. Nëse ju jeni një mbretërore apo një redaktor Vogue, të cilët nuk i pëlqen një ujdi?

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

Bicester Village UK degët më të mira Shopping në Europë

 

La Vallee Village, Serris, Francë

Zbuloni një përvojë unike pazar në një ambient të hapur në La Vallée fshat pranë Parisit. Ka më shumë se 110 butiqe të modës ndërkombëtare me famë botërore. Ka edhe të markave të jetesës duke ofruar mbledhjen e tyre të mëparshme sezonin me çmime të reduktuara, gjatë gjithë vitit.

La Vallee Fshati është një nga degët më të mira tregtare në Evropë. Ajo është shtëpia e markave prestigjoze dhe ofron një përzgjedhje të shërbimeve të kuruar me kujdes për të siguruar që të ftuarit të gëzojnë një ditë e paharrueshme jashtë.

Fshati është shtëpi në më shumë se 110 dyqane të markave prestigjioze, duke përfshirë – Armani, Calvin Klein, Carven, Charles Tyrwhitt, CH Carolina Herrera, trajner, Diane von Furstenberg, Fred Perry, Furla, mendoj, Hackett, Jimmy Choo, Kenzo, Longchamp, Marni, Michael Kors, moncler, Paul & Joe, Paul Smith, Poiray, Roberto Cavalli, Salvatore Ferragamo, S.T. Dupont, Sandro, Shume e thate, Ted Baker, Tods, Tommy Hilfiger, Kooples, Tumi, UGG, Vanessa Bruno, Yves Salomon, Zadig & Volteri dhe aq shumë sa nuk mund t'i emërtojmë të gjithë.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Serris, France pranë Parisit

 

Serravalle Designer Outlet, Serravalle afër Milanos, Itali

Një listë e mediave tregtare më të mirë në Evropë nuk mund të largohet nga Milani! Nëse jeni duke kërkuar pazar të niveleve të larta, Milani është shpesh në krye të listave të shumë njerëzve. A e dini ju mund të merrni pazaret në pazar tuaj markës too? Vizitoni Designer Outlet Serravalle për zbritje në markave të mëdha dhe të larta Rruga Moda.

E vendosur në zemër të kodrave Gavi. Ajo është e lidhur me një shërbim të përditshme anijes autobusëve nga Milano (udhëtimit kohë përafërsisht. 50 minuta). Serravalle Designer Outlet është dalje më të madhe në Evropë dedikuar për botën e blerjeve luksoze. brenda, veç 11 Destinacionet e shijes. ai përfshin kafene dhe restorante. dashuruar pazar do të gjeni me shume se 230 dyqane. Të gjitha e mbushur me të markave më të mira ndërkombëtare, plus emrin italian mëdha etiketat projektuesi përfshirë Casadei, ajsberg, dhe Missoni.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

 

Wertheim Village, Wurzburg, Gjermani

Gëzojnë një vizitë në Wurzburg, një nga qytetet më të vjetra gjermane dhe një Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Eksploroni Its vendet historike dhe monumentet pastaj të kapur pazaret më të mirë në rrethet tregtare Wertheim Village Outlet. Ky fshat pazar prizë në Wurzburg krenohet me një të madhe 110 markave vendore dhe ndërkombëtare! Fshati është vetëm 50 minuta nga Frankfurti ose 60 Minuta nga Nuremberg. Ka edhe disa eateries për të mbajtur ju të ushqyer për pazar tuaj!

Get me cilësi të lartë projektuesi Evropian modës, orendi, ose pajisje shtëpiake për 30% në 60% më pak. Ditët e designers djegur tepërta dhe sezonale lëna tyre kanë shkuar me kohë. Factory dyqane prizë tani janë të shpërndara shpesh në mesin e piktoresk qytete të vogla dhe të mesme. Si dhe rreth qendrat urbane dhe, për të gjithë ju e dini, ndoshta të drejtë në vendin fqinj! piknik dhe një çantë të re kujtdo?

Frankfurt për Trenat Würzburg

Nuremberg për Trenat Würzburg

Stuttgart për Trenat Würzburg

Bonn për Trenat Würzburg

Wertheim Village, Wurzburg, Gjermani

 

Gati për të marrë të kërcejnë tuaj në një tren për pazar udhëtim të jetës? Besim Save A Train për të marrë ju një biletë atje të shpejtë dhe pa ndonjë tarifat e fshehur. (Më shumë para për pazar!)

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Nga degët më të mira tregtare në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-shopping-outlets-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)