Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 20/09/2021)

Kur vjen puna për të vizituar kryeqytetet më të famshme të Evropës, Londra është padyshim në krye të listës së dëshirave të çdo turisti dhe ka shumë gjëra për të bërë në Londër. Ajo ka një kohë të gjatë, histori interesante; Monumentet e bukur dhe pamjeve; dhe ka shumë gjëra për të bërë atje. Nëse ju jeni një e lehtë vazhdim e sipër turistik i cili dëshiron të marrë të dini lokal kulturës, apo një aventurier në kërkim të eksitim, Londra ka diçka në dyqan për ju.

Sigurisht, të tjera se duke e ditur se çfarë të bëni në Londër, është gjithashtu e rëndësishme të kuptoj se logjistikën e udhëtimit tuaj. Getting atje me tren është një nga opsionet më të natyrshme, veçanërisht nëse ju jeni të udhëtojnë nga qytetet e mëdha evropiane si Paris, Amsterdami, ose Berlin. Këtu është një pasqyrë të aktiviteteve të Londrës dhe trenat që do t'ju ndihmojnë planifikoni pushimet tuaja:

 

Gjërat tona të preferuar për të bërë në Londër

london eye wheel

 

Në një qytet si i madh si në Londër, ngushtimi listën e aktiviteteve të disa opsione është pothuajse e pamundur. Ju kurrë nuk do të shihni të gjitha pamjet dhe të kapur të gjitha përvojat autentike London gjatë një vizite. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë vendosjen e prioriteteve tuaja paraprakisht.

Për ata prej jush që kërkojnë gjëra për të bërë në Londër që lidhen me pazar, Tregjet e ndryshme do të jetë nxjerrë në pah e vizitës tuaj. A jeni duke kërkuar për i vërtetë, ushqim lokal? Check out Tregut Borough dhe të mostrës saj kënaqësitë gastronomike, ose të hani në një nga restorantet pranë. Nëse ju jeni më shumë në humor për disa supermarket pazar, Liberty është një vend i madh. alternativ, shkoni gjuetisë për disa antike ftohtë në Market Portobello Road.

Nëse udhëtimin tuaj për në Londër ka më shumë një karakter edukativ, vizitoni disa nga pikat e nxehta kulturore të qytetit. Nga pjesëmarrja rindërtimin e Globe Shekspirit për të mësuar në lidhje me Kulla e Londrës, ju do të keni mjaft për të bërë. Ne do të rekomandojmë shijuar artin bashkëkohor në Tate Modern në banka në jug, si dhe të vizitojnë Qendrën Southbank.

Utrecht për Trenat Londër

Antwerp për Trenat Londër

Strasbourg për Trenat Londër

Luksemburgu për Trenat Londër

 

Eat well is among the things to do in london

Arritja në Londër me tren nga Parisi, Amsterdami, dhe Berlin

Ju mund të arrijnë në Londër nga Parisi, Amsterdami, dhe Berlini lehtë nëpërmjet Eurostar, ndërqytetor, dhe Thalys trenat. Disa nga destinacionet filluar do të ketë një mënyrë më të natyrshme për të arritur në Londër se të tjerët. Për shembull, ju mund të hipte në një Eurostar me shpejtësi të lartë i drejtpërdrejtë tren në Londër nga Parisi, dhe të jetë atje në pak më shumë se dy orë e gjysmë.

Kur vjen puna për të udhëtuar për në Londër nga Amsterdami dhe Berlin, nga Amsterdami, ju mund të merrni drejtpërdrejt Eurostar ose një mundësi tjetër e mirë do të ishte që së pari të arrini në Bruksel nëpërmjet Thalys dhe pastaj të hipte Eurostar në Bruksel në Londër. E udhëtim merr rreth katër orë në atë mënyrë dhe është mënyra më e shpejtë për të arritur në Londër nga Amsterdami me tren.

Getting në kryeqytetin e Britanisë së Madhe nga Berlini me tren do të kërkonte dy ndryshime. Faza e fundit e udhëtimit është e njëjtë si nga Amsterdami, dhe më pas hipja në Eurostar. Megjithatë, një tjetër mundësi është të trajnoni udhëtimet nga Berlini në Këln, ku ju do të hipte në një tren në Bruksel. Eshte treni të shpejtë udhëtim nga Berlini në Londër dhe merr pak më pak se 10 orë dhe pastaj ju mund të bëni të gjitha gjërat që keni mësuar në lidhje me gjërat për të bërë në Londër.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Gati për të marrë në Londër?

Nëse ju keni vendosur se çfarë gjërat tuaja të preferuara për të bërë në Londër do të jetë, ju duhet vetëm për të bërë udhëtimin! Getting atje me tren eshte e lehte, kështu që të shkojnë dhe të rezervoni vendet tuaja për një pushim fantastik.

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-things-to-do-london%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)