Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2021)

Vizituar verë rajone në Evropë është një ëndërr për çdo verë njohës. vreshta magjepsëse hollë, moti i ngrohtë dhe me diell, hillsides këndshëm, dhe ushqim të mirë përcaktojnë këto rajone të lartë verë. Nëse jeni një adhurues i verës dhe doni të shihni Verërat më të mira në Evropë dhe si të shkoni atje, Save A Train do të ju ndihmojë të arritur atje!

Lexo më të dini se çfarë Evropa ka për të ofruar dashamirët e verës. Vëmë bast se do ta kishit paketuar tashmë në mendjen tuaj përpara se të përfundonit këtë artikull!

 

wineries më të mirë në Evropë: Franca

Rajoni Champagne, Franca

Champagne Region France Integral part of Best Wineries In Europe

 

Disa nga më të famshme dhe wineries më të mira në Europë janë gjetur në shampanjë. Ajo është një destinacioni ideal për një ditë udhëtim nga Parisi, por ka shumë shtëpi shampanjë për të eksploruar në të dy Reims dhe Epernay, ku ju do të gjeni emra prestigjioze si Klikimi i vejushës dhe Tattinger. Rajoni Champagne u emërua kohët e fundit një Vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, e cila është një barazim i madh për turizmin në zonën e, së bashku me kodrat e bukura kodrina plotë të vreshtave.

Paris për Trenat Reims

Paris për të Nancy Trenave

Metz në Paris Trenave

Nancy në Paris Trenave

 

Lugina e Rhone, Franca

Rhone Valley is in the Best wineries in Europe

 

Në Luginën Rhone verë rajoni ka aq shumë për të ofruar nga një kulturor pika e parë me Lyon duke qenë një nga të Trashëgimisë Botërore të UNESCO. Me të thjeshtë të saj, gastronomi autentike, Rhône është qielli një dashnor verë me verërat e famshme e Crozes-Hermitage, Cote-Rotie, dhe Chateauneuf-du-Pape duke tërhequr turistë të verës nga e gjithë bota.

A nuk ndjehen të frikësuar në qoftë se ju jeni vetëm duke kërkuar për një kohë të mirë me disa miqtë pse! Nga fillestar të ekspertëve, e Rhone është me siguri një për të shtuar në listën. Këtu është një i lodhur e vende për të shkuar dhe gjëra për të parë.

Dijon për Trenat Provence

Paris për Trenat Provence

Lyon në Provence me Tren

Marseilles për Trenat Provence

 

wineries më të mirë në Evropë: Toskana, Italia

Tuscany Italy is gorgeous

 

E Toscana punishtet e verës oferta e përkryer verë vendit përvojë. Jo vetëm që Toscana përmban disa prej tyre Italy-së emërtimet më të famshme, si DOC ri Val d'Orcia, Verë Nobile di Montepulciano, por rajoni gjithashtu po shpërthen me krenari, Dashuria e tokës, dhe gëzim të madh e ndarë atë me të tjerët.

Në qoftë se ju do të në vend nuk planin tuaj Toscana verë turne, ju mund të mbështeteni në ekspertizën e një udhëzuesi ose shoferi. Ne zakonisht merr nje makine me qera dhe të bëni atë veten, por ne nuk kemi një shofer privat në Montalcino që na mori rreth për të para-planifikuar të ndaluar tonë. Kjo është një mënyrë e madhe për të shkuar në qoftë se ju jeni të shqetësuar në lidhje makinës në zonën ose të dëshironi për të pirë verë në vend të pështyrë atë.

Ju mund të rezervoni një turne paraprakisht. Ne mendojmë se është më mirë për të shkuar me një turne privat, si kjo Tour Montepulciano, Tour Montalcino, ose Tour Chianti nga Viator.

majë: Ne gjithashtu highly sugjeroj duke shtuar një drekë punishte vere për planet tuaja çdo ditë. Toskan verërat janë të destinuara të jenë të gëzuar me ushqim.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

wineries më të mirë në Evropë: Mosel, Gjermania

Amazing Mosel Germany

 

Ne të gjithë e dimë se Gjermania e saj për birrë dhe makina, por deri më tani, ne nuk e dinim se ata gjithashtu kishin një rajon të verës.

Ndërmjet Koblenz dhe kufiri të Luksemburg shtrihet rajonin e vjetër verë Gjermanisë. tashmë, Romakët e panë të mundshme në të ngrohtë mikro-klimës dhe lëndë ushqyese të pasur të tokës. Sot, vreshtat e rajonit të Verërave prodhojnë disa nga Rieslings më të mira në botë.

Ka mjaft pak për të zgjedhur nga, por në krye të listës sonë është Veraria Willi Schaer. A vresht i vogël që daton në 1121. E Schafer familje kryesisht mbështetet në e tyre të trajnuar ndjenjë e shijes dhe e tyre gut instinkt kur është fjala për përcaktimin më të mirë të kohës për të korrjes çdo seksion të vreshtat e tyre. Të cilat ne mendojmë se është badass!

Familja ekskluzivisht prodhon Riesling në e tyre 4.2 hektarë tokë të cilat karakterizohen nga një ekuilibër të përsosur mes aciditetit dhe strukturën. Verërat e vlerësuara nga kritika po shpërndahen në të gjithë botën. Nëse ju do të donte për të shijojnë verë në vend, të jetë i sigurt për të librit një takim paraprakisht.

Cologne për Trenat Bonit

Bonn për Trenat Koblenz

Koblenz për Trenat Bingen

Bingen për Trenat Frankfurt

 

wineries më të mirë në Evropë: Lavaux, Zvicra

Lavaux Switzerland featuring in Best Wineries In Europe

 

vreshtari heroike: Kjo është një frazë shpesh i punësuar për të përshkruar bujqësore të peizazheve të vështira. Lavaux, Zvicra është një rajon që ilustron konceptin në mënyrë të përsosur.

Lavaux Eshte nje verë nën-rajoni i Vaud, ndodhet në brigjet veriore të liqenit të Gjenevës, Zvicra. Kjo zone, cila zë një pozitë të lakmueshme lindore gjysma e liqen, është i njohur për prodhimin e bardhë hekurt verëra, kryesisht nga rrushi Chasselas.

Hera e parë që sytë e tu i vunë mbi tarraca e saj të pjerrët, ju jeni goditur nga jopraktikë e saj të gjithë. (Sidomos pas një shishe pak verë). Të njohur nga UNESCO si një Site Trashëgimisë Botërore, kjo anë e bekuar nga dielli e Liqenit të Gjenevës evokon një ambient përrallor të ballkoneve të mbushura me lule, shimmering ujërat blu që mund të përsoset vetëm më tej me një gotë Chasselas lokale. në mënyrë të ngjashme, liqeni i saj-përqafimit parcela të fluturoj në ekstreme zhdrejtë që vetëm një dhi mali dhe ekipi duhet të korrin.

Gjatë shekullit të 11-të, këto madhe hillsides i përkiste Benedictine dhe Cistercian manastiret. Ajo ishte murgjit që e kishte kthyer këtë zonë dikur pyllëzuar në vreshta produktive që të ndodhë të kenë horizonte të thella.

Kjo është shikimin nga dritarja e trenit në qasjen ndaj Lausanne:

Lausanne Switzerland Fields

 

Qyteti i Lozanës është i vendosur të përkryer në një fund të Lavaux. Kjo e bën për një pikë të mirë të parë për eksploruar rajon. brenda Zvicër, Lausanne është në fakt pronari i shumicës kur është fjala për vreshtat. (Komuna zotëron një rajon të rritjes së verës jo më të vogël se 62 fusha futbolli, prodhimin deri në 400’000 shishe në vit.)

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

 

Mbështetur çanta tuaj dhe të ngarkuar xhami tuaj. Timeshtë koha për të kapur një tren ose dy për të parë Verërat më të Mira në Evropë. Ruaj një tren do t'ju ofrojë bileta të shpejta dhe pa sherr pa tarifa të fshehura. Çfarë jeni duke pritur për? Koha për të marrë verë tuaj, në!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post kantinat më të Mira Në Evropë Dhe se Si Për të arritur Atje në faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-wineries-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)