Order A Train Ticket TANI

kategori: Këshilla të udhëtimit Eco

Si i dëboi hekurudha fluturimet me distanca të shkurtra në Evropë

Koha e leximit: 6 minuta Një numër në rritje i vendeve evropiane po promovojnë udhëtimin e trenit në fluturime të shkurtra. Franca, Gjermania, Mbretëria e bashkuar, Zvicra, dhe Norvegjia janë ndër vendet evropiane që ndalojnë fluturimet me distanca të shkurtra. Kjo është pjesë e përpjekjeve për të luftuar krizën globale të klimës. kështu, 2022 ishte bërë një…

10 Mënyra krijuese për të udhëtuar

Koha e leximit: 7 minuta Sërfimi në divan, kamping, rrugë-udhëtim – nëse i keni provuar tashmë këto mënyra udhëtimi, ju jeni gati të hidheni në diçka të re. Dhjetë mënyrat e mëposhtme krijuese për të udhëtuar do t'ju bëjnë të zbuloni aktivitete të reja dhe të eksploroni destinacione unike të panjohura. Transporti hekurudhor është më miqësor ndaj mjedisit…

10 Destinacionet më të mira të botës së egër në botë

Koha e leximit: 8 minuta 99% e kërkuesve të botës së egër zgjedhin të udhëtojnë në Afrikë për një udhëtim epik me safari. Megjithatë, ne kemi zgjedhur 10 destinacionet më të mira të botës së egër në botë, nga Evropa në Kinë, më pak të udhëtuarit, por vendet më të paharrueshme dhe të veçanta. Transporti hekurudhor është mënyra më miqësore me mjedisin…

10 Këshillat më të mira për udhëtime të turizmit të qëndrueshëm

Koha e leximit: 5 minuta Trendi më i nxehtë në industrinë e udhëtimeve është udhëtimi eko-miqësor. Kjo vlen edhe për udhëtarët, që janë të apasionuar pas kthimit të komunitetit, dhe jo vetëm duke u dhënë pas një pushimi të shkujdesur. Nëse jeni një udhëtar i zgjuar, atëherë udhëtimi i turizmit të qëndrueshëm nuk është…

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë