Order A Train Ticket TANI

Coronavirus live Updates And Harta

Këtu ju mund të gjeni informacion në lidhje me Coronavirus gjalla të reja dhe Coronavirus hartë dhe lajme të tjera koronavirusi.

Azhurnim i rëndësishëm dhe kritik rreth Coronavirus dhe Covid-19

Nuk ka më pikëpyetje në lidhje me Covid-19, disa kompani kanë marrë tani Miratimi i FDA për Coronavirus, dhe Përhapja e vaksinave të koronavirusit tashmë kishte filluar në shumë vende anembanë globit,

Evropa ka mbetur prapa, por gjithashtu Evropa do të fillojë të vaksinojë qytetarët e saj kundër Covid19 gjatë janarit 2021.

Këto janë lajme të shkëlqyera për njerëzimin dhe bizneset në të gjithë botën.

 

Temat: 1. Çfarë është Coronavirus
2. Cilat janë Update Konfirmuar Covid-19 raste 3. Coronavirus Harta live Dhe Corovnavirus Jetojnë Updates
4. Cilat janë simptomat e Corona Virus 5. A duhet të jetë i shqetësuar për koronavirusi
6. Si A Corona virusi përhapet 7. Si për të shëruar nga koronavirusi
8. Çfarë është dallimi në mes Coronavirus dhe sezonale gripit 9. Cili është i madh rreziku me Corona Virus
10. Çfarë është vdekja Shkalla e Covid19 11. Coronavirus City nga qyteti Harta
12. A duhet të Travel Gjatë Covid-19 Outbreak 13. Cilat janë më të mirë faqet e internetit për koronavirusi News
14. Çfarë është grafiku i koronavirusi Përhapjen 15. A ka vaksinë për Coronavirus
16. Çfarë do të ndodhë me Corona Virus 17. Çfarë e shkaktoi Covid-19 për të filluar
18. Teoria e koronavirusit 19. Si për të zgjidhur koronavirusi pandemike
20. Ju mund të merrni koronavirusi Twice 21. Karantinë për covid-19
22. Ku njerëzit të merrni infektuar me koronavirusi 23. Kush duhet të shqetësohen nga Covid19
24. Vendet ku nuk Coronavirus 25. Çfarë do të ndryshojë pas Covid19 është e gjatë
26. Coronavirus shëndetësore Vendet Siguria renditja 27. Metodat e testimit të koronavirusit
28. Kur do të përfundojë COVID-19

 

Çfarë është Coronavirus?

A koronavirus është një virus i ri që nuk është identifikuar më parë. Virusi Corona është quajtur edhe COVID-19, në të kaluarën ka pasur koronaviruse të tjera që zakonisht qarkullojnë në mesin e njerëzve dhe të shkaktojnë sëmundje të butë, si ftohja e zakonshme, ose SARS ose MERS.

Një diagnozë me 229E koronavirus, NL63, OC43, ose HKU1 nuk është e njëjtë si COVID-19 diagnozën.

 

Cilat janë Update Konfirmuar Covid-19 raste?

Nëse ju lëvizni pak më poshtë ju do të keni Worldwide koronavirusi live Maps, përveç rasteve numrat e covid-19 më poshtë.

 

Coronavirus Harta live Dhe Corovnavirus Jetojnë Updates

Monitoruar të gjitha zhvillimet e fundit të koronavirusit nëpërmjet koronavirusi Jetojnë hartë dhe Coronavirus Jetojnë përditëson faqen e Ruaj një tren

* Nëse ju lëvizni më tej poshtë, ne gjithashtu kemi një koronavirusi City nga qyteti Harta për ju, të jetë durimi ajo merr disa sekonda për hartën Corona live për të ngarkesës dhe ne kemi 3 punës Coronavirus hartave për ju.

 

Një lehtë për të lundruar Covid-19 Harta për ju për pamje

Përdorni miun për të lëvizur në dhe jashtë, jini të durueshëm derisa të ngarkohet Harta e Drejtpërdrejtë e Coronavirus

përdorni + dhe – shenjat për të zmadhuar dhe hartën tonë në virusin Corona dhe më pas shikoni pikat e Kuqe, ajo merr disa sekonda për të ngarkuar.

burim: ArcGIS dhe Johns Hopkins University

 

Brenda një kamionçinë të Trenit ka mes 20-48 pasagjerëve hekurudhor në krahasim me aeroplan cilat transportuesit në 190-400 pasagjerët

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Frankfurt

 

Cilat janë simptomat e Corona Virus?

Simptomat e kurorë Virus (COVID-19) janë të ngjashme me një grip sezonal, kështu që nëse ju jeni të shqetësuar, ju lutem quajnë shëndetësore relevante organizata në vendin tuaj.

Simptomat mëposhtme mund të duket 2-14 ditë pas ekspozimit ndaj Corona Virus:

ethe
kollë – Kollitjes që vjen së bashku me një shami të nuk është një simptomë e Corona Virus.
teshtitjes
Gulçim
Humbja e përkohshme e shije dhe erë

Duket se simptomat e Corona Virus do të shfaqet në shumicën e rasteve pas 5 ditë.

 

A duhet të jetë i shqetësuar për koronavirusi?

Mendimi ynë është se aktualisht Coronavirus nuk është më e rrezikshme se sa një gripi sezonal, Në fillim i tyre ishte nuk ka të dhëna mbi virusin, kështu që nuk kishte arsye për t'u frikësuar, por tani ne e dimë se ai do të përhapet me shpejtësi, por norma e përgjithshme e vdekjes në të vërtetë janë më të ulëta se një gripi sezonal.

nëse ti mos kini frikë nga gripi, ju nuk duhet të frikësohen apo të ndryshojë planet për shkak të koronavirusit, ndiqni tonë Coronavirus Harta live dhe Coronavirus live reja dhe të shohim se si përparime virus dhe të bëjë vetë vlerësimin tuaj të rrezikut të llogaritur.

Mundohuni sa më shumë si ju mund të për të qëndruar pozitiv, mendja ndikon trupin dhe të dy ndikojnë në shëndetin tuaj.

 

koronavirus sipas moshës

 

Si A Corona virusi përhapet?

The Virus Corona që shkakton COVID-19 duket të jetë përhapur lehtë dhe të qëndrueshme në komunitet. Corona do të thotë Virus komunitetit, njerëz janë infektuar me virusin corona mund t'ju infektojë nga ose frymëmarrje apo kollitjes, sigurohu qe ti maska ​​veshin! dhe për të mbrojtur veten në këtë mënyrë.

Një mënyrë tjetër se si Corona virus përhapet është duke prekur të njëjtën sipërfaqe si ju të tilla si dyer ose leckë apo shesh lojërash, Gjithashtu nuk përpiqet të përdorë para letër në mënyrë që të mos merrni të infektuar me koronavirusi.

Më në fund dhe kjo nuk është shaka, Corona Virus përhapet gjithashtu nëpër pordhë, kjo mund të tingëllojë zbavitëse por sipas kësaj Studiues Australian, virusi Corona mund të përhapet duke pjellur.

 

masks coronavirus study

 

udhëtimi i trenit është ende e sigurt se udhëtimit ajror edhe gjatë kohës koronavirusi, sepse secili vagon të trenit të pasagjerëve ka më pak pasagjerë sesa një aeroplan.

Roma për Trenat Florence

Milani për Trenat Gjenevës

Hanover për Trenat Hamburg

Rotterdam për Trenat Hamburg

 

Si për të shëruar nga koronavirusi?

Sipas të fundit koronavirusi përditësimet gjalla, Nuk ka asnjë kurë zyrtare, dhe trajtimet janë të bazuara në llojin e kujdesit të dhënë për të gripit (gripit sezonal) dhe sëmundje të tjera të rënda të frymëmarrjes, i njohur si kujdes mbështetës, sipas Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC)., zhvillimet e fundit sugjerojnë që pasi të keni provuar 100,000 pacientët, gjaku plazmatik i donatorëve që tashmë shërohen nga Coronavirus kanë efekte pozitive tek pacientët Covid-19.

Ju duhet të pushoni dhe të pijë ujë dhe në rast se ju ende mendoni se keni nevojë për ndihmë shtesë, thirrur shërbimet tuaja shëndetësore, nuk shkojnë direkt në spital si ju mund të ndikojnë te të tjerët, dhe në qoftë se jeni duke menduar të marrë Advil ose ibuprofen për të trajtuar ethe tuaj, para se të bëni të marrë ndonjë ilaç, flisni me mjekun tuaj, disa mjekë sugjeron se duke marrë këto ilaçe mund të ketë të keqe të ndikojnë dhe bëjë gjërat më keq për ju në qoftë se ju merrni infektuar me koronavirusi.

Ju lutemi kontrolloni A ka vaksinë për Coronavirus paragraf, ne e rinovojmë vazhdimisht me zhvillime të reja.

 

Çfarë është dallimi në mes Coronavirus dhe sezonale gripit?

1. Norma e vdekjeve nga gripi sezonal është zakonisht rreth 0.1% ne SHBA, sipas The New York Times, Ndërsa shkalla me vdekje për COVID-19 duket të jetë e lartë se ajo e gripit.

2. Koronavirus është e re dhe gripit sezonal vjen çdo dimër.

3. Koronavirus dhe virus i gripit, ndërsa të ngjashme në simptomat, janë nga familje krejtësisht të ndryshme të viruseve.

4. Zyrtarët e shëndetësisë kanë thënë se vaksina për COVID19 mund të jetë më shumë se një vit larg, por në ditët e sotme duket se Vaksina Covid-19 do të jetë shumë më shpejt. Vaksina e gripit ka qenë në dispozicion të publikut dhe punon tashmë prej vitesh.

 

Coronavirus Infografik

COVID19 Coronavirus Infographic

 

Cili është i madh rreziku me Corona Virus?

Rreziku i vërtetë i Corona Virus nuk është numri i të vdekurve. Ekspertët thonë se sistemet shëndetësore lehtë mund të bëhet përshkuar me numrin e rasteve që kërkojnë shtrimin në spital - dhe, shpesh ventilim për mbështetje frymëmarrje.

Disa njerëz mund të referojë Coronavirus për romanin virus Corona ose ose Novel Coronavirus ose Covid19 ose Covid19 ose Corona ose SARS-cov-2, ata janë emrat potenciale për këtë pandemi e re.

 

Pasagjerët trenat nuk transporti ngarkesë, andaj nuk ka rrezik të viruseve të kafshëve brenda trena.

Paris për Trenat Amsterdam

Bruksel për Trenat Londër

Vjenë për Trenat Salzburgut

Marseilles për Trenat e Parisit

 

Çfarë është vdekja Shkalla e Covid19?

Shkalla e vdekjes për COVID19 ose koronavirusi ose Corona si i njohur i tij është i ndryshëm nga vendi në vend dhe nuk ka arsye për të besuar shumë njerëz nuk e raportojnë Covid19 pasi që shumica e njerëzve kanë simptoma të lehta.

Në studimin e publikuar në 18 shkurt në Kina CDC Weekly, Studiuesit gjetën një normë vdekje nga COVID-19 të jetë rreth 2.3% në kontinent Kinë, por burime të tjera thotë se Shkalla e vdekjes i Covid-19 janë në fakt shumë më e ulët në Kinë. Një tjetër studim i rreth 1,100 pacientët në spital në Kinë, shkurt botuar. 28 në New England Journal e Mjekësisë, gjetur se shkalla e përgjithshme vdekjes ishte pak më e ulët, rreth 1.4%.

Por një shënim i mirë është se në Korenë e Jugut në mesin e të gjitha popullsive se numri i të vdekurve nga Covid19 duket të jetë shumë e ulët për shkak se publiku dëgjoi organizatave shëndetësore dhe spitalet ishin të shpejtë për të reaguar në këtë Covid19 pandemi e re.

 

Këtu është një listë e shkurtër e Atesmimet e Vdekjes nga Shteti që azhurnohet 30/4/2020 dhe poshtë saj një tjetër Chart për normën e vdekjes sipas moshës.

raste të konfirmuara Numri i vdekjeve shkalla e vdekjes (%)
Mbretëria e Bashkuar 165,221 26,097 15.8
Belgjika 47,859 7,501 15.67
Franca 165,093 24,121 14.61
Italia 203,591 27,682 13.6
Holandë 38,802 4,711 12.14
Suedi 20,302 2,462 12.13
Algjeri 3,848 444 11.54
Hungari 2,775 312 11.24
Spanja 236,899 24,275 10.25
Meksikë 17,799 1,732 9.73
Indonezi 9,771 784 8.02
Egjipt 5,268 380 7.21
Brazili 79,685 5,513 6.92
Filipinet 8,212 558 6.79
Irani 93,657 5,957 6.36
Sllovenia 1,418 89 6.28
Kanadë 52,865 3,155 5.97
Irlandë 20,253 1,190 5.88
Shtetet e Bashkuara 1,038,914 60,908 5.86
Zvicra 29,407 1,716 5.84
Rumani 11,978 693 5.79
Kinë 83,944 4,637 5.52
Greqi 2,576 139 5.4
Bolivi 1,110 59 5.32
North Maqedoni 1,442 73 5.06
Argjentinë 4,285 214 4.99
Poloni 12,640 624 4.94
Danimarkë 9,008 443 4.92
Irak 2,003 92 4.59
Kolumbi 6,211 278 4.48
Republika Domenikane 6,652 293 4.4
Bulgari 1,488 65 4.37
Finlandë 4,906 206 4.2
Gjermania 161,539 6,467 4
Portugalia 24,505 973 3.97
Kubë 1,467 58 3.95
Marok 4,321 168 3.89
Bosnja dhe Hercegovina 1,677 65 3.88
Austria 15,402 580 3.77
Ekuador 24,675 883 3.58
Kamerun 1,832 61 3.33
Lituani 1,375 45 3.27
Indi 33,062 1,079 3.26
Kroacia 2,062 67 3.25
Afganistan 1,939 60 3.09
Japoni 13,965 425 3.04
Estoni 1,666 50 3
Çekia 7,579 227 3
Nigeri 1,728 51 2.95
Moldovë 3,771 111 2.94
Panamaja 6,378 178 2.79
Peruja 33,931 943 2.78

 

coronavirus death rate by age

 

Coronavirus City nga qyteti Harta

Kjo është një Coronavirus ri hartë që ju tregon përditësimet Coronavirus dhe rastin dhe gjithashtu njerëzit që shëruar nga virusi City nga qyteti Worldwide.

 

 

A duhet të Travel Gjatë Covid-19 Outbreak?

Aktualisht qeveritë po përpiqen të përmbajnë virusin duke bërë kufizime në përgjithësi dhe kufizime të udhëtimeve, por kjo Coronavirus ose Covid-19 shpërthimi nuk do të ndaluar botën për kohë të gjatë.

Në këndvështrimin tonë, nëse ti Plani i udhëtimit tuaj në një fund të këtij viti, ju mund të gëzojnë zbritje të mira në qoftë se ju librit të udhëtimit tuaj tani.

 

Në shumë vende Trenat janë mënyra më e shpejtë për të marrë në destinacionin tuaj, pasi që ata udhëtojnë në mes të qytetit.

Venecia për Trenat Milanit

Bruksel për Trenat Cologne

Berlin për Trenat Mynihut

Pragë për Trenat Frankfurt

 

Cilat janë më të mirë faqet e internetit për koronavirusi News?

1. Organizata Botërore e Shëndetësisë.

2. Hashtag në Twitter për Coronavirus.

3. Qendrat e kontrollit të sëmundjeve dhe parandalimin (CDC).

 

Coronavirus në një shikim

 

Çfarë është grafiku i koronavirusi Përhapjen?

Këtu ju mund të gjeni koronavirusi Grafikun, numri i rasteve të, më e rëndësishme se numri i njerëzve të cilët tashmë shëruar nga koronavirusi, dhe për fat të keq edhe se si shumë njerëz të vdekur nga koronavirusi

 

Kliko fjalët Trego Grafiku dhe ju do të shihni atë që ju jeni duke kërkuar për

 

Këtu është një grafik shpërthimi Coronavirus në çdo vend

koronavirus grafik shpërthimi në çdo vend

 

A ka vaksinë për Coronavirus?

Nuk ka vaksinë zyrtare për koronavirusi, por ka disa vende dhe disa ndërmarrje farmaceutike (AstraZeneca / Sinopharm / modern / Pfizer / CanSino Biologics / Sinovac) të cilët janë duke punuar për vaksinat për Coronavirus, në këtë lidhje mund të gjeni Vaksina për gjurmuesin e përparimit të koronavirusit.

Australia pretendon të jetë i pari i cili ka përdorur drogë njohur për të shëruar një pacient koronavirusi, ata kanë përdorur 2 droga të njohur, një për HIV dhe tjetra për malaries dhe Mjekët thotë se pacientët janë përgjigjur shumë mirë për drogat dhe e bëri virusi zhduket në 48 orë, nëse kjo merr reagime të tjera nga vende të tjera në botë, kjo mund të jetë populli kurë ishin duke pritur për të zgjidhur këtë krizë koronavirusi.

USA filluar teste gjyq për koronavirusi Vaksina anashkaluar testeve kafshëve dhe Israel Instituti i Kërkimeve Biologjike tashmë ka deklaruar se ai ka gjetur një kurë, por nuk ka prova vetëm ende.

Mjekët në mbarë botën dhe FDA janë duke thënë se një kurë mund të gjendet brenda gjakun e atyre që tashmë kuruan veten nga Coronavirus, një lidhje e mirë për të lexuar në lidhje me marrjen e një kurë për koronavirusi nga gjaku i atyre që shëruar tashmë.

Japonia gjeti një droge efektive për Coronavirus që ishte testuar në mbi 300 pacientët, emri i drogës është favipiravir dhe ajo është e njohur për të punuar në gripit në Japoni.

Një përditësim live në koronavirusi po vjen nga Franca, një doktor i quajtur Didier Raoult, bërë një koktej të drogës që përfshin hydroxycloroquine (emri tregtar për Chloroquine) dhe azitromicina, Eksperimenti i tij ka treguar rezultate shumë pozitive në koronavirusi.

së fundi, ka raporte që vijnë nga SH.B.A. që ndërmarrja Gilead Sciences pati një sukses të fundit në një trajtim me remdesivir për të shpejtuar shërimin tuaj nga Coronavirus.

 

Çfarë do të ndodhë me koronavirusi?

Megjithëse azhurnimet më të fundit nga korporatat e korovnavirusit nga qeveritë janë se virusi korona përshpejton, Fituesi i Çmimit Nobel dhe Stanford Profesor dhe Biophysicist, Michael Levitt thotë se Corona është në të vërtetë ngadalësuar,

Por nuk e le ky lajm i mirë për Corona Virus budalla ju, Michael Levitt është gjithashtu duke thënë se qeveritë janë të nevojshme masa është mënyrë për të zhdukur covid19 i cili është emri tjetër për koronavirusi në Azi, pasi kalon statistikat e Covid-19 nga Hubei të Kinës, të cilat z Levitt pretendon se kjo është ajo që ai e bën më të mirë (llogaritjet dhe statistikat), pasi ai nuk ka gjetur shërim për koronavirusi, ai siguron se virusi corona është ngadalësuar, por nevojat publike për të dëgjuar udhëzimet në lidhje me koronavirusit nga qeveritë

Në qoftë se keni arritur këtë pjesë të tekstit, ju lutemi lexoni të gjithë artikullin në lidhje me Michael Levitt dhe shikoni se si trendi i Coronavirus filloi të ndryshojë në 1 Shkurt dhe në 7 Shkurt.

Fundi i ditës tonë Coronavirus Harta live dhe Updates, të cilat ne përditësuar rregullisht do të japë pamje më të mirë të asaj që do të ndodhë me koronavirusi.

 

Çfarë e shkaktoi Covid-19 për të filluar?

Shpjegimi kaluar dhe shkak për Covid-19 e cila tani është emri shkencor i Corona Virus ende nuk është caktuar, por parë Covid-19 Rasti ndiqet në nëntor 17 2019, dhe raporti përmend se emri kafsha Pangolin është e lidhur me fillimin e Covid-19 shpërthimit.

 

 

 

Një tjetër tezë shumë e njohur gjerësisht është se Coronavirus filluar në tregjet lagësht Wuhan në Kinë, dhe kafsha aktuale te fajit është shkop.

 

udhëtimit tren është më e Mënyra Eko-miqësore për të udhëtuar, kështu që mos harroni se kur të përfundojë kjo kohë e vështirë dhe ne shpresojmë që ato të përfundojnë së shpejti.

Paris për Trenat Brukselit

Frankfurt për Trenat Gjenevës

Luksemburgu për Trenat Strasburgut

Amsterdam për Trenat Londër

 

Teoria e koronavirusit

Kur shikon në Kinë shpejtë të rritet dhe të bjerë nga koronavirusi, një studiues Anonymous ka filluar të ngrejë mendimin se ndoshta të gjithë në Kinë në fakt mori koronavirusi dhe 90% nuk ka treguar asnjë simptomë, 5% mori një grip, dhe 5% nevojitet kujdes mjekësor, por jo të gjithë në spital, kjo ndjenjë të bëjë në një nivel të caktuar, por kjo gjithashtu shpjegon pse qeveritë janë duke kërkuar për qytetarët e tyre për të qëndruar në bllokoj poshtë, sepse në këtë mënyrë ata mund të sigurt sistemin spitalor nuk rrëzohet dhe jo shumë njerëz të gjithë në të njëjtën kohë vijnë në spital për ndihmë koronavirusi, Në spitale moderne botërore kanë pajisje të veçantë frymëmarrjes ose ata janë quajtur ventilatorë mjekësore, por këto makina nuk janë të mjaftueshme për të gjithë të gjithë në të njëjtën kohë.

Një tjetër Teza për Coronavirus zvogëluar në Kinë, është se për shkak se Kina është një diktaturë, njerëzit binden kërkesave të tyre të qeverisë, dhe kur njerëzit u tha të qëndrojnë në shtëpi dhe të lajnë duart, ata bënë atë që u pyetën, dhe kjo është e njohur tani që Coronavirus Periudha e inkubacionit është deri në 14 ditë kështu duke mbyllje publikun nga natyrë, Ajo nuk i ka lejuar të Covid-19 siç dihet e saj në Kinë për përhapjen.

Sipas mendimit tonë këtë Teoritë Coronavirus dyja kuptim, por në mënyrë që të jetë i saktë, ju duhet të binden në atë që qeveria juaj është thënë ju për të bërë, dhe të qëndrojnë në shtëpi për 14 ditë, për të lejuar për koronavirusi të bjerë!

 

Si për të zgjidhur koronavirusi pandemike?

Më 11 mars 2020, Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli koronavirusi një pandemi, por ka disa vende që tashmë nuk vuajnë nga ky virus, Si e kanë trajtuar koronavirusi?

Ka disa mënyra teorike për të trajtuar koronavirusi pandemisë, tilla si Modeli britanik i cili u bindet të gjithë të moshuarve për të qëndruar brenda 3 muaj dhe le pjesa më e madhe e publikut të marrë Coronavirus dhe gjithashtu shëruar nga ai vetë.

Por nuk është mënyrë e provuar për të hequr qafe nga koronavirusi pandemisë, dhe kjo është Izolimin dhe karantinë njerëzit si Koreja e Jugut bëri, ose Lockdown si Kina bëri, këto 2 Metodat në më pak se 2 muaj, solli poshtë koronavirus në gjunjë e saj në ato 2 vendet.

 

Ju mund të merrni koronavirusi Twice?

Kjo është një pyetje e mirë, dhe përgjigja sipas të dhënave aktuale është No, Studimet përfundojnë se njerëzit nuk mund të infektohen nga Coronavirus dy herë dhe nuk është e mundur.

 

social distancing

 

Karantinë për covid-19

Në shumë vende të botës, kur të ktheheni nga jashtë, ju jeni duke kërkuar karantinë në shtëpi e 14 ditë për shkak të potencialit që ju po mbajnë virusin e Covid-19, arsyetimi pas saj, është se ju si një person nuk do të infektojnë të tjerët duke mos e ditur që përmbajnë virusin Covid-19 brenda jush, shumica e njerëzve as nuk do të marrë asnjë simptomë, dhe pjesa tjetër që tregojnë Covid-19 simptoma janë zbuluar atë gjatë një periudhe prej 14 ditë.

Ideja e vetë-karantinës erdhi nga mënyra se si autoritetet kineze dhe koreane trajtuan shpërthimin Covid-19 në vendet e tyre, një tjetër frazë duke u hedhur në ajër është Distancimi social kur njerëzit janë duke folur në lidhje me kasaforta për shkak të Covid-19.

 

Ku njerëzit të merrni infektuar me koronavirusi?

Sipas mediat izraelite, vendet ku njerëzit të infektuar nga koronavirusi janë:

1. supermarket

2. Synagogue ose Churches

3. dyqane të përgjithshme

4. restorante

5. Klinika mjekësore

numër 1 ka përqindja më e lartë për të ku ju jeni të ngjarë të merrni të infektuar nga koronavirusi, kështu që ju lutemi të jenë të kujdesshëm dhe të jetë i sigurt.

 

Kush duhet të shqetësohen nga Covid19?

Njerëzit me sfond shëndetësore në vijim duhet të shqetësohen nga Covid19:

1. tension të lartë

2. sëmundje zemre

3. Diabetes ose Diabetes mellitus

4. Astma ose probleme të tjera të mushkërive

5. kancer

6. Dështimi i veshkave

7. duhanpirësit

Covid19 është një lloj i ri i gripit dhe shumë infektive, të gjithë njerëzit duhet të shqetësohen për koronavirusi, por njerëzit me prapavijë shëndetësore të mëposhtme duhet të shqetësohen më shumë për Covid19.

 

Vendet ku nuk Coronavirus

Sipas përditësimet më të fundit koronavirusi, atje jane aktualisht 22 Vendet ku janë identifikuar asnjë Coronavirus.

 

palau micronesia

 

Çfarë do të ndryshojë pas Covid19 është e gjatë?

Disa gjëra nuk do të jetë e njëjtë, pasi Covid19 është e gjatë:

1. E radhë për imigrim kur të hyni në një vend do të jetë më e gjatë se kurrë më parë.

2. Ju do të duhet më shumë se një pasaportë për të udhëtuar, për shembull certifikatën e imunitetit ndaj Covid-19.

3. Shërim nga Covid19 nuk do të jetë e njëjtë në çdo vend.

4. Njerëzit nuk do të të dojë, kur jeni të sëmurë.

5. Njerëzit do të zgjedhin për të përdorim shume trena dhe transporti terren.

6. Vendet do të reklamuar shëndetin dhe ajrit të tyre të cilësisë.

 

Coronavirus shëndetësore Vendet Siguria renditja

Një raport i fundit i ka shpallur të rangut Coronavirus Vendet Siguria e Shëndetësisë Top, dhe këtu janë pikat kryesore të raportit

1. Izrael

2. Singapor

3. Sllovakia

4. Zelanda e Re

5. Hong Kongu

Ju mund të gjeni në duke ndjekur lidhjen pjesa tjetër e vendeve, dhe gjithashtu Niveli Country Risk Gjatë COVID-19 pandemisë

 

koronavirus sigurinë shëndetësore

 

Metodat e testimit të koronavirusit

Sepse tashmë kemi disa muaj në pandeminë Coronavirus, tashmë ekzistojnë shumë metoda të testimit të Coronavirus, Së pari ka testet për të zbuluar nëse jeni i sëmurë, por edhe teste për të zbuluar nëse keni pasur virusin Covid19 dhe nëse keni antitrupa.

Por pjesa më e rëndësishme për të dalë nga kjo situatë e koronavirusit dhe ky është porosia e OBSH për të gjitha vendet në botë është, provë provë provë.

 

 

Kur do të përfundojë Covid-19

Kur do të përfundojë Covid-19 është një pyetje që të gjithë po bëjnë, dhe duhet të kujtojmë se jemi të drejtë 3 muaj në këtë pandemi të Covid-19, por një përgjigje mund të ketë dalë në sipërfaqe nga Universiteti i Teknologjisë dhe Dizajnit në Singapor (SUTD).

Laboratori i inovacionit të Universitetit përdori modele parashikuese midis tyre SIR (ndjeshëm-infektuar-shëruar) model për të parashikuar se kur do të përfundojë Covid-19 në çdo vend bazuar në pika të ndryshme të të dhënave të cilat shpjegohen në lidhjen e mësipërme, dhe këtu janë disa nga gjetjet e tyre – Modeli i gjetjeve 97% eleminimi dhe 100% eliminimi, dhe nëse ata kanë të drejtë, bota është në rrugën e një rikuperimi shumë të shpejtë nga pandemia e Covid-19.

* Mori 8 muaj pa mbyllur tërë botën siç kemi parë me Covid-19, te hiqni qafe pjesën kryesore të SARS, dhe shpërthimi i SARS zgjati midis viteve 2002-2003, kështu që duket se këto modele të universitetit në Singapor mund të jenë të sakta.

 

 

kur do të mbarojë covid19

 

përfundim

Ne u përpoqëm më të mirën për t'ju shërbyer me informacionin më të mirë të drejtpërdrejtë të Coronavirus që kemi mbledhur nga shumë burime të besueshme në internet dhe institucione kërkimore në të gjithë botën, informacioni ynë përfshin hartat e drejtpërdrejta të Coronavirus, dhe është e rëndësishme të stresohet që këto harta Covid-19 nuk janë statike dhe vazhdon të azhurnohet disa herë në ditë.

Për më tepër, edhe lidhjet tona në lidhje me koronën dhe seksionet e Coronavirus azhurnohen kur informacionet e reja të Coronavirus po shfaqen.

 

Ne nuk duam të trembë ju nga koronavirusi, nga tonë të kuptuarit gripin e saj një tjetër dimrit, por ju nuk mund të jetë shumë i sigurt, Kur ju vendosni për të udhëtuar, mos harroni këtë faqe Coronavirus Jetojnë Updates dhe hartë dhe të përdorni shërbimin tonë, Ne kemi më të mirë dhe më e lirë Çmimet Train Ticket, Ruaj një tren.

 

A doni të embed këtë faqe onto faqen tuaj, ju ose mund të lidheni me këtë faqe si referencë ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcoronavirus-updates-map%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë
A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !