Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/12/2020)

Kur udhëtojnë në shoqërinë e miqtë kolegj, kjo është krejtësisht në rregull që të mos ketë një itinerar dhe vetëm të jetë spontan. Turne një vend me pa pritjet apo ndonjë planifikim paraprak është në të vërtetë mënyra më e mirë për të zbuluar thesaret e fshehura. Kjo lë hapësirë ​​të mjaftueshme për argëtim dhe eksplorimit uncensored. Kështu që, nga filloni ju dhe miqtë tuaj kur doni të bëni zbulime autentike pa pasur një listë të rreptë për të bërë? Si mund të gjeni zbulimet më larg nga shtëpia? Cilat janë opsionet tuaja?

mirë, me fat për ju, tani është e mundur për të bërë një të rreme rezervim fluturimi për vizë pa pasur nevojë të paguajnë për një biletë avioni ose itinerarin e udhëtimit. Kjo ju lejon të udhëtojnë pa një itinerar. Përveç se, teknologjia ka bërë hartat dhe udhëzues lehtë të arritshme, kështu që ju mund të mbështetet plotësisht në telefonin tuaj për këshilla udhëtimi. Këtu janë 5 më shumë këshilla për të eksploruar zbulimet më të mirë me shokë kolegj:

 

1. Bashkohuni me një turne falas në këmbë

Kërkoni dhe të regjistroheni për turne të lirë në këmbë në ditën tuaj të parë në qytetin e ri. Ata janë të lehtë për të gjetur – thjesht pyesni anëtarë të stafit në hotel ju do të ketë kaluar natën e parë, ose të hetojë nga udhëtarët e tjera studentore ju të gjeni në hotel tuaj. Një kërkim i shpejtë në internet do t'ju ndihmojë gjithashtu të gjeni një të mirë turne falas në këmbë. Vini re se edhe pse turne janë kryesisht pa pagesë, është mirë që të veçoni një buxhet të vogël për të udhëzues turne informues.

Si të bëni udhëtime falas në këmbë të punës? Ju të gjeni një turne të lirë në këmbë për datën dhe kohën kur ju do të jetë në dispozicion, ju regjistroheni, një pikë takimi i komunikohet për ju, ju të tregojë deri në atë moment në kohë, dhe pastaj ju lënë çdo gjë tjetër në udhëzues turne. udhëzues karizmatik turne do të ju ndihmojë të zbuloni qytetin dhe rrethinat e tij me lehtësi dhe për të fituar një kuptim më të thellë të qytetit-së Arkitektura unike dhe kultura lokale.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Eksplorimi i mirë zbulime Me College Mates në një autobus

 

2. Lejoni vetes për të marrë humbur

Tani që një udhëzues me përvojë turne ka ndihmuar ju të zbuloni pjesën më të madhe të qytetit, tani është koha për të marrë jashtë në një Stacioni i rastit dhe të eksplorojnë rrethinë në tuaj. Qëllimisht shmangur zonat turistike dhe "të humbur" në detin e njerëzve. Dhe për shkak se ju jeni me miqtë, ju nuk duhet të shqetësohen shumë për sigurinë personale. Ju do të gjeni të panumërta gems fshehur – gjërat nuk turistike ka parë kurrë më parë. Kjo do të ndihmojë në qoftë se ju jeni të hapur për të folur për të huajt, sepse askush nuk do të ju ndihmojë të zbuloni një qytet më të mirë se vendasit.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

3. Përdorni Google Maps

Hartat Google ose hartat Apple janë në rregull, megjithëse Apple nuk mund të mundë parashikueshmërinë dhe saktësinë që kanë hartat Google. Ndoshta kjo është për shkak se shumica e përdoruesve të internetit kanë pajisje Android-powered, aq më destinacion turistik komente janë bërë në Google Maps. Studimi hartën Google e një zone punon vërtetë mirë për udhëtime në grup – Ai jep një ide të përkryer të asaj që është rreth jush. Google komente do të ju them Vendet më të mira për të ngrënë, ku për të gjetur verë të mirë, dhe ju kujdes se ku nuk për të vizituar si një udhëtar kolegj. Ky informacion ndihmon të shqyrtuar dhe të zbuloni më shumë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Levave Google Maps

 

4. Të marrë pjesë në ngjarjet lokale

Nëse ju nuk dëshironi të enden rrugëve pa një qëllim të caktuar, pse të mos marrë pjesë në një ngjarje lokale, atëherë? Pyetni rreth e rrotull për panaire, tregon artit, koncerte, ose festivale dhe zhyt veten në ndonjë prej tyre. Nëse e doni sportet, shko ne nje stadium ose të marrë pjesë në një ndeshje futbolli në rrugë. Ju edhe mund të luajnë me vendasit në qoftë se ata janë mjaft mikpritës. Kjo do t'ju japë një perspektivë të thellë të qytetit dhe ju lejon për të bashkëvepruar me vendasit dhe të përjetojnë betejat e tyre të përditshme dhe gëzimet – si një lokal. Drejtuar një maratonë në qoftë se ju besoni në aftësinë tuaj running. Konkurrojnë me bashkëshortet tuaja do ta bëjë atë edhe më shumë argëtim.

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Festivali është ndër më të mirat gjetur shtëpinë me Kolegjin Mates

 

5. Levave Social Media

komente Facebook do të ju tregojnë ku të shkoni backpacking me miqtë kolegj, çfarë për të zbuluar, ndërsa ka, dhe çdo gjë që ju duhet të dini në lidhje me atë destinacion. Thjesht bashkohuni në një kolegj grupi i udhëtarëve sipas zgjedhjes suaj, thonë në Facebook, dhe marr mendjet e anëtarëve të ditur. Social media është një minierë ari për mbledhjen e informacionit kyç nga njerëzit me përvojë të dorës së parë për një rajon të caktuar.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Për të përfunduar, Çdo ditë është një mundësi e të mësuarit për çdo grup të udhëtarëve ambicioze kolegjit të rinj. Vetëm kanë planifikimin e duhur për të tuaj shëndetit dhe sigurimin e udhëtimit, por mos u kufizoni në një itinerar fiks. Le kurioz veten tuaj të rinj të shqyrtuar dhe për të zbuluar dhe në qoftë se ju ka pëlqyer artikullin tonë, atëherë për biletat tuaja tren nga Save A Train.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Eksplorimi i mirë zbulimet me Kolegjin Mates” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe të na japë kredi me një Lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fdiscoveries-college-mates%2F%0A%3Flang%3Dsq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet tona të rrugës tren ulje.
  • Në linkun e mëposhtëm, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Kjo lidhje është për anglisht rrugëve faqet ulje, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, dhe ju mund të ndryshojë pl për fr apo de dhe më shumë gjuhë të zgjedhjes tuaj.