Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/06/2021)

Është e vështirë të thuhet se çfarë përbën sa më mirë dhe të motit të keq, kështu që kur kemi filluar me shkrim vendet e Evropës me të motit të mirë ne nuk e dimë se si t'i qasen këtë. Pas te gjithave, kjo është e gjitha individual, nuk është ajo? Pra, ne kemi vendosur për të vënë tezën tonë në se 365 Ditët e diellit, meze të lehta dhe nuk ka dushe shi të bëjë për klimën ideale, dhe të fillojë atje.

 

Ne kemi vënë së bashku një listë të vendeve evropiane në bazë të kushteve të tyre të motit, dhe kjo është deri në ju për të vendosur se ku ju doni të shkoni të ardhshëm:

Vendi ynë 1st për vendet e Evropës me të motit të mirë është: Spanja

Një klimë mesdhetare, një infrastrukturë të fuqishme të transportit, mundësi të shkëlqyer për të udhëtuar, si dhe socializing dhe kohës së lirë aktivitete të ndryshme, bëjë Spanja shumë e shumë një vend ëndërr. E vendosur në jugperëndimor Evropë, Spanja definitivisht vlen për një nga shumica e udhëtime piktoreske trenave në Evropë. Spanja Parashikimi i Motit me të nxehtë, vera thatë dhe i butë, dimri me shi. Meqë Spanja është një nga vendet më të mëdha evropiane, ajo ka më shumë se një klimë. Kështu që, ju mund të prisni një klimë më të ndikuar nga kontinenti në pllajën e gjerë qendrore: të marrë të gatshme për të nxehtë, vera e thatë dhe dimra të ftohtë. përkthim: në qoftë se ju jeni udhëtonte për në Spanjë dhe ndërmend të qëndrojnë për disa muaj, sillni një kostum banje dhe një xhaketë.

 

 

Portugalia – Të 1 në vendet e Evropës me të motit të mirë

Për ata prej jush që do të në vend të gëzojnë 22 ° C mesatarisht pothuajse gjatë gjithë vitit se djersën atë në 35 + ° gradë C, Portugalia është 1 në vendet e Evropës me të motit të mirë. Portugalia është klasifikuar si CSB klimën (ky term i referohet klimës mesdhetare); një lagështi ngrohtë butë klima e pyjeve, me verë të thatë, dhe dimër lagësht. Nëse jeni të udhëtojnë me tren, zgjedhin për Portugalinë gjatë muajve të verës. Muajin e nxehta në Portugali është Korriku me një temperaturë mesatare prej 24 ° C, dhe ai më i ftohtë është janari në 12 ° C. Ju do të kapur më shumë orë në ditë diell në gusht. Plus, ju gjithmonë mund të turne Evropën Perëndimore me tren për përshtypjen më të mirë, pavarësisht nga kushtet klimatike të vendeve që ju doni të shihni.

 

Greqi

Një tjetër vend mesdhetar që do të largohet nga ju në dashuri me këtë pjesë të Evropës. Greqia është tipike e klimës mesdhetare. Turistët dhe banorët lokalë duan atë për verë e saj të ngrohtë dhe të thatë, butë dhe dimri me shi, dhe zgjeruar periudha me diell gjatë gjithë më të madhe të vitit. Greqia është vetëm një nga ato vende të Europës me të motit të mirë dhe ju duhet të shkoni për më shumë se një herë për të vlerësojmë plotësisht bukurinë e saj. Duke folur për klimën e përsosur mesdhetare, kjo është vetëm e drejtë që ne përmendim Italinë shumë, edhe pse erërat e saj të verës mund të sjellë shumë e nxehtë, Moti pakëndshme jo të gjithë gëzon.

 

Londra nuk është në vendet e Evropës me të motit të mirë

Britania – Më e keqja në listën e vendeve evropiane me motin më të mirë

Edhe pse Architecturally absolutisht i mrekullueshëm, historikisht, dhe nga ana kulturore, Britania nuk është një nga vendet e Evropës me të motit të mirë. mirë, nëse ju gëzojnë mjegull konstante, shi, retë dhe aq shumë gri që ju të harrojmë se çfarë ngjyra të tjera të duken si. Ajri i lagësht dhe paparashikueshmëria e saj në përgjithësi nuk ndihmojnë as. Derisa Britania nuk kanë surpriza diell këtu dhe atje, ne nuk ju këshillojmë që të (ndonjëherë!) dalë pa një çadër dhe një rezervë T-shirt. Check out këto 4 udhëtimit tren Essentials para-udhëtim në Evropë para se të shkoni në udhëtimin tuaj.

Amsterdam për Trenat Londër

Lille për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Islandë

Ndoshta një nga vendet më mahnitëse evropiane, Islanda krenohet me fjordet e saj të lë pa frymë, pafund peisazhet smerald gjelbër, majat malore borë të bardhë, dhe ujëvarat spektakolare. oh, le të mos harrojmë akullnajat e saj gjigant, burimet e nxehtë dhe geysers, dhe disa nga miqësorja, njerëz në botë! Megjithatë, për fat të keq, ky vend skandinav është e njohur për të motit të saj të paparashikueshme dhe e keqe. Islanda ka përafërsisht 320 ditë të trasha Retë gri, 215 ditët e shiut, Stuhitë, dhe Stuhitë. Kjo nuk është për ata që duke kërkuar për të shijuar një vacay diell.

  • Megjithatë, në qoftë se ju jeni një person i pushimet e dimrit, Islanda do të jetë në krye të listës tuaj të Vendeve të Evropës me të motit të mirë.

 

Gjej të preferuara vendeve tuaja Evropën me të motit të mirë për ju! dhe të gëzojnë udhëtimin tuaj! Zgjedhin për një udhëtimit me tren dhe librit tuaj bileta treni me Ruaj një tren.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-countries-best-weather%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)