Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 06/08/2021)

Hendek aeroplan për tren dhe të udhëtojnë në Evropë për një mrekulli Weekend. Save A Train bën të lehtë për të librit brenda minuta me asnjë tarifë shtuar, kështu që ju mund të gëzojnë tuaj kursime mbi aktivitetet! Këtu janë zgjedhjet tona për Destinacionet më të mira në Evropë për të udhëtuar gjatë një fundjavë me tren.

 

më i mirë portë Destinacionet në Evropë për të udhëtuar gjatë një fundjavë: Barcelona

Barcelona is the Best Destinations in Europe to travel during a weekend

 

Ne kemi biseduam në lidhje me Spanjën disa herë. Ju mund të kontrolloni artikujt tanë të tjerë këtu. Sot, këshillat tona për Destinacionet më të mira në Evropë për të udhëtuar gjatë një fundjavë me tren është duke u përqëndruar vetëm në Barcelona.

Barcelona është shumë e lehtë për qasje nga shumë pjesë të Evropës, por për lehtësi referimi, ne do të largohen nga Londra për këtë udhëtim. Lënë punën në 2 pm të premten, në kohë për të kapur 3 pasdite Eurostar në Paris. Nuk është vetëm koha për një Rouge Vin në një cafe parizian para konviktit "hotel trenit" në Barcelonë.

 

Tani që ju jeni atje, çfarë duhet të bëjmë:

Familja e shenjtë

Ndoshta struktura më e famshme në Barcelonë, e Familja e shenjtë. Bazilika është projektuar nga arkitekti Gaudi dhe ata kanë qenë të ndërtuar këtë strukturë që ndonjëherë 1882. Është e vështirë për të marrë një foto pa vinça, por kjo është padyshim një vlerë të vizitës.

Secret tip Barcelona: Në pjesën e poshtme të bazilikës ka një pellg të vogël nga ku ju mund të marrë fotografi të mahnitshme. Mbani lojë tuaj Instagram fortë, dhe të paguajnë këtë vend një vizitë.

 

Casa Batllo

AStruktura nother famshme nga Gaudi është Casa Batllo. Ndodhet jo shumë larg nga Las Ramblas, ju do të gjeni në këtë ndërtesë të veçantë në Passeig de Gracia. Ajo është ndërtuar në 1877. Nëse ju dashuroj vizituar këtë ndërtesë dhe të dashur për të parë brenda shumë, sigurohuni që ju të blini bileta më parë, ajo është një tërheqje popullor turistik në Barcelonë dhe mund të merrni mjaft i zënë, veçanërisht në sezonin e lartë.

Fakt gazmor: pronari aktual i Casa Batllo është familja Bernat, i njohur për të qenë pronarë të ëmbëlsira Chupa Chups.

 

Koha për kokë në shtëpi.

E 9 hoteli i trenave pasdite të dielën në mbrëmje do t'ju kthejë në Londrën qendrore në 11:55 am të hënën.

më i mirë portë Destinacionet në Evropë për të udhëtuar gjatë një fundjavë: Romën

Qyteti i Përjetshëm është aq tërheqës se kurrë më parë dhe ne nuk mund të flasim për një largim të fundjavës pa të! Merrni një mesditë Eurostar dhe ndryshim në Paris për Romën. Zgjatem mbi darkë në makinë restorant, dalin në pension në tuaj fle ose couchette për natën, dhe zgjoheni në një peizazh klasike italiane.

Roma është e lehtë një nga tonë Qytetet më të preferuara në Europë. Sidomos nëse jeni në muajin e mjaltit. Ju mund të lexoni për këtë këtu. Nuk është diçka për të gjithë edhe pse. Vendi është i mbushur deri në buzë me pamjet dhe ka mijëra vjet të historisë layered mbi vete - ju do të gjeni gjithçka këtu nga rrënojat romake të Rilindjes art. Është gjithashtu shtëpia e fantastike ushqim! Sigurisht 3 ditë në Romë nuk është e mjaftueshme për të parë absolutisht çdo gjë që qyteti ka për të ofruar, por është patjetër e mjaftueshme për të parë të gjitha pikat në qoftë se ju menaxhuar kohën tuaj në mënyrë efektive.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Qyteti i Vatikanit

Qyteti i Vatikanit është gjëja e parë në listën tonë për vizitën tuaj në Romë. Kjo është një vend të vetin, brenda Romë, dhe është shtëpi për faqet me famë botërore përfshirë edhe Vatikani Museum, Sistine Chapel, dhe St. Bazilika Pjetrit.

Ne ju rekomandojmë që të vijnë këtu në fillim dhe kreu i drejtë për Muzeun e Vatikanit me tuaj kalo-vijën biletë. Ne të mbulojë mënyra për të kaloni linjat në Romë më tutje në këtë post, por në qoftë se e keni blerë një Romën Omnia dhe të kalojë Vatikanit, ju do të keni mundësi për të para-libër një timeslot për tuaj të kaloni vijën e hyrjes.

Terni për Trenat Romës

Foggia të Trenat Romës

Grosseto për Trenat Romës

Arezzo për Trenat Romës

 

 

Destinacionet më të mira Gateway në Evropë për të udhëtuar gjatë një fundjavë: Bruksel dhe Amsterdam

Brussels main square

 

Me ri-ish Eurostar me shpejtësi të lartë Trajnimi i Londrën në Amsterdam. Udhëtimet mes Londrës dhe Brukselit përdoret për të marrë 5 orë dhe të përfshirë një ndryshim të trenave në Bruksel. Treni do i ri transporti 900 pasagjerë në ditë dhe do të marrë vetëm 4 orë. Perfect për një udhëtim në Bruksel apo Amsterdam për fundjavë!

Bruksel për Trenat Amsterdam

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Çfarë duhet të bëni në Bruksel, gjatë një fundjavë Gateway:

Ka kaq shumë gjëra për të bërë në Bruksel, sidomos në një udhëtim të shkurtër në fundjavë. Kjo është një nga ato qytete që është e përkryer për një fundjavë të gjatë, eksploruar të gjitha historik faqet dhe përqeshjen gjitha waffles ju mund të merrni në duart tuaja.

Nuk ka rëndësi se sa herë ju vizitoni Grand Place, kjo është një zonë që është gjithmonë aq e bukur për të vizituar. Daton pothuajse 300 vjet, Grand Place është shumë i mrekullueshëm që të humbasë.

Në kohë të caktuara të vitit, ju do të gjeni disa organizime të ndryshme, tregjet, dhe instalimet e artit. Mos harroni të vizitoni Muzeun e Qytetit të Brukselit dhe Bashkinë që janë të dyja të vendosura në shesh.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Cologne për Trenat Brukselit

Paris për të Liezhit Trenave

Bruksel për të Liezhit Trenave

 

Shih Courthouse

Brukseli ka i madh (dhe ndoshta, madhështore) gjykata në të gjithë Evropën. Tani, ka aktualisht disa restaurime punë në vazhdim, por kjo nuk duhet të ndalet vizitën tuaj - kjo është me të vërtetë një ndërtimi i mrekullueshëm.

 

Çfarë mendoni nga sugjerimet tona? Ne do të duan të dinë! mbaj mend, Ruaj një tren është super i lehtë për t'u përdorur dhe nuk e fsheh shpenzimet! Rezervoni Weekend tuaj larg me tren me ne, sot!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-travel-during-weekend%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)