Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 28/08/2021)

Një udhëtim quintessential udhëtimit është për të udhëtuar në Evropë me tren. Ai është i shpejtë bëhet e preferuar udhëtimit eko-miqësore metodë. Udhëtim, në esencë, jo vetëm zgjeron horizontet tona por zgjeron perspektivën tonë. Mendoni për St. Fjalët pjellor Agustinit, "Bota është një libër dhe ata që nuk udhëtojnë, lexuar vetëm një faqe ".

Në këtë teknologjisë-tru, lidhja dixhitale e epokës është e shpejtë dhe e tërbuar. Me të gjitha përfitimet e saj, kemi humbur lidhjen me pjesën më të rëndësishme të udhëtimit dhe jetës, momenti i pranishëm. Train udhëtime nëpër Evropë INSPIRE, janë të rehatshme dhe romantike.

Për ata prej nesh që nuk jetojnë në një vend ku udhëtimi i trenit është shquar, ajo mund të jetë një aventurë misterioze. Një tjetër përfitim i madh i udhëtimit të trenit evropian është se, Aeroportet ndryshe, stacionet e trenit evropiane janë të vendosura të drejtë në mes të qyteteve. Ajo shkurton shpenzimet e panevojshme e buxheteve tona finely tuned udhëtimit.

Duke zgjedhur një tren nëpër Evropë, ne jemi duke zgjedhur një mjet për të udhëtimit që jo vetëm do të na angazhuar, por na lejojë të shohim shumë më tepër se ne zakonisht do të. Një kurs i tillë hap dymbëdhjetë pikat kryesore të Evropës dhe është bërë në lidhje me 3 javë. Lexo më të gjetur se si për të udhëtuar Evropian Pikat me tren në 3 Weeks.

 

Pikat kryesore evropiane nga Dita Trenit 1: Vienna, Austri

Treni përmes udhëtimit të Evropës fillon në Vienë, kryeqytetin e Austrisë. Dy ditë të lavdishme të aventurë presin. streetscapes barok dhe pallatet perandorake vendosur tonin për të shfaqë artistike, arkitektural, kulturore, dhe kryevepra muzikore. Kjo është së bashku me kulturën e saj e kishin zili kafe-shtëpi dhe skena të gjallë të projektimit.

MUMOK është një domosdoshmëri-të bëni kur në Vjenë. Ajo është e njohur për e saj avant-gardës dhe ndonjëherë tronditëse krijimet artistike, të cilat përfshijnë vepra nga Pablo Picasso dhe Andy Warhol. Mbledhja në tërësi përbëhet nga pothuajse 10,000 kënaqësitë artistike.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

Vjena është një ndalesë në Evropian tuaj Pikat me tren

 

ditë 2: Salzburg, Austri

treni yt nëpër Evropë vazhdon, shpenzimet e një ditë në qytetin e Salzburgut të Austrisë. Ajo është në kufirin e Gjermanisë dhe ka pamje spektakolare e Alpeve Lindore. Pretendimi i Salzburgut për famë është një qytet me libra historish që dikur ishte shtëpia e kompozitorit më të madh në botë, Mozart.

Kodrat janë të gjallë në Salzburg. Ajo është përdorur një herë si lokacionin Xhirimet për vlerësua shumë, “Tingulli i Muzikës” dhe ka një ndjenjë të dukshme të krijimit artistik. Ajo gjithashtu Kullon një qetësi të qetë.

Mynih për Trenat Salzburgut

Vjenë për Trenat Salzburgut

Graz të Trenat Salzburgut

Linz për Trenat Salzburgut

Salzburg, Austri

 

Pikat kryesore evropiane ditë 3: Mynih, Gjermani

dy ndalesa e ardhshme në një tren nëpër Evropë janë Mynih dhe Stuttgart në Gjermani. Ajo do të jetë mirë për të kaluar një ditë në secilën prej këtyre destinacioneve të njohur.

Mynihu dhe trashëgimia e tij Bavareze janë vendet ku birra dhe tradita e birrës kanë formuar një pjesë integrale të kulturës së tyre, për shekuj me radhë pothuajse shtatë. Oktoberfest është në krye të listës në Mynih. Ajo festohet nga miliona njerëz që vizita nga e gjithë globin, për të marrë pjesë në festimet.

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

Vizita Munich në Pikat tuaja evropiane me tren

 

ditë 4: Stuttgart, Gjermani

Stuttgart ka një të ndjehen elegante, ku makinat dhe restorante dashuroj shpejt të krijojë një ambienti të jetës moderne, por ka më shumë për Shtutgart se vetëm modern. Stuttgart ka taverna verë dhe gjoks-arrë shaded kopshte birrë që tregojnë një hedhur-mbrapa, shkelm këmbët tuaja me kokë.

Nuremberg për Trenat Stuttgart

Mynih për Trenat Stuttgart

Frankfurt në Shtutgart

Heidelberg për Trenat Stuttgart

 

 

Pikat kryesore evropiane ditë 5: Strasbourg, Francë

Hopping përsëri në tren, kjo është off në Francë! Kaloni një ditë në Strasburg.

Strasbourg balancon mes një të kaluar mesjetare dhe një të ardhme progresive. Katedralja e saj Gothic është një çudi arkitektonike dhe bredhja nëpër rrugicat gjarpëruese të qytetit të vjetër dhe shijimi i ushqimit të tavernës vjen shumë i rekomanduar.

Paris për Trenat Strasburgut

Luksemburgu për Trenat Strasburgut

Nancy për Trenat Strasburgut

Dijon për Trenat Strasburgut

Strasbourg është në pikat kryesore evropiane me tren

 

ditë 6 – 8: Paris, Francë

Paris ka nevojë për pak futjen me arkitekturën e saj portreti përfshirë Kulla Eifel, Arc de Triomphe, dhe Katedralja e Notre Damit. Fjala parizian është sinonim me stil dhe për arsye të mirë. pres Kuzhina të klasit botëror, pazar, dhe galeritë të cilat janë një burim i pafund i frymëzimit dhe lumturi. udhëtime më të mirë të trajnuar në Evropë gjithmonë do të përfshijnë këtë qytet të njohur.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Eiffel Tower Paris, Francë

 

Pikat kryesore evropiane ditë 9 & 10: Bruksel, Belgjikë

Pasi Paris ka wooed me romance, kalojnë dy ditë e ardhshme në Bruksel, para këmbën trenit ardhshëm. Dy ditë në Bruksel do të përbëhet nga fasadave Deco artit dhe të vizituar sheshin Grand Palace. Është e vendosur në zemër të qytetit, ku 17th shekullit të kaluar vjen në jetë.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

Colorful Bruksel, Belgjikë

 

ditë 11 – 13: Amsterdam, Holanda

Amsterdam është vendi ku për dalje në det përgjatë kanaleve historike, e cila është e zakonshme, dhe shëtitje nëpër muzetë dhe Dyqanet cilësisë së mirë-mbushur. Pirja, ngrënie, dhe skenat e dizajnit entuziast dhe argëtues. Amsterdam është një qytet i papritur dhe është shtëpi për muzeun Van Gogh, si dhe një mori e thesare të tjera në shfaqje.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

Amsterdam, Holanda

 

Pikat kryesore evropiane ditë 14 – 17: Bremen & Berlin, Gjermani

përsëri kreu në Gjermani dhe të shpenzojnë pesë ditë në tren nëpër Evropë në Bremen, Berlin, dhe Dresden. Një ditë për Bremen (në foton më poshtë), duke vizituar muzetë e saj të shumta dhe galeri të tilla si Muzeu Jashtë Bremen. Kjo është një qytet port, Bremerhaven është ku të gëzojnë ushqim deti të freskëta dhe të mësojnë në lidhje me një histori interesante port.

Berlin do të duhet tre ditë zhytjes. Berlini ka një reputacion për të qenë “qytet që nuk fle kurrë”. Merrni përparësi të ngazëllim e saj! Nights janë për revelry dhe ditë janë për ndjekjet e kulturore.

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Bremen dhe Berlin, Gjermani

 

ditë 18: Drezden, Gjermani

Dresden ka nevojë vetëm për një ditë, Marvel si kupolë e saj të Madh dhe Versailles-frymëzuar Zwinger shtëpive pallat muzetë e saj. Qyteti u themelua në 1743 dhe u desh të rindërtuar pas Luftës së Parë Botërore 2. Florence Ajo ka qenë me nofkën "e Elba’ në sajë të vendndodhjes së saj idilik.

Berlin për Trenat Dresden

Hanover për Trenat Dresden

Potsdam për Trenat Dresden

Nuremberg për Trenat Dresden

Drezden, Germany ndaluar së bashku Pikat Evropian me tren

 

Pikat kryesore evropiane ditë 19 – 21: Prague, Republika Çeke

Udhëtimi i trenit në Evropë përfundon në Pragë, pas një shakullinë e çudi. Praga është qyteti i spires dhe shpesh krahasohet me bukurinë e Parisit. Është përshkruar edhe si shtëpi për birrë të mirë të Evropës. Gëzojnë spektaklin e A 14th Ura e Gurit e shekullit, një kështjellë në majë të kodrës, dhe një lumë dembel. Kjo është mënyrë e përsosur për t'i dhënë fund një udhëtim tren nëpër Evropë.

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

Prague, Republika Çeke

 

udhëtime më të mirë të trajnuar në Evropë do të bëjë të sigurt që ju jeni të rehatshme dhe e zuri gjumi. Vlerësojmë peizazh gjatë rrugës, sigurinë e udhëtimit me tren, dhe duke shtrydhur në sa më shumë pamje të jetë e mundur. Nuk ka mënyrë më të mirë për të udhëtuar. libri me Save A Train sot!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Pikat kryesore evropiane me tren në 3 Weeks” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/european-highlights-by-train/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)