Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 14/01/2022)

Ka diçka tepër të përmbushjes në lidhje me heshtje gazing jashtë një dritare treni, mos mendoni? Kështu që, harrojmë për frisks intime të sigurisë, çanta të qarta Ziplock për lëngje, privatësi zero, dhe autobusë pa tualet. Nuk ka mënyrë më të mirë për të shqyrtuar Evropën se sa me tren në dhjetor. Këtu janë arsyet tona pse!

 

1. Eksploroni Evropën me tren në dhjetor dhe ju do të shihni – Më pak turistë

Shumë njerëz dynden në destinacione popullore gjatë verës, kur ata duan të eksplorojnë Evropën. Megjithatë, moti me diell sjell me vete, njerëz. Shumë dhe shumë njerëz! Ne dashuri për të shqyrtuar Evropën me tren në dhjetor për shkak se nuk janë thjesht më pak turistë. më shumë pamje, qetësi, dhe hapësira për ju!

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

eksplorojnë Evropën me tren, Stacioni i trenit bosh

 

2. Eksploroni Evropën me tren në mjetet e dimrit – normat e lirë

Arsyeja pse ne kemi normat më të lirë është thjesht se i arsyes 1! Pak njerëz e barabartë me çdo gjë më të lirë! Ne jemi duke folur më të lirë hotele dhe bileta hekurudhor on the ground (edhe pse ndoshta jo rreth Krishtlindjeve /Viti i Ri).

Një tip: Zbritje mund të gjenden më shumë në qytete të vogla shumë të varur nga turizmi. Sigurisht, Qytetet më të mëdha nuk do të duhet të provoni sa vështirë për të marrë në të konsumatorëve, kështu që planifikuar me mençuri nëse ju jeni në një buxhet!

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

 

3. Tregjet dhe festivale

Shikoni postin tonë të tmerrshëm në Festivalet më të mirë të dimrit në Evropë në qoftë se ju jeni që duan më shumë informacion mbi zgjedh tanë të lartë. tregjet rrugë, në mënyrë të veçantë janë absolutisht kudo gjatë muajit dhjetor. Në fakt, ajo ka qenë një traditë dhjetor që nga 1400-ta! Duke qenë në një Treni do të thotë fleksibilitet, kështu që ju duhet të vendosë që ju thjesht duhet të qëndrojnë më gjatë në një që ju të gjeni ju me të vërtetë doni, Pastaj ju mund të! Kjo është bukuria e udhëtimit të trenit. Kjo është arsyeja pse nuk ka mënyrë më të mirë për të shqyrtuar Evropën se sa me tren në dhjetor.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

eksplorojnë Evropën me tren, Stacioni i trenit bosh, festivale dimrit

 

4. Atmosferë

Nëse e keni shikuar ndonjëherë një film Krishtlindjeve, nuk është i detyruar të jetë një foto magjike pikturuar e atmosferës. Picture lehtë rënie snowflakes, fëmijët hedhur snowballs, icicles, kriza e mbytur e duke ecur nëpër borë e trashë. And of course, dritat dhe dekorata! Atje jane vende të tjera se rivali ekran ju do të gjeni në shumë pjesë të Evropës.

Florence për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

Florence për Trenat Pisa

Roma për Trenat Venecia

 

 

5. Eksploroni Evropën me tren në dhjetor = kuzhinë Dimrit

Çfarë mënyrë më të mirë për të eksploruar atë që vendet e ndryshme ushqimore kanë për të ofruar? Eksploroni Evropën me tren në dhjetor, dhe të kenë mundësinë për të vizituar qytete të shumta në një ditë. Shikoni një lokal të tregut dhe për të sjellë disa snacks përsëri në tren! Ju mund të keni mëngjes, drekë, dhe Darka në 3 qytete të ndryshme!

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

eksplorojnë Evropën me tren, Zvicra

 

majë: Në Zvicra dhe pjesë të Francës, përpiqem raclette dhe Fondue, dy prej të cilave janë të bazuara rreth djathë ngrohur. Gjermanët si për të thyer nga gjah kur ajo merr të ftohtë, dhe gështenja pjekur janë një element kryesor shitës në tregjet e Krishtlindjeve. Mos harroni të urdhërojë një anë e mulled verë!

 

Gati të rezervoni atë udhëtim tren e jetës? i madh! Kokë mbi të SaveATrain dhe shijoni sherr dhe rezervime udhëtimit tren!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fexplore-europe-train-december%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)