Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2021)

Para së gjithash, nuk do të jetë falas për trenat deri në 30,000 adoleshencë kete vere. Numri i biletave të lirë mund edhe të rritet në varësi të kërkesës. BE-ja gjithashtu njoftoi se ajo do të bëjë ofertë në dispozicion për adoleshencë moshës 18 dhe të rinj. Për shkak të numrit të biletave të trenit të lira, kostoja për BE-në mund të kalojë 12 milion paund.

 

trenat pa pagesë
BE-ja duke ofruar trena falas këtë verë.

 

Pse të dhuroj bileta trena falas?

Në 1972 stacionet e trenit në Evropë ishin plot me njerëz të rinj në verë. sepse fluturime ishin ende shumë të shtrenjta në këtë kohë, $38 për një të kaluar tren nëpër Evropë dukej tërheqëse. Për më tepër, trenat natës bërë që strehim qenë shumë të volitshme. Gjithashtu, kalon treni përfshirë të gjithë Europa Perëndimore. Në 1998 kalon treni të cilat deri atëherë ishin në dispozicion vetëm për njerëzit nën 26 kishte hequr kufirin e moshës. Interrailing nuk ishte më aq popullore, dhe vendet filluan të rendisnin çmimet e tyre për turistët duke përdorur shërbimin e tyre të trenave. Për më tepër, fluturime të lirë më pas u bë në dispozicion në thelb duke e lënë interrailing si një mënyrë të shtrenjtë dhe joefektive për të udhëtuar në Evropë. Tani Parlamenti Evropian ka vendosur që dëshiron të ringjallë ndërthurjen si një opsion popullor për adoleshentët dhe ka caktuar 12 milion paund për projektin.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Si të aplikoni për trena falas

Në mënyrë për të aplikuar për një nga bileta falas, ju duhet të paraqesë kërkesën tuaj të Portal European Youth në qershor. Një juri pastaj do të ndajë 15,000 bileta falas treni. Ndërsa Grupi i dytë i 15,000 bileta ka qenë e planifikuar që do të jetë në fund të fundit varur nga buxheti dhe reagime nga e para 15,000 pjesëmarrësit. Datat e sakta për dorëzimin do të jetë në mes të 12 qershor dhe qershorit 26. Ju jeni të drejtë të aplikojnë për një biletë në qoftë se ju do të jetë 18 vjeç më 1 korrik. 1900 prej këtyre trenave pa bileta do të ndahen për aplikantët britanike. Po kështu, Franca dhe Gjermania do të marrë gjithashtu 1900 bileta. në të kundërt, Aplikantët irlandezë do të marrin vetëm 140 bileta.

Frankfurt për Trenat Berlin

Pragë për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Aplikacionet më të mira

Në mënyrë që të konsiderohet në mesin e aplikacioneve më të mira për trenat falas Ju duhet për të treguar në vijim;

Së pari, motivimi juaj për të vizituar të paktën një sit të Trashëgimisë Kulturore Evropiane. Për më tepër, do t'ju duhet të përgjigjeni në një kuiz në lidhje me sitin e Trashëgimisë Kulturore Evropiane. Kuizi do të përfshijë gjithashtu pyetje në lidhje me të rinjtë dhe zgjedhjet e Parlamentit Evropian.

Për më tepër, do t'ju duhet të shprehni një dëshirë për t'u bërë një Zbuloni BE-në ambasador. Kjo dëshirë duhet të përfshijë raportimin tuaj përvojat e udhëtimit dhe duke e bërë fotot tuaja në dispozicion për ekspozitën e fotografive të përvjetorit DiscoverEU në Parlamentin Evropian.

Aeroporti i Lyonit në Trenat e Nice

Paris për Trenat Nicës

Avignon për Trenat Nicës

Marseilles për Trenat Nicës

 

Rezervoni biletat e lirë në dispozicion tren me ne

Sepse ne e dimë që ju jeni duke kërkuar për çmimin më të mirë kështu që nëse ju nuk e merrni trena pa bileta, ne kemi ofruar një motor kërkimi të shpejtë për të gjetur bileta treni lirë shpejt. Ne duam që ju të udhëtojnë më shumë dhe të paguajnë më pak. bileta treni blerje duke përdorur mundësitë e shumta të pagesave duke përfshirë Credit Card, PayPal, dhe Alipay. Nëse jeni duke kërkuar për peizazh i bukur, Ushqim i mirë, udhëtimet romantike ose ndonjë arsye tjetër për të udhëtuar në Evropë, ne mund t'ju japin me biletë të mirë.

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ffree-trains-summer-teens%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)