Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/09/2021)

unët nuk është tepër vonë për të planifikuar një arratisje në mars, përpara Rush Pashkëve. Me fëmijët duke qenë në pushime, tani është koha për të gjetur mundësinë për të vizituar ishuj të çuditshëm të vegjël me një të dashur, të fillojë me të madhe të parë aventurë udhëtimi familjar i vitit, zhyt veten në disa nga qytetet më magjike në botë ose të marrë pjesë në një nga shumë festivale evropiane në mars. Ka shumë vende të shkëlqyera në Evropë për t'u vizituar në Mars.

 

Siç u përmend, Mars është edhe fillimi i sezonit të festivaleve në Evropë, kështu që ka ton e mundësive për të bërë një festë me vendasit, të jetë ajo në një agrume-frymëzuar karnaval në jug të Francës, ose në Festivalin kafe Londër.

Gati për të zbuluar vende të mëdha në Evropë për të vizituar në mars? Lexo!

 

Windmill dhe Tulip lule janë pjesë e vendeve të madh në Evropë për të vizituar në mars

 

vende të mëdha në Evropë të vizitojë në mars: Londër

Siç thonë ata, “një ditë e keqe në Londër është akoma më e mirë se një ditë e mirë kudo tjetër” kështu që natyrisht, Londër duhej të ishte në listën tonë të vendeve të shkëlqyera në Evropë për t'u vizituar në mars.

Mars është një muaj i madh për të vizituar Kensington Palace Gardens, Kew Gardens, ose çdo Londra tjetër kopshte të lartë, si detet e crocuses dhe daffodils lulëzim të gjithë kryeqytetin.

Nëse jeni duke konsideruar duke vizituar shumë të lartë tërheqjet, pastaj ne rekomandojmë duke marrë veten një turistike kartë zbritje ose autobus turne biletë combo. Këto bileta dhe bundles mund ju kursejnë disa para serioze!

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

kopshte Kew

Festivali Coffee London

Ne jemi tifozë të mëdha të kafesë. Ne kemi shkruar edhe në lidhje me të mahnitshme kafenetë këtu para. Kështu që, këtu është një tjetër për të shkruar në lidhje me, si pjesë e vendeve tona të mëdha në Evropë për të vizituar në mars – festivali kafe në Londër në mars!

E 2019 UK Coffee Java shkon nga 30-31 marsh 2019. Baristat dhe njohësit e kafes në krye të kombit vijnë së bashku në Brick Lane për të festuar kafenë. Nuk do të jetë më shumë se 250 kafe artizanal dhe gustator stalla e ushqimit, tastings dhe demonstrata, punëtori interaktive, ushqim street, kokteje kafe-bazuar, Muzikë LIVE, DJ, ekspozita arti dhe shumë më tepër.

Dëshironi të dini më shumë dhe për të marrë bileta? Kokë këtu: https://www.londoncoffeefestival.com

Lyon në Londër Eurostar Train

Cologne për Trenat Londër

Lille për Trenat Londër

Luksemburgu për Trenat Londër

 

Ngjarje të tjera vjetore mars në Londër

  • Join në festimet vjetore ditën e Shën Davidit në Londër me palët e Uellsit, festivale të ushqimit, dhe rugby. 1 Mar
  • Tuck në një pirg të shijshme të pancakes ose crepes në Dita Pancake (Shrove e martë) në Londër, ose të kapur të gjitha veprimet zbritje-Flipping në një garë zbritje. 5 Mar
  • Treat mama tuaj për një ditë jashtë në Londër Dita e Nënës. Ju do të gjeni shumë e fun gjëra për të bërë me mamin, përfshirë teas pasdites, cruises lumit, pazar, dhe musicals. 31 Mar
  • birra mostër të reja, të marrë pjesë në turne Birraria, dhe shoqërohem me musht tjera, birrë, por, dhe adhuruesit e zemërimit në Javën e Birrës në Londër. TBC

Antwerp për Trenat Londër

Maastricht për Trenat Londër

Bruges në Londër Trenave

Liezhit në Londër Trenave

 

Ngjarjet sportive London Mars

  • Të siguruar një vend të mirë shikimin përgjatë kampionatit Course Thames këtë muaj për të parë ekipet rrema nga e gjithë bota të marrë mbi të Shefi i Race lumit Dhe Grave Eights Shefi i Race lumit. 16 dhe 30 Mar
  • Join vrapues ose shikojnë nga stoli si London Landmarks Half Marathon erërat rrugën e saj nëpërmjet Westminster dhe qytetin e Londrës. 24 Mar

Për më shumë vende të mëdha në Evropë për të vizituar në mars në Londër, hidhini një sy në tonë ngjarje kalendari dhe te udhezoj te çfarë është më në Londër. Dhe të kapur më të mirë të fazës së Londrës me tonë udhëzues teatri.

 

vende të mëdha në Evropë të vizitojë në mars: Zermatt në Zvicër

Nëse ju nuk jeni mbi ftohtë të dimrit ende, atëherë ZermattSwitzerland është një bast shumë e mirë për të gjetur dëborë. Një nga më të famshmet vendpushimet në Evropë, pluhur zakonisht është e mirë edhe deri në fund të prill.

Si shumica e Zermatt-së ski Zona shtrihet sipër 2000 metra, nuk ka mungesë e dëborës, kur vjen puna për të pranverës ski. Bora mund të jetë me hope në qytet. megjithatë, lart malit, ju do të gjeni diçka të ndryshme. borë të freskët, gjurmët paprekur, dhe shumë e fun janë në pritje për t'u zbuluar. Në mënyrë që përjetojnë potencialin e plotë të dëborës të freskëta, duke qëndruar ende i sigurt, të punësojë një udhëzues të skive për ski disa off-piste.

Zermatt jo vetëm të apelojë për ata me një oreks për aventurë, por ai gjithashtu ka disa aktivitete të mrekullueshme për ata shpirtra pak aventureske too. Përçart dimrit në Zermatt konsiderohet të jetë në mesin e më piktoreske në rajon. Një hartë e të gjitha rritje të dimrit mund të gjenden në faqen e internetit Zermatt turizmit. Nuk ka nevojë për një udhëzues, si shtigje janë shënuar edhe, ujdisur, dhe i sigurt.

Zurich për Trenat Zermatt

Gjenevë për Trenat Zermatt

Bern të Trenat Zermatt

Lucerne për Trenat Zermatt

 

vende të mëdha në Evropë të vizitojë në mars: verilindje, Holandë

Nëse e keni vizituar kopshte në Londër për të parë lule, pse të mos vazhdojë trendin? Kapur një tren për Holandë! Bloom vjetore Holland tulip është një fenomen që tërheq mijëra udhëtarëve çdo vit. Dhe për arsye të mirë! Mars është një kohë e madhe për të vizituar si ju do të jetë i sigurt për të humbasë turmat. Kjo do të thotë se vetë tulips nuk mund të ketë shfaqur ende. Ju ende mund të gëzojnë një shfaqje spektakolare të bardhë dëborë, daffodils, dhe i mrekullueshëm rozë dhe vjollcë zymbyl. Ky i fundit del në diferencë midis marsit dhe prillit. Sigurisht, Kushtet e motit ndryshojnë nga viti, kështu që është mirë që të konsultoheni faqe interneti dedikuar e kombit tulip për përditësime javore lule, të cilat fillojnë në mars.

 

Rezervoni udhëtimin tuaj tren tjetër duke përdorur Save një tren

vende të mëdha në Evropë për të vizituar në mars blog post, bindur ju? Pse të mos marrë 3 minuta dhe të gjejnë një biletë treni për saveatrain.com. Plotësoni në datën dhe kohën që ju do të donte për të udhëtuar dhe ne do t'ju ofrojë çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj, dhe ju mund të paguani për udhëtimin tuaj tren në mënyra të shumta.

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fgreat-places-europe-march%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)