Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 01/01/2021)

filmat Harry Potter ishin më të suksesshëm seri filmike të të gjitha kohërave. Shumë nga skena nga filmat e Harry Potter u qëlluan brenda vetë Londër. Nëse ju jeni një tifoz i fortë i filmit Harry Potter ose serisë së librave, Londra është pa dyshim vendi më i mirë për të vizituar për një përvojë autentike Harry Potter. Dëshironi të dini se çfarë 5 Places për të vizituar për tuaj Harry Potter Weekend në Londër? Save A Train e ka hartuar këtë listë për të bërë aventura juaj wizarding një e lehtë dhe më emocionuese!

 

1. Harry Potter Weekend: Warner Bros Studios Tour London

Kjo është përvoja e fundit në librat tanë! Shih dora e parë grupe, kostume, dhe props përdoret në të gjitha filmat e Harry Potter! Hapi brenda disa vende të filmit, duke përfshirë; Hall i Madh, Zyra e Dumbledore, dhe kasolle Hagrid.

Ku mund të gjeni këtë? me kokë mbi të Warner Bros. Studios Tour London. Bërjen e Harry Potter është një tërheqje publike në Leavesden në Angli juglindore. Të mos ngatërrohet me Botën Magjistare të Harry Potter të Universal Studios parqe tematike. Kjo është një ekspozitë e përhershme duke ofruar një autentike prapa skenave të paraqitje e shkurtër e filmat e Harry Potter. Kanë një ditë magjike me një prapa skenave turne e filmat e Harry Potter në Warner Bros. Studio Tour London.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Studio Tour ndërsa në Harry Potter Weekend në Londër

 

2. Harry Potter Weekend: Grab disa Merch At Platforma 9 3/4

Kings Cross Stacioni është, sigurisht, pika e nisjes për studentët e Hogwarts School of Magjia dhe magji, nga të cilat studenti i tij më i famshëm, Harry Potter, i vijon. Të Niset Hogwarts Express nga platforma 9 ¾.

Brenda Kings Cross Station, i madh stacion treni në Londër për trenat në Edinburg dhe Skoci, një terheqje turistike është themeluar, me një karrocë valixhe gjysma e ngulitur në mur, ku ju mund të ri-miratimin vet moment të Harry Potter.

Për të ruajtur të ngjeshur me radhët e njerëzve, kjo tani është të gjendet në zonën kryesore sallën e stacionit Kings Cross, jo në mes të platformave 9 dhe 10 si ju mund të mendoni.

Midis orëve të 9 jam dhe 9 pm ju mund të paguani të ketë një fotograf profesionist dhe një asistent ju ndihmojë të merrni të jetë e mundur foto më të mirë, kompletuar me një shall Harry Potter dhe / ose shkop. Ju ende mund të marrë vetë foto tuaj këtu falas.

Nëse ju mund të vizitoni vetëm gjatë periudhave të pikut dhe kanë të holla për të këmbimit, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë blerjen e një kordoni VIP Photo Pass. Kjo përfshin një platformë 9 ¾ litar i shkurtër, fotografia juaj, dhe kërcim radhë, të gjitha për £ 20.

Stacioni është tani në shtëpi për një dyqan Harry Potter quajtur Platform 9 3/4 ku ju do të gjeni të gjitha mallrave të tua wizarding. Ju mund edhe të blej një letër të personalizuar Hogwarts këtu për £ 15 ose edhe një Hogwarts trungu personalizuar për £ 65!

Calais për Trenat Londër

Bruges në Londër Trenave

Haga për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

 

Harry Potter Weekend në Londër

3. Qëndroj: Hotel Wizard Dhoma Georgian shtëpi në

Çdo dhomë përmban njolla dritare qelqi, mure guri, dhe katër shtretër poster, ndërsa druri djegia soba, cauldrons, dhe tapestries përfunduar foto këndshëm në këtë hotel në Londër. Ajo është e garantuar për të bërë të ndjeheni magjike.

Antwerp për Trenat Londër

Ghent për Trenat Londër

Middelburg për Trenat Londër

Leiden për Trenat Londër

 

 

4. Harry Potter Weekend: Kanë një pije në kazan

Çfarë është një Harry Potter Weekend në Londër pa u përpjekur një kazan? Kjo Cocktail Përvoja magjike është një 1 hr 45 min klasë immersive në Londër. Don rrobat tuaja, kapni shkopinjtë tuaj, dhe bëhuni gati për klasën tuaj më të ndezur të Potions-it akoma, me këtë Koktej Immersive magjike Përvoja për dy në kazan, Londër.

Në stacionin interaktive tuaj të punës, ju do të merrni për të provuar magjinë tuaj shkop magjik me derdhje një pije të mirëpritur. Ju pastaj do të përdorë aftësi të veçanta Mixology molekulare të krijoj elixirs tuaja shijshme, secila prej të cilave do të kenë tipare të ndryshme dhe efekte. Të marrë të gatshme për përzierje deri disa magji në përvojën më të madhe të Londrës këndshëm koktej!

Çfarë është e përfshirë?

  • 1 orë 45 minuta përvojë immersive magjike koktej për dy në kazan, Londër
  • magjike wands punuar dhe rrobat e dhënë
  • Krijo tre pije duke Mixology molekulare
  • Alkool falas, gluten, dhe opsionet vegane të gjitha në dispozicion
  • Përvoja pack dhuratë përfshirë kupon personalizuar dhe kartë mesazh
  • anulimi dëmshpërblim

Den Helder për Trenat Londër

Maastricht për Trenat Londër

Cologne për Trenat Londër

Bonn për Trenat Londër

 

Shko në kazan në tuaj Weekend Harry Potter në Londër

 

5. Shih pamjet nga librat dhe filmat në një Muggle Walking Tour

E 2.5 orë Muggle Walking Tour mbulon shumë e Londrës monumentet përmendur në librat, përfshirë numrin 12 Grimmauld Vendi dhe Ministria e Magjike. Ju gjithashtu do të vizitojë rrugët dhe rrugicat që ishin frymëzim për shumë të serisë vende të tilla si; Diagon Alley dhe Knockturn Alley. megjithatë, ne dashuri se si ky turne nuk është vetëm i ditur. Ajo gjithashtu ofron pasqyrë në disa nga vendet historike ju do të kalojë përgjatë rrugës.

Dusseldorf për Trenat Londër

Essen për Trenat Londër

Munster për Trenat Londër

Leuven për Trenat Londër

 

Shih pamjet nga librat dhe filmat në një Muggle Walking Tour

 

Ndjenja e frymëzuar për të krijuar vet Magical tuaj ju rreth Londër? Përdorni listën tonë të 5 Places për të vizituar për tuaj Harry Potter Weekend në Londër, tani. Libri biletën tuaj në minuta me ndihmën e Save A Train!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Places për të vizituar për Harry Potter juaj fundjavë në Londër” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fharry-potter-weekend-london%2F%3Flang%3Dsq– (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)