Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/10/2021)

të gjithë turistët ëndërrojnë rreth vizitës së gurëve të çmuar të fshehur në Evropë, si dhe metropoleve të shquara evropiane. Një foto e tyre për fat të mirë duke qëndruar pranë Kullës Eifel, Colosseum apo Big Ben bën të gjithë të ndihen të jashtëzakonshme (dhe ne plotësisht të marrë se!). Nëse ju jeni një Instagram droguar ose një "e vërtetë" udhëtar, shkon vende rreth botës është gjithçka!

enden përreth, eksploruar panjohur, duke u përpjekur për të përmbushur kultura të reja, dhe përvoja diçka të ndryshme është e bukur. Kjo është arsyeja pse udhëtarët e vërtetë nuk janë të i frikësuar të kthej në rrugën. Ata si për të ndaluar nga qytetet që shpesh nuk kanë aeroportet dhe mos tërheqë shumë vizitorë. Këto gems fshehur në Europë shumë shpesh mund të japin një pamje më të mirë të një vendi të caktuar evropian se çdo gjë tjetër, një kuptim i vërtetë i një kombi. Duke vizituar ato me tren është ndoshta mënyra më e mirë për të shijuar të re peisazhet dhe sferat e jetës. Nëse ju jeni një udhëtar, Kjo listë është për ju.

Këtu janë të preferuar fshehur gems tanë në Evropë lehtë arritshme me tren që është pa dyshim ia vlen të shihet.

SHËNIM: Nëse po mendoni shkuar me autobus kundrejt shkuar me tren – zgjedhja duhet të jetë gjithmonë me tren.

 

1. Saksoni, një përzierje eklektike e natyrës dhe historisë dhe zgjedhja jonë e parë për gurët e fshehur në Evropë

Nuk ka nevojë që menjëherë të mendërisht të projektuar veten në Dresden, vërtet. Drezden është kryeqyteti i Saksonisë, por ka disa pjesë të tjera të këtij rajoni të Gjermanisë Lindore me vlerë të përmendet, shumë. Vetëm jashtë Dresden është Konigstein Kalaja. Dhe në qoftë se ju të gëzojnë duke ecur, ju nuk duhet të humbasë urat gurit në Saksoni Park kombetar. Për më tepër, ju duhet të jetë i sinqertë me veten. Është e vështirë të vizitojë Gjermaninë dhe, te pakten nje here, Nuk kemi shumë birra në disa nga baret. Për fat të mirë, Saxony ka një qytet të vogël të quajtur spa Bad Schandau, përkryer për detoxing pas një nate të dehur. Gluhwein duhet gjithashtu të jetë në listën tuaj pasi ajo është shtëpi për tregu i vjetër e Krishtlindjeve në Gjermani. E Rrjeti i trenit gjerman është e shkëlqyer në këtë fushë kështu që ju do të merrni të përjetojnë atë të plotë të saj.

Frankfurt për Trenat Dresden

Dortmund për Trenat Dresden

Luksemburgu për Trenat Dresden

Amsterdam për Trenat Dresden

 

gems Saksonia e fshehur në Evropë

 

2. Luxembourg Qyteti, një Vogël, Capital romantike

Gjëja e parë që ju mendoni se kur flasim për Luksemburgu është banka. Vendi është i njohur edhe pikërisht për shkak të tyre. Por Luksemburgu është steepled kishat, shtëpi guri, dhe kanalet e vogla e bëjnë vizitimin e tij më të këndshëm nga sa prisni. Kjo është arsyeja pse ky vend është një nga gems të rralla të fshehura në Evropë në mesin e kryeqyteteve të këtij kontinenti së. Kjo është një vend i bukur, përcaktuara në pikën ku lumenjtë e Petrusse dhe Alzette takohen. Ju mund të vizitoni disa nga restorantet dhe bare hip pranë sheshi qendror. Për më tepër, rue Philippe II ka një bandë e dyqaneve, kështu që ju më mirë të jenë të gatshëm për të shpenzuar një bucks pak! krejt Luksemburg është një vend i përkryer për një romantik fundjavë.

Cologne për Trenat Luksemburg

Koblenz për Trenat Luksemburg

Metz për Trenat Luksemburg

Paris për Trenat Luksemburg

 

Qyteti Luxembourg gems fshehur në Evropë

 

3. Antwerp: karo, bikes dhe shumë Birra

Edhe një herë, jo të vërtetë një perlë e fshehur, por ne kishim për të përmendur atë. Arsyeja është e thjeshtë. Antwerp është një vend i madh për të ndaluar nga në tuaj udhëtim me tren nga Luksemburgu në Holandë. përveç, ky qytet ka shumë për të ofruar, dhe ju duhet të keni fun atje. Në qoftë se ju jeni apasionuar pas çiklizmit dhe arkitektura ju keni për të marrë "turne Arkitekturës." Falë kësaj harte të ftohtë, ti mundesh zbuluar pikat kryesore të qytetit në formën tuaj të preferuar të transportit. Dhe në qoftë se ju preferoni diçka "shinier", shkoni shikoni Antwerp Faqja e diamante. Në të njëjtën kohë, Belgjika është e madhe për të dashuruar birrë. Me kusht që ju jeni një, kap një turi në "De Konick", qyteti birrës Antwerp.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

 

4. Camogli, një Gems Vërtetë fshehur në Evropë

vetëm 45 minuta e udhëtimit me tren larg nga Genova, Ky qytet i vogël peshkatarët nuk ka një shumë e duhet-sheh. Megjithatë, shumë si ato të dhevendet derrated që të kthehet të jetë gems e vërtetë e fshehur e Evropës, kjo shumë duhet të jetë në listën tuaj. Me të shtëpi shumëngjyrësh dhe rrugë të pjerrëta, Camogli është një vend i përkryer për të shkuar për një shëtitje të gjatë. Duke ecur nëpër Camogli, ju do të vëreni hotele dashuroj, ndërtesa të vjetra, dhe buke të vogla. Para se ju e dini atë – ju do të bie në dashuri me këtë vend! Dhe kur ju merrni lodhur e duke ecur rreth, nuk ka asgjë më të mirë se sa të kesh drekë në disa nga restorantet e qytetit. Një kohë e përkryer për të vizituar Camogli do të jetë May, gjatë peshkut festival. Tërheqjen kryesore e kësaj ngjarjeje është 28-ton pan. Ajo është përdorur, ju mendoi atë të drejtë, për peshk gatim.

Florence për Trenat Camogli

Genoa për Camogli Trenat

Roma për Trenat Camogli

Milani për Trenat Camogli

 

Gems fshehur në Evropë Camogli

 

5. Weymouth, një qytet plazhi në Angli mbyll listën tonë të gurëve të çmuar të fshehur në Evropë

Është e vështirë që të konsiderohet si një nga gems fshehur në Evropë kur ju keni fosile dinosauri pranë jush. Po, ju lexoni atë të drejtë. fosile dinosauri mund të gjenden përgjatë bregdetit Jurassic të Weymouth. Ende, jo shumë njerëz të vendosë për të marrë një 3-ore udhëtim tren nga Londra për të parë ata. Ato që bëjnë mund të gëzojnë të ndryshme Sportet e ujit dhe kanë peshk dhe patate të skuqura në plazh. Ose të zgjedhin për një vakt në disa nga pube me ushqim. Që nga kile është pak më poshtë në këtë moment, kjo është koha e duhur për të bërë një udhëtim në Angli. Dhe koha e duhur për të vizituar Weymouth do të ishte gushti gjatë Weymouth karnaval.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

A ju ndihmuam të vendosnim se cilin vend të vizitonim më tej në aventurat tuaja të ardhshme? mirë! Këto pesë vende janë vetëm një shembull se si ka ende disa gems pazbuluara dhe të fshehura në Evropë. Bota është plot me surpriza duke pritur për ju për të zbuluar ato. Udhëtimi me tren do t'ju lejojë t'i shihni këto vende nga një kënd tjetër. Gjithashtu, ju do të gëzojnë udhëtimin tuaj më të. Nëse keni nevojë për ndihmuar në planifikimin udhetimin tuaj, ose ju dëshironi të blini bileta, ju lutem na vizitoni në SaveATrain.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhidden-gems-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)