Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/11/2021)

Pamje të mahnitshme, shumëngjyrëshe dhe argëtuese, ka fusha të mrekullueshme basketbolli në çdo qytet që ëndërroni të vizitoni. Nëse jeni një basketbollist entuziast, pro, ose thjesht doni të xhironi disa rrathë, keto jane 10 vendet më të mira të pushimeve me fusha të mëdha basketbolli.

 

1. Mynih Gjermani Gjykata 3D e Basketbollit

Shtëpi e njërit prej stadiumet më të mahnitshëm të futbollit në Evropë, Mynihu është një vend argëtues dhe i madh për pushime aktive. Nëse doni të praktikoni disa rrathë në një stadium të mrekullueshëm basketbolli, atëherë fusha e basketbollit 3D e Mynihut është vendi ku duhet të praktikoni. Kjo fushë gjermane e basketbollit do ta çojë lojën tuaj në një nivel të ri të gungave, dhe nëse arrini të përplaseni këtu, do të keni sukses kudo.

Me fjale te tjera, fusha e basketbollit 3D do t'ju frymëzojë për të rritur lojën tuaj. Ju do të duhet të qëndroni të qëndrueshëm mbi gunga në të gjithë këtë gjykatë të çmendur. Për më tepër, basketbolli është në gjendje të shkëlqyeshme për çdo lojë, nëse dëshironi të qëndroni aktiv në pushimet tuaja, dhe sigurisht sillni ekipin tuaj së bashku.

Dusseldorf në Mynih me një tren

Dresden për në Mynih me një tren

Nuremberg në Mynih me një tren

Bon në Mynih me një tren

 

Munich Germany 3D Basketball Court

 

2. Gjykata e Basketbollit Pigalle Paris

Shumica e turistëve udhëtojnë në Paris për të blerë dhe për të jetuar një jetë të mirë, për një pushim relaksues ose romantik. Ndërsa Parisi është një vend i njohur për një pushim ëndërrimtar dhe përkëdhelës, është gjithashtu një vend i shkëlqyeshëm për aktivitete në natyrë. Parisi ka shumë parqe dhe lumin Seine për të ecur, ose çiklizëm, përveç fushës më të gjallë të basketbollit.

Fusha e basketbollit Pigalle është një krijim i Nike, keq-Studio, dhe marka franceze e modës Pigalle. Bashkëpunimi i tyre e krijoi këtë çmenduri, i ngjeshur mes 2 ndërtesa apartamentesh fushë basketbolli. Ngjyrat e gradientit të Pigalle janë super shokuese, në mes të një lagjeje parisiene. Ky basketboll është plotësisht funksional dhe i shkëlqyeshëm për të gjuajtur disa kunja 17 Rruga Duperre.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

Pigalle Basketball Court In Paris France

 

3. Gjykata e Bashkisë së Çatisë në Dubrovnik Kroaci

Dubrovniku është një vend pushimi i mrekullueshëm, i rrethuar me pamje nga deti Adriatik. Shtëpi terra-cotta në çati kudo, fasada të bardha përballë detit bruz, tërheq qindra turistë çdo vit. Dubrovniku është i rrethuar nga muret e qytetit prej guri, të ruajtura mirë gjatë shekujve, dhe kështu është një nga fushat e basketbollit të dizajnuara më mirë në botë.

Kjo fushë basketbolli është pikërisht në çatinë e Bashkisë, me pamje mahnitëse të detit Adriatik. Vetëm imagjinoni të xhironi rrathë me pamje mahnitëse të Qytetit të Vjetër dhe një horizont blu të pafund. Fusha e basketbollit në tavanin e Bashkisë është pa dyshim një nga basketbollet më të mëdha në botë.

 

Unique Basketball Court in the Rooftop City Hall of Dubrovnik Croatia

 

4. Shtëpia e Gjykatës së Basketbollit Mamba Shanghai Kinë

Shanghai është një nga qytetet më moderne dhe më shokues në botë. Rrokaqiejt tronditës, dhe monumentet më të mëdha se jeta, dhe në krye të gjithçkaje është fusha e basketbollit House of Mamba, nga Nike. Kjo fushë epike basketbolli është argëtuese dhe novatore, projektuar në mënyrë perfekte për një nga vendet më të mira të pushimeve në botë.

Fusha e basketbollit Shanghai House of Mamba është një fushë basketbolli me madhësi të plotë e pajisur plotësisht për lojën tuaj më të mirë deri më tani. Gjykata ishte projektuar për turneun Nike Rise në Kinë, dhe do të habiteni nga vizualizimi LED reaktiv. Kështu që, çdo hap që bëni në rreth e bën dyshemenë të ndizet, dhe turmat bërtasin me habi.

 

 

5. Brighton Beach Court Angli

Plazh i artë me rërë, shëtitore e madhe, dhe ajrin e freskët të detit, Brighton është një vend pushimi i shkëlqyeshëm. Ndërsa Anglia është e njohur kryesisht për qiellin gri, Brighton është një destinacion i mrekullueshëm i pushimeve bregdetare. Vendndodhja bregdetare e Brighton e bën atë ideal për aktivitete në natyrë.

Të gjuash me rrathë nën rrezet e diellit dhe madje të hidhesh nga gjykata drejt e në det është një përvojë e mrekullueshme. Fusha e basketbollit në plazh të Brighton ka kushte të shkëlqyera për çdo lloj lojtari ose loje. Kështu që, nëse jeni duke kërkuar për një të shkëlqyer pushime aktive, basketboll, not, dhe relaksimi në plazh është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'u çlodhur dhe për t'i ngritur ato nivele energjie përsëri.

 

Brighton Beach Court In England

 

6. Fusha e basketbollit Nike Thames River London

Mund të shpenzoni 8 ditë në Londër, dhe ende nuk zbuloni gjithçka që ky qytet emocionues ka për të ofruar. Nga pazaret tek arti dhe muzika, Londra është një vend i mrekullueshëm pushimesh për udhëtarët solo dhe familjet. prandaj, nuk do t'ju habisë që Londra është një qytet i shkëlqyeshëm për Aktivitetet në natyrë, me parqe të mrekullueshëm dhe lumin Thames.

Regali & Fusha e basketbollit Jordan në lumin Thames është një fushë e mrekullueshme basketbolli në natyrë. Lojtarët shijojnë një erë freskuese të bukur nga lumi midis lojërave dhe mund të thithin lumenjtë e bukur dhe pamjet e qytetit. për më tepër, dizajni i gjykatës siguron kushte të larta me kunja të rregullueshme të lëvizshme dhe një dysheme Nike të modeluar për një lojë të qetë dhe pa dëmtime.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

7. Gjykata belge e basketbollit në Aalst

E mrekullueshme në vjeshtë, super e mbushur me njerëz në dhjetor, kur qindra turistë mbërrijnë për festivalin vjetor Aalst, ka një arsye tjetër për të vizituar Aalst gjatë gjithë vitit. Një nga gjërat më të shquara këtu është Fusha e basketbollit shumëngjyrëshe e Aalst, vepra e artistes Katrien Vanderlinden. Me forma të ndryshme me ngjyra të ndryshme, Vanderlinden e bazoi artin e saj në një lojë për fëmijë, Blloqe logjike.

Kështu që, Aalst ka qenë gjithmonë një vend pushimesh i mrekullueshëm, dhe kjo fushë e re basketbolli është më e mira për të vazhduar me rutinën e fitnesit gjatë pushimeve. Jo vetëm ajo, por dizajni është vërtet befasues dhe ia vlen një orë udhëtim nga Brukseli vetëm për të admiruar një nga fushat më unike të basketbollit në Evropë.

Luksemburgu në Bruksel me një tren

Antwerp për në Bruksel me një tren

Amsterdami në Bruksel me një tren

Parisi në Bruksel me një tren

 

Kids playing basketball in Aalast, Belgium

 

8. Nosara Kosta Rika

Me pamje panoramike të Paqësorit, malet e gjelbra të harlisura, dhe moti tropikal, Kosta Rika është një parajsë për çdo udhëtar. Vetëm ulur dhe shikuar horizontin, ose ecja në plazh do t’ju ​​drejtojë drejt mënyrës së relaksimit.

Kosta Rika është destinacioni i ëndrrave të të gjithëve për pushime, për relaksim ose sërf dhe argëtim në natyrë. prandaj, nuk është për t'u habitur që një nga vilat më mahnitëse të pushimeve vjen me një fushë të madhe basketbolli. Finca Austria Vila jonë ka një fushë basketbolli të mahnitshme me pamje nga Paqësori dhe një pishinë. Çfarë i nevojitet më shumë një pushimi luksoz?

 

Seaview Basketball Coutry in Nosara Costa Rica

 

9. Gjykata e Basketbollit në Hong Kong

E gjallë, inovative, ngacmues, dhe argëtim, Fusha e basketbollit në Hong Kong është ikonë ashtu si është shtëpia e tij. Hong Kongu është një nga vendet më të mira për t'u vizituar në Kinë falë natyrës së saj kozmopolitane. Nga pamjet e mrekullueshme në plazhet dhe turne rreth ishullit, Hong Kongu i bën të gjithë të kthehen përsëri dhe përsëri. Fusha e basketbollit në Hong Kong është e madhe, i ri, shumëngjyrëshe, dhe ndodhet në një lagje e madhe.

Basketbolli Choi Hung Estates është një nga basketbollet më të mira në Hong Kong. për më tepër, është gjithashtu një nga vendet më me ngjyra, aq ideale për fotografi të shkëlqyera. Nëse nuk e keni vizituar kurrë Hong Kongun, patjetër rezervoni një udhëtim në këtë destinacion të mahnitshëm, është një nga 10 vendet më të mira të pushimeve me fusha të mëdha basketbolli.

 

Hong Kong Urban Basketball Court

 

10. Gjykata e Basketbollit Tempelhof Berlin

Argëtimi në natyrën e madhe është thelbi i parkut Tempelhof feld. Nga çiklizmi i basketbollit, ose thjesht qetësohu, Tempelhof është vendi i përsosur në jetën e shpejtë në Berlin. Berlini ka jetë të mrekullueshme të natës dhe është shumë miqësor me të gjithë vizitorët e tij, kështu që nuk është për t'u habitur që plani i qytetit për të akomoduar të gjithë.

Basketbolli Tempelhof i Berlinit është një nga fushat më të mëdha të basketbollit në Evropë. E vendosur në hyrje, në zonën e piknikut, dhe e rrethuar me pemë të gjelbra dhe bar, kjo fushë basketbolli do t'ju bëjë të ndiheni të mahnitshëm me çdo frymëmarrje.

Frankfurt për në Berlin me një tren

Leipzig për në Berlin me një tren

Hanover për në Berlin me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

 

Tempelhof feld park Basketball Court Berlin

 

Ne në Ruaj një tren do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë të planifikoni një udhëtim në këto 10 vendet më të mira të pushimeve me fusha të mëdha basketbolli.

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë në blog "10 vendndodhjet më të mira të pushimeve me fusha të shkëlqyera basketbolli" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fholiday-locations-basketball-courts%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)