Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 01/04/2021)

Kjo është ëndrra - të shkojnë në pushime dhe paguhen për atë. Jo vetëm ajo, por kanë fluturime tuaj, strehim, dhe ushqim paguar për ju shumë.

i pamundur, e drejtë? Nuk ka asnjë mënyrë çdokush në botë do të paguajnë një back-kruarje askush si ju të përjetojnë jet vendosjen shfrytëzon të një A-listë udhëtar i përhershëm superstar.

Përveç ... ka!

Kjo eshte e drejte, është e mundur për ju për udhëtim botën në monedhë e dikujt tjetër - por ju do të keni për të përdorur internetin me mprehtësi e njeriut Rain për të tërhequr atë jashtë.

blogerët të mirën e udhëtimit janë etapat e tyre paguhen për ta falë një përzierje e talenteve, fat, dhe aftësi - këtu është se si ju mund të bëni të njëjtën gjë.

Mëso se si për të shkruar

Nëse ju jeni një e blogjeve me video udhëtimit, bloger, ose Twitter, asgjë nuk mund një kthesë efektiv të frazës. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme që ndikuesit e udhëtimit të mësojnë aftësitë më të pakapshme, shkrim.

Të marrë një goditje me thikë të rregullt në shkrim kopje të mirë duke marrë një orë në ditë për të shkarravitje mendimet tuaja. Mbaj nje ditar, shkruani një ditar personal, postuar në Twitter prolifically - me këto aftësi në xhepin tuaj mbrapa, ju do të jetë në gjendje për të shprehur veten në mënyrë më efikase dhe të përsosur një tonin e zërit që mund të fitojë një pas popullor në web.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

shënime të verdhë letër

 

Merrni një nxitje për pasuesit tuaj

Kush po ju do të besojnë më shumë në mediat sociale - Instagram përdorues ndjekës vetëm i të cilit është nëna e tyre dhe një bot nga Rusia, apo dikush me më shumë ndjekës se Kim Kardashian?

Përgjigja e qartë, dhe kjo është arsyeja pse ju duhet të kalojnë investuar të holla në pasuesve si ti filloni udhëtimin tuaj të bëhet një influencues.

Blerja pasuesit nga faqet si Greedier Social Media është mënyra ideale për të rritet një bazë të integritetit që ju pastaj mund të ndërtohet mbi të në të ardhmen.

Bremen për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

Kontaktoni njerëzit e duhur

Industria Blogging udhëtimit është konkurrues, dhe shumë njerëz janë duke i dhënë asaj një të shkojnë çdo vit. Pasi të keni një bazë solide të pasuesve dhe përmbajtje, e vetmja mënyrë për të marrë veten vënë re është për të marrë në kontakt me ofruesit e udhëtimit të cilët mund të ju sponsorizojë për të shkoj me pushime.

Për të bërë marrëveshje vlefshëm, ju do të duhet të bëjë të qartë se sponsorizuar ju do të sigurojë këta njerëz me ekspozim të vlefshëm dhe kyç në demografike e tyre. Kjo është një quid pro quo marrëveshje, por ai që do të ju lejojnë të shihni botën.

Nantes për Trenat Bordeaux

Paris për Trenat Bordeaux

Lyon për Trenat Bordeaux

Marseilles për Trenat Bordeaux

 

Pajisje për ndikues

 

Kuptoni audiencën tuaj

sponsorët tuaj newfound nuk do të rrinë rreth e rrotull për kohë të gjatë në qoftë se ata nuk mendoj se ju mund të angazhohen me audiencën tuaj - dhe kjo është arsyeja pse ju duhet të dini saktësisht se kush tuaj demografik është.

Kjo do të thotë gjetja e grupit mesatare e audiencës suaj moshës, të ngjashmit me ta, dhe nuk i pëlqen, çfarë faqet që ata vizitojnë rregullisht, dhe çfarë bëjnë ata, kur ata janë larg nga web. Me këtë informacion në dispozicion, ju do të jetë në gjendje për të krijuar përmbajtje që ndjekësit tuaj të dashurisë - dhe për të mbajtur sponsorët tuaj në anën e.

Këto janë këshillat tona! A mund të mendoni për ndonjë mënyra të tjera për t'u bërë një lartë-fluturues influencues udhëtimit? Atëherë le të na tregoni në komentet më poshtë!

Aeroporti i Lyonit në Trenat e Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Lucerne për Trenat Gjenevës

 

E pra para se të bëhet një influencues, ju keni nevojë për të trajnuar udhëtimin në një vend ekzotik, dhe filloni të bëni fotografi të mrekullueshme në një atmosferë të mirë, a jeni të lexoni? përdorim Save A Train për të marrë bileta më e lirë treni, kështu që nuk do t'ju kushtojë shumë për të bërë punën e jetës suaj!

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Pije më të mira lokale të Provo në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-become-a-high-flying-travel-influencer%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)