Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 24/06/2022)

Udhëtim në pjesë të ndryshme të botës vetëm mund të jetë një përvojë e shkolluar dhe emocionuese. Nëse kjo është diçka që ju bëni gjithë kohës, ose a once in a lifetime trip to expand your horizons, të udhëtimit mund të ndryshojë jetën tuaj.

Shumë njerëz këto ditë zgjedhin të udhëtojnë vetëm, invigorated nga liria e tillë një përvojë ofertat. LifeHack shpjegon pse ajo ka bërë një metodë e tillë popullor me të cilin për të parë botën në vitet e fundit.

Nëse ju bëni të udhëtojnë vetëm, pjesë e aventura është takuar njerëz të rinj, shpesh ata shumë të ndryshme për veten, por të gjithë prej të cilëve shpresojmë se do të pasurojë aventurë e përgjithshme e udhëtimit.

Kështu që, le të marrin një vështrim më të afërt në disa mënyra të ndryshme ju mund të takoni njerëz në pjesë të reja të botës.

 

Muzikë LIVE

Përderisa klubet janë një zgjedhje e qartë, The Guardian suggests they’re falling out of favor with millennials. Muzikë Live është duke u bërë shumë më popullor, me kalimin e kohës në mes grupe për të dëgjuar veten të mendojnë dhe të njohurit e reja.

Ka kaq shumë bare mëdha hip nëpër Evropë për ata që kërkojnë për të udhëtuar rreth sërën e Parisit, Luksemburg, dhe Londër, të gjithë e përkryer për përmbushjen e personit tjetër të re në aventurën tuaj.

Antwerp për Trenat Luksemburg

Bruksel për Trenat Luksemburgu

Metz për Trenat Luksemburg

Paris për Trenat Luksemburg

 

 

Në një kazino

Duke luajtur poker është një mënyrë e madhe për të takuar njerëz të rinj, si ju jeni rreth një tryezë të kërkuar për të kuptuar kundërshtarin tuaj. Studioni ato, joke with them, and build bonds which you can take away into udhëton tuaj.

Një nga përfitimet e duke luajtur poker është se është e lehtë për të mësuar, që do të thotë edhe një rishtar mund të vini ta merrni shpejt në përdorim si një mënyrë për të takuar njerëz të rinj. The card schools on Partypoker provide lessons on Texas Holdem for those with little to no experience with the game.

Të gjithë ju duhet tani është për të gjetur një kazino, nga të cilat ka shumë nëpër botë duke ofruar mundësinë për të bashkëvepruar me të huajt, jo vetëm për udhëtarët, por vendasit si dhe.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

Trenat

"Pjesë e fun po bëhet atje '; Sa herë keni dëgjuar se në një udhëtim të gjatë? Ndërsa udhëtojnë vetëm, ajo vetëm mund të jetë i saktë.

Ka disa Udhëtimet mrekullueshme Trajnimi që mund të merren në të gjithë Evropën, duke kaluar nëpër disa nga vendet më të bukura kontinenti ka për të ofruar. Përderisa ju jeni në një tren, tjera si-mendje njerëzve ka të ngjarë të jetë shumë atje.

Kjo është një mënyrë e madhe për të takuar njerëz nga të gjitha sferat e jetës, vendasit udhëtojnë për në dhe nga puna, udhëtarët e tjerë në aventurën e tyre, dhe ndoshta edhe dikush me të cilin përfundoni duke ndarë disa nga përvojat tuaja.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Sport live

Sporti është më shumë një terheqje turistike këto ditë si kjo është diçka për vendasit për të shijuar. Nëse është një turne i një stadium ose shansi për të marrë pjesë në një ngjarje të drejtpërdrejtë, kjo është një mënyrë e madhe për paisjen veten në kulturën e një zone.

Ndoshta të marrë në një lojë kriket në Azi, ose look të ndjekur vendin tuaj rreth Euro 2020 e cila Sky Sports shpjegon pritet të mbahet në qytete të ndryshme nëpër Evropë. Atje jane mijëra ngjarjeve në të gjithë botën çdo ditë që ju ofrojnë mundësinë për të përmbushur disa njerëz të rinj në udhëtimin tuaj.

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

 

 

A jeni gati për të udhëtuar dhe të bëni miq në pjesë të çuditshme të reja të botës? Save A Train ju ndihmojë Libri Një Tren lehtë dhe me çmim të ulët.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Shumica Qytete bukur mesjetar në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-make-friends-in-strange-new-parts-of-the-world%2F%3Flang%3Dsq – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)