Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 10/09/2021)

Udhëtimi nga vendi në vend, ose qytet për qytet, është një eksperiencë me të vërtetë e mahnitshme dhe voyaging me tren është një nga metodat më të mira për të bërë këtë. tren Evropian fares janë të bazuar kryesisht në distanca udhëtuar, megjithatë, shumë kompani hekurudhore evropiane kanë lëvizur tani në një sistem dinamik të çmimeve - si fluturime - në të cilat një fare mund të luhatet në varësi të kërkesës, kufizime, apo si herët e keni blerë. Nëse keni ndërmend të udhëtojë për në Austri, Belgjika, Britania, Franca, Gjermania, ose Italia, një hulumtim pak para tuaj udhëtim me tren me të vërtetë mund të ndihmojë të zgjas buxhetin tuaj. Këtu janë këshilla të lartëse si të kursejnë të holla në çmimet e trenit gjatë udhëtimeve tuaja.

 

Book paraprakisht

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Save A Train (@saveatrain)

 

Nëse në dispozicion, biletat paraprake të trenit zakonisht dalin në shitje 6 muaj para kohës udhëtojnë. Megjithatë, prenotim edhe vetëm disa javë para se ende mund të shpëtoj ty një sasi të mjaftueshme të parave, kështu që nuk e mbeturinave çdo kohë!

Nuremberg për Trenat Pragë

Mynih për Trenat Pragë

Berlin për Trenat Pragë

Vjenë për Trenat Pragë

 

Të jetë fleksibël me kohë të vitit ju doni të udhëtoni

Duke qenë fleksibël me kur ju doni të udhëtoni shpesh mund të rezultojë në kursime të mëdha. tren çmimet e biletave të rritet gjatë pikut sezonin e pushimeve në disa vende evropiane. Kjo është zakonisht rreth verë muaj, sidomos në korrik dhe gusht.

Në qoftë se ju keni mundësi për të udhëtuar jashtë këtyre muajve, biletat mund të jenë shumë më të lira për t'u blerë. Gjithashtu, koha e pushimeve si p.sh Krishtlindje dhe Pashke, janë kohët e pikut - kontrolloni kur pushimet shkollore janë në dhe të përpiqet për të shmangur këto.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

 

Rebook biletën tuaj – kursejnë të holla në çmimet e trenit

A keni rezervuar ndonjëherë një biletë treni vetëm për të parë se fare rënë shpejt pasi të keni bërë blerjen tuaj? çmimet e biletave tren tendencë të luhatet – shpesh në të njëjtën ditë. Në varësi Politika Anullimi e kompanisë, ju duhet zakonisht të jetë në gjendje për të anulluar dhe ri-libër tren tuaj në një normë më të ulët në qoftë se ju të veprojë në kuadër të 24 orë blerjen tuaj origjinale.

Bordeaux për Trenat Biarritz

Paris për Trenat Biarritz

Lyon për Trenat Biarritz

Marseilles për Trenat Biarritz

 

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i ndarë nga Save A Train (@saveatrain)

Disa kompani e trenit janë më fleksibël se sa të tjerët me periudhën e tyre kohore për anulim. Në disa raste, ju mund të anuloni biletën tuaj jashtë dritares së 24-orëshe. Është e rëndësishme që të shikoni faqen e internetit e operatorit tuaj për të lexuar deri në politikat e saj para se të blerë një biletë. Sigurohuni që të mbani një vëzhgim për çmimet e reja të trenit dhe kurseni të holla duke rirezervimin biletën tuaj në një normë më të ulët.

Nantes për Trenat Bordeaux

Paris për Trenat Bordeaux

Lyon për Trenat Biarritz

Marseilles për Trenat Bordeaux

 

Merrni përparësi të zbritje – Si të kurseni para në biletat e trenit

disa Rrugët Trajnimi evropiane ofrojnë zbritje të konsiderueshme për fëmijë, studentët, dhe udhëtarët e moshuar. Fëmijët nga mosha 3-11 përgjithësi të marrë një përqindje të mirë off, ndërsa fëmijët nën moshën 3 zakonisht udhëtojnë falas. Studentët dhe lirime të lartë mund të jenë në dispozicion në varësi të trenave dhe destinacion ju jeni të udhëtojnë për. Është e rëndësishme që të ketë nxënësin tuaj ose kartë të lartë për ju në çdo kohë në qoftë se e keni blerë një biletë zbritur.

Ka shumë të çmimet zbritur në dispozicion të gjithë rrjeteve të ndryshme hekurudhore evropiane. Sigurohuni që të mbani gjithmonë një vëzhgim për ulje të fundit duke ndjekur tonë Facebook dhe Cicëroj Faqet.

 

Menduar të marrë një tren në qytetin tuaj të preferuar Evropian? Shkoni në faqen tonë të internetit saveatrain.com për të kontrolluar të gjitha tarifat tona ekskluzive dhe për të filluar planifikimin e aventurës tuaj të ardhshme!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-save-money-on-train-fares%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)