Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 31/07/2020)

Franca është shtëpi për mijëra tërheqjet. Nga portreti Kulla Eifel në Paris në plazhet pebbled e Nicës, vendi i gjërave të pafundme për të bërë. Por, çfarë nëse ju jeni duke vizituar në një lebroz, ose ju keni kontrolluar tashmë nga hoteli tuaj dhe treni yt nuk ka lënë për orë të tëra? Në vend se transportin bagazhin tuaj nëpër qytete të ndryshme, gjeni veten një vend majtë valixhe rreth Francës për të lënë bagazhin tuaj dhe të gëzojnë yoditë ur barrë-free.

Siç e kemi thënë, vendi është e mbushur me vende për të lënë bagazhet tuaj, pse parafytyruar se cila është e mirë për ju varet nga situata juaj.

 

Locations Left Bagazhi në aeroporte

Nëse ju jeni duke vizituar një qytet në një lebroz, ju keni marrë shumë opsione për të ruajtur çanta tuaj. Paris ka dy aeroportet kryesore, Charles De Gole (CDG) dhe Paris Orly (ORY), dhe të dyja ofrojnë ruajtjen valixhe brenda terminalit. Shumica e linjave ajrore kryesore fluturojnë në Charles De Gaulle, sidomos për fluturimet transatlantike, ndërsa linjat ajrore buxhet të ulët kanë tendencë për të fluturuar në Paris Orly. Pavarësisht nga aeroporti tuaj, ju mund të vini deri çanta tuaj pas fluturimit tuaj dhe rënie të tyre në mënyrë të sigurt para se të nisej në qytet.

Në Charles de Gaulle, ju mund të gjeni dollapët afër stacionit të trenit, që e bën atë veçanërisht të. Storage është në dispozicion nga 06:00 te 21:30, në mënyrë të sigurt për të ardhur përsëri para mbyllet vendndodhjes.

Paris Orly është një situatë e ngjashme, me opsione të majtë valixhe dispozicion në afërsi të stacion treni. Çmimet ndryshojnë në varësi të disa faktorëve, duke përfshirë copa majta dhe madhësisë, edhe pse ajo është e arsyeshme të përgjithshme. Orët janë të njëjta si CDG, nga 06:00 te 21:30, kështu që nëse nuk janë të dashur për të lënë bagazhin tuaj brenda natës të siguruar që ju të arrijnë në kohë.

Aeroportet tjera brenda Francës të veprojë në të njëjtën mënyrë, me opsionet e bagazheve në dispozicion në shumicën e aeroporteve, duke përfshirë bukur, Lion, dhe Marseille. Kontrolloni aeroportin tuaj lokale për mundësitë e magazinimit dhe çmimet.

Marseilles për Trenat Lyon

Paris në Lyon nga Train

Lyon për Trenat Paris

Lyon për Trenat Avignon

left luggage locations in France at airports

 

Left Bagazhi Locations Në stacionet e trenit

Stacionet në Paris

Nëse jeni vend tranzit përmes një stacion treni, ju janë paraqitur me një bollëk të opsioneve. brenda Paris, Stacioni i Veriut, Gare de l'Est, Stacioni i Lionit, Stacioni Montparnasse, dhe Gare de Marne la Vallee Chessy gjithë ofertë lënë mundësitë valixhe, me shumë kompani të ndryshme konkurruese për të ofruar shërbimet e tyre.

Çmimet për këto shërbime ndryshojnë, me një tarifë të sheshtë normë për herë të parë 24 orë, dhe një kohë ruajtje maksimale e 72 orë. Çmimet janë si më poshtë: dollap me kyç të vogël 5,50 €; locker medium € 7,50; locker madhe € 9.50. Çdo shtesë 24 orëshe është 5 €.

Orë dhe vende të ndryshojnë në varësi të stacionit:

  • Për të sapoardhurit nga Lindja: Gare de l'Est nivel -1 Tualeti Qendror përballë tualeteve nga 06:00 te 23:45 i përditshëm
  • Për të sapoardhurit nga Jugu: Stacioni i Lionit sallë 3, dalë për rue de Bercy 06:15 te 22:00 i përditshëm
  • E vendosur në bregun e majtë: Stacioni Montparnasse një nivel 07:00 te 23:00 i përditshëm
  • Më e madhe në Paris: Stacioni i Veriut nivel -1, tjetër për Car Rentals, në dalje taksi nga 06:15 te 23:15 i përditshëm
  • Ata që shkon në Disneyland: Station Marne la Vallee Shahu: nivel 1 - 07:00 te 23:00 i përditshëm

 

 

Stacione Brenda Francë

Gjatë gjithë pjesën tjetër të vendit, shumë stacione treni ofrojnë bagazhet e majtë dhe një metodë të përshtatshme për të ruajtur të mirat tuaja. Kjo është veçanërisht i mirë për udhëtarët në një Udhëtimi Eurail, të cilët janë zgjedhur për të gjatë natës në rides tren sesa hotelet. Kontrolloni Listimet lokale për stacionin e trenit për të gjetur se çfarë janë mundësitë Bagazhi ata ofrojnë. Ndërsa vendi është një alternativë e shkëlqyer për udhëtimit hekurudhor, me qindra e rrugëve që lidhin të gjitha qytetet e mëdha dhe qytetet, mund të gjeni vendndodhjet e bagazhit të majtë në të gjithë Francën.

Çmimet janë përgjithësisht të arsyeshme dhe orë për bagazh mund të ndryshojnë nga 24 Qasje orë për mbylljen e hershme. stacionet e trenit gjithashtu paraqesin një mundësi e shkëlqyer për udhëtarët, si udhëtimit nëpërmjet tren kërkon kufizime shumë më pak se aeroplanët. Ju mund të arrijnë minuta thjeshtë para se treni niset (në vend të orëve, si në aeroport), dhe kap çanta tuaj para hopping në tren tuaj, duke e lejuar ju për të maksimizuar kohën tuaj në qytet.

Paris për Trenat Rouen

Rouen për Trenat Paris

Paris për Trenat Calais

Rouen për Trenat Calais

left luggage locations in France at train stations

 

Locations Left Bagazhi rreth qytetit

Mysafirët e hotelit

Nëse ju tashmë janë duke vizituar një qytet për disa ditë dhe janë vetëm tani të kontrolluar nga, ju mund të jetë në fat. Shumë hotele evropiane ofrojnë magazinimit të lirë bagazh në qoftë se ju jeni një mysafir, dhe ju mund të kthehet në çdo kohë për të tërhequr çanta tuaj. E njëjta gjë është e vërtetë për opsione të tjera Homestay, si Airbnb. Pyetni host tuaj, nëse ata janë të gatshëm për të mbajtur çanta tuaj, ndërsa ju të eksploruar qytetin.

ndryshe, shumica e qyteteve të ofrojë opsione të majtë valixhe rreth qytetit, sidomos në afërsi të mëdha Pika turistike. Ka disa shërbime të pavarura, por edhe disa kompani të mëdha në dispozicion të gjithë shumë të Francës.

Services private

  • Stasher: Stasher është një shërbim valixhe që lidh udhëtarët me dyqane dhe hotele që ofrojnë shërbimet e magazinimit. Ajo është në dispozicion në shumicën e qyteteve të mëdha franceze dhe lejon prenotim online, duke e bërë atë shumë të përshtatshëm. Faqja e internetit e tij është gjithashtu shumë funksionale dhe tregon orët e vendndodhjes, çmimet, dhe recensione e çdo vend në mënyrë që udhëtarët mund të besimit bagazhet e tyre do të ruhen në mënyrë të sigurtë.
  • ः Olibg: Holibag është një tjetër kompani e madhe në dispozicion në të gjithë Francën. Ngjashëm me Stasher, site lidh klientët me biznese të tilla si restorante, hotele, dhe dyqanet që ofrojnë ruajtjen valixhe. Me qindra e opsioneve të ndryshme, ju jeni gati të garantuar për të gjetur një vend për të bjerë çanta tuaj, kështu që ju mund të gëzojnë ditën tuaj.
  • Nannybag: Nëse jeni duke qëndruar në Paris, Bast juaj më e mirë është Nannybag. Shërbimi më i madh magazinimit në qytet, Dado ofron qese qindra vende dhe 24 Qasje orë për ato netë ekstra vonë. Çmimet janë një banesë € 6 për qese për ditën e parë dhe € 4 pas. Një nga gjërat më të mira rreth Nannybag është se ajo garanton sigurinë e qese tuaj me sigurimin e vet, që do të thotë se ju keni qetësinë e plotë të mendjes.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Eiffel tower at sunset

përfundim

Ka shumë arsye që ju do të duan të largohen nga qese tuaj ruhen në mënyrë të sigurtë, nëse ju jeni duke vizituar një qytet në një Udhëtim ditor ose maksimizimin kohën tuaj para se një tren brenda natës. Aeroportet janë një mundësi e shkëlqyer për layovers, ndërsa stacionet e trenit të ofrojë disa nga zgjidhjet më të mira në të gjithë vendin. ndryshe, Shërbimet private lidh udhëtarët për bizneset bëjnë rënë çanta tuaj përshtatshëm dhe të lehtë. Çfarëdo rast, të sigurt për të bërë detyrat e shtëpisë tuaj në opsionet në dispozicion, çmimet, dhe orë magazinimit kështu që ju mund të gjeni më të mirë vende majtë valixhe në Francë për ju.

La Rochelle për Trenat Nantes

Toulouse për Trenat La Rochelle

Bordeaux për Trenat La Rochelle

Paris për Trenat La Rochelle

 

Gjendet artikull ynë “Ku mund të gjej Adresa Left valixhe në Francë?” i dobishëm? libri me Ruaj një tren ju bileta treni francez dhe të fillojnë udhëtimin tuaj!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Ku mund të gjej Adresa Left valixhe në Francë?” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-cafes-europe/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)