Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 22/05/2021)

Evropë, toka bukur të shkëlqimit dhe përrallat është padyshim një go-për destinacion për çdo udhëtimit apasionuar atje. Me pafund vende awe zgjimit për të vizituar, Evropa është i njohur të jetë një nga më të bukur jashtë vendit shpërndarës studimit për studentët ndërkombëtarë si kanë një dhuratë panumërueshëm e plazheve, Ishujt, pallatet, kështjella, dhe monumentet historike.

Pamohueshme qytete si Romë dhe Paris janë Vizita duhet qytetet ndërsa voyaging përmes Evropë, por në qoftë se ju jeni një nga ata njerëz që janë mësuar për të eksploruar Më pak të njohur Destinacione bukur dhe relishing çdo ons e bukurisë së gems fshehur, Kjo listë është vetëm për ju!

Me që u tha, lexuar së bashku për të zbuluar të 7 vende nënvlerësuar në Evropë që janë të breathtakingly bukur dhe do të kamë atë adrenalin rush ju jeni duke kërkuar për.

 

1. Vogël Destinacionet Known bukur – Valetta, Maltë

Valleta Malta

Valletta është në mesin e më të vogla më pak të njohura bukur Destinacione Qytetet e botës dhe është shtëpi për pallatet mbretërore, kalatë, dhe Cathedrals që datojnë në shekullin e 16. Ky qytet është krejtësisht një Botërore Heritage Site siç është me rëndësi të madhe si rezultat i ndjenjave historike të mbajtura
nga ajo. Pjesa më e mirë për të eksploruar Valletta është se manovrimi rreth zonës është nuk është detyrë komplekse për të bërë si të gadishullit është mjaft i vogël që do të mbulohen tërësisht në këmbë. Disa pamjeve të mëdha për të mos humbasë, ndërsa në Valletta janë Upper Barrakka Gardens dhe Casa Rocca Piccola që posedojnë pikëpamjet ju do të vdesin për!

 

2. Salzburgu, Austria

Salzburg Austria
Salzburg është e vendosur në kufirin e Gjermanisë, në vendin e Austrisë, dhe eshte cuddled nga Alpet Lindore madhe që është me të vërtetë një pamje për sytë. Kjo mrekullueshëm dhe Lesser Known Destinations qytet i bukur është vendlindja e Mozart, kompozitori muzikë famshëm, të cilit
Instrumentet fëmijërisë janë ruajtur dhe shfaqet në një muze. Përveç saj rëndësia historike, qyteti dekoruar me barok Arkitektura vetëquajtur - një style ekstravagante nga fillim të shekullit të 17 dhe është i ndarë nga lumi Salzach, gjë që e bën duke vizituar këtë qytet në një udhëtimin në kohë në mosha mesjetar!

Mynih për Trenat Salzburgut

Vjenë për Trenat Salzburgut

Graz të Trenat Salzburgut

Linz për Trenat Salzburgut

 

3. Konstante, Rumani

Constana Rmania is a Lesser Known Beautiful Destinations To Visit In Europe

Ajo që dikur ishte një qytet vjetëruar, Constanta është aktualisht e treta më e madhe e Rumanisë qyteti dhe një tjetër Destinacione të Bukura të Njohura më Pak në Evropë, dhe një port detar zhurmshëm i vendosur në bregun perëndimor të Detit të Zi.
Constanta është shtëpia e verifikueshme të shumta pikat e nxehta turistike përsëri në dhjetë shkuar shekulli, duke përfshirë Sheshin Ovid, ku një statujë bronzi të artistit romak Ovid qëndron, dhe hoqi dorë Constanta Casino, e cila përmban arkitekturën e Artit Novelë. Constanta gjithashtu ka ndoshta më bregdetit lezetshëm, ku ju do të të marrë një mundësi për të bëj banja dielli dhe të liroj deri. Në rast se ju jeni në një adventurous Humor, atje jane udhëtime shumë ditore nga Constanta, të cilat përfshijnë vizituar dy Sites Trashëgimisë UNESCO përkatësisht Danubit dhe Tulcea bashku me zbutës në fund në një njohur turistik plazh, mangalore.

 

4. Vogël Destinacionet Known bukur – Genti, Belgjika

Ghent Belgium is a Lesser Known Beautiful Destinations To Visit In Europe

Fshehur nën hijet e të gjitha komuniteteve më të dukshëm belge urbane si Antwerp dhe Brukseli, Ghent është një perlë e fshehur në Belgjikë. Me qytetet interesante dhe shumë më pak çrregullim, Ghent është mjaft i vogël për të bërë ju të ndiheni rehat dhe mjaft i madh për të nuancë deri përvojën tuaj. Nëse jeni të dua të muzeve të bukura, bare modës, dhe pikëpamjet anësore canal, ju patjetër do të dëshironi të shtoni Ghent të udhëtimit tuaj itinerar. Një pjesë e vendeve që nuk duhet të injorohen përfshin Gravensteen, një rezidencë të shekullit të dhjetë-me kanalet dhe pamje të mahnitshme, kambanarja e Gentit, dhe Katedralja e Shën Baros.

Get gati për të intriguar nga raveled infrastrukturës që ka qëndruar trenin e kohës dhe të bëjnë kamerat tuaja shtrëngoj poshtë për këtë marr e Vogël Destinacionet Known të ​​bukura në Evropë.

Bruksel për Trenat Ghent

Antwerp për Trenat Ghent

Halle për Trenat Ghent

Bruges për Trenat Ghent

 

5. Helsinki, Finlandë

helsinki finland
Fshehur në kufijtë e Balltikut, Helsinki është një qytet evropian që është i denjë për eksplorim. Tejmbushur me risi, Helsinki ishte bota arkitektonike Capital për 2012. Stili i tyre është aq e lavdërueshme, të përpiqet të mos jetë i turpshëm dhe të bashkohet shëtitës Vizitat rreth zonës në qendër të qytetit të përjetojnë historinë e pasur të kryeqytetit finlandez.
Konsideroni vizituar Helsinki gjatë të vazhdueshme të saj ditë verore për të rritur kohën tuaj atje ose të vënë në çizme tuaj Gutsy dhe për të luftuar mbrëmje mbuluan dimrit. Sidoqoftë, ka një numër kaq të madh të pamjeve për të parë, ju nuk do të ketë mundësi të plotësisht zbulojnë çdo sekret mban!

 

6. Goteborg, Suedi

Gothernburg Sweden is a Lesser Known Beautiful Destinations To Visit In Europe

Goteborg, e ndodhur në Suedi, është shtëpi për Liseberg Amusement Park, një nga Tërheqjet kryesore në kombin megjithëse duke qenë një nga destinacionet më pak të njohura të bukur. Ajo është gjithashtu qyteti i dytë më i madh në vend i cili është përtej zbavitës për shkak të përfshirjes së saj të dy tokës dhe detit dhe divergjent saj koncepte të tilla si "Fika" (një koncept të shijuar pushimet kafe) dhe Feskekorka (peshk kishë) Provoni vizituar këtë qytet në gusht për të dëshmuar festivalin e tyre të mahnitshme muzikë i njohur si mënyrë për të dalë Perëndimit. Nuk është e mundur për të vizituar gjatë kësaj kohe? Vullneti Qyteti megjithatë paraqesin si një kënaqësi për të gjitha shqisat tuaja me sceneries bukur,
ushqim gisht shuplaka, dhe rrugët gjallë. Në krye të, roaming rreth qytetit mund të bëhet drejtë në këmbë tuaj e cila do të thotë që ju të ruajtur në fondet udhëtojnë dhe në të njëjtën kohë Ora gëzojnë trajton sociale dhe kulturore ky qytet i mrekullueshëm ka për të ofruar.

 

7. Vogël Destinacionet Known bukur – ndarje, Kroacia

Split Croatia is a Lesser Known Beautiful Destinations To Visit In Europe

Spliti në Kroaci është Destinacioni i Përkryer i Posaçëm i Njohur për një pushim nëse jeni duke kërkuar një ngjarje bregdetar përzierja qytet me ndjenjë dridhura Mesdheut. Kuzhina Dalmatian këtu shoqëruar me ushqim deti të freskët do t'ju përkëdhelë shqisat dhe do t'ju gjunjëzojë!
Me tutje, relaksuese në plazh Kastelet do të çlirojë ty e stresit tuaj dhe rifreskoni jeni duke qenë nga brenda. Nëse jeni duke kërkuar për disa kohë në ngushëllim, ju mund të marrë një udhëtim traget nga këtu për të Hvar, një ishull ndodhet më pak se dy orë nga qyteti. Në tërësi, ndarje është një paketë e plotë që ju patjetër duhet eksploruar!

 

Kështu që, çfarë është ajo që ju jeni duke pritur për? Planifikoni udhëtimin tuaj të ardhshëm në një nga këto destinacione më pak të njohura të bukur me Ruaj një tren rreth këtyre qyteteve të bukur dhe ju do të na falënderoj vonë, udhëtimi i lumtur!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Flesser-known-beautiful-destinations%2F%0A%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)