Koha e leximit: 7 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 04/11/2022)

Një nga rrugët më të njohura për të udhëtuar në Evropë është nga në Londër në Amsterdam, një udhëtim të shpejtë me mbi 4 milion pasagjerë bërë udhëtim çdo vit. Një mundësi e lartë për transport është me tren përmes Eurostar, hekurudhor me shpejtësi të lartë që lidh dy kryeqytetet evropiane. Kjo rrugë, e cila u hap në 2018, mbetet një zgjedhje e mirë për ata që kërkojnë për të kursyer para dhe për të gëzojnë komoditetin që udhëtimi hekurudhor ofron.

poshtë, ju mund të gjeni të gjitha detajet që ju nevojiten për t'ju ndihmuar të menaxhoni udhëtimin tuaj në Londër në Amsterdam Eurostar.

Eurostar Train Times nga Londra në Amsterdam

Eurostar shkon shpesh, me deri në 16 nisje në ditë në varësi të festave dhe fundjavë. Treni i parë nga Londra në Amsterdam në çdo ditë niset nga Londra St. Pancras në 07:16 dhe merr një total prej 3 orë dhe 55 minuta, duke arritur në Amsterdam Qendrore në 12:11 (Amsterdam Qendrore është emri dutch të Amsterdamit Central Station). Kjo është shpesh një nga biletat më të lira në dispozicion, kështu që nëse ju nuk jeni urrejtës të urgjencë ju mund të kurseni ca para dhe kreu jashtë në agim.

herë rrugë janë orë gati kurrë, e cila ju lë shumë opsione për herë nisjes. Treni i fundit i natës niset në 17:16 dhe arrin në 22:11, e cila është vetëm kohë të mjaftueshme të gëzojnë një rostiçeri natën vonë në kryeqytetin holandez. Kontrolloni faqen tonë të cilën ju mund të gjeni një buton të drejtën e ekranit ose vetëm klikoni SaveATrain.com, për orarin e plotë të Londrës në Amsterdam Eurostar.

Londonmimet e Trenit në Londër në Bruksel

Londra në Paris Trainmimet e trenit

Genmimet e Gjenevës në Londër

Londonmimet e Trenit në Londër në Amsterdam

 

amsterdam canal on a sunny day

 

Prenotim biletë tuaj në Eurostar

Të gjitha biletat e trenit Eurostar përfshijnë së paku dy pjesë valixhe dhe një kuletë. Nëse jeni të udhëtonte me një shumë mjaft e bagazheve, ju gjithashtu mund të zgjidhni një biletë që ju lejon të sillni më shumë artikuj. Ndërsa linjat ajrore buxhetore mund të paguani më pak për rezervime tyre fillestare, Tarifat dhe ngarkesat qese zgjedhje e sigurimit të shtoni deri shpejt, që do të thotë ju të përfundojë duke paguar më shumë për një tërësi shumë më pak.

Pricesmimet e biletave për këtë udhëtim në Londër në Amsterdam Eurostar kanë tendencë të luhaten shumë, kështu që ne rekomandojmë blerjen e biletave sa më shpejt që ju jeni në gjendje. Në përgjithësi, Këto bileta të dalin në shitje tre muaj më parë, edhe pse në disa raste ju mund të gjeni ato deri në gjashtë muaj para datës tuaj të udhëtimit. Ne rekomandojmë përdorimin tonë Save A Train bileta treni world website për të gjetur dhe të rezervoni biletat tuaja tren, i cili kërkon automatikisht të gjithë inventarin në dispozicion për t'ju siguruar çmimin e mundshëm, garantuar.

Amsterdam në Londër pricesmimet e trenit

Terdammimet e trenit në Roterdam në Londër

Paris në Londër pricesmimet e trenit

Brukseli në Londër pricesmimet e trenit

 

Prmimet dhe llojet e biletave në Londër për në Amsterdam Me Eurostar Train

Treni Eurostar vepron kabina tre klasit varësi të buxhetit tuaj. Për ata thjesht duke kërkuar për të marrë nga një vend në tjetrin, bileta të klasit të dytë janë opsioni më i mirë. Ata në udhëtimet e biznesit mund të në vend preferojnë biletë Standard Premier ose Business Premier, dy nga të cilat ju lejojnë të ulen në trajnerë të klasit të parë dhe të sigurojë një vakt gjatë udhëtimit tuaj.

Siç e kemi përmendur më parë, çmimi varion sipas datat tuaja të udhëtimit, kështu që do të dëshironi të rezervoni biletën tuaj të trenit sapo të hapet disponueshmëria. Nëse ju libër aq larg sa më parë, ju do të jetë në kërkim të paguajnë rreth 92 dollarë vajtje-ardhje, ose rreth 46 dollarë një-mënyrë. Duke pritur deri në minutën e fundit mund të përzënë çmimet shumë i lartë, me shpenzimet e pothuajse dyfishuar më vonë keni blerë biletën tuaj.

Mbani në mend se nga maji e tutje, treni direkt nga Amsterdam Stacioni Qendror në Londër St. Pancras do të fillojë operative, i cili do të ju kursejnë disa orë kohën e udhëtimit në udhëtimin tuaj të kthimit. Gjithashtu duke filluar shërbime direkte në Roterdam. Këto shërbime do të jetë më e lirë se sa çmimet e tanishme.

fare Lloji pajisje kufizimet
Klasa e dyte
 • 2 copë qese valixhe dhe një dorë të përfshira
 • Zgjedhja Seat dispozicion pas prenotim
 • Ushqimi në dispozicion për blerje
E pakthyeshme. Para nisjes trenit, ju mund të shkëmbejnë biletën tuaj. Një tarifë ndryshim i 40 vlen Euro dhe fare dallim. Nëse biletë e re është më pak e shtrenjtë se biletë origjinale, diferenca e çmimeve nuk do të kthehet.
standard Premier
 • 2 copë qese valixhe dhe një dorë të përfshira
 • vende përmirësoi shfaqë më shumë legroom dhe një përvojë premium
 • Një vakt të lehta dhe pije do të shërbyer në vendin tuaj
E pakthyeshme. Para nisjes trenit, ju mund të shkëmbejnë biletën tuaj. Një tarifë ndryshim i 50 vlen Euro dhe fare dallim. Nëse biletë e re është më pak e shtrenjtë se biletë origjinale, diferenca e çmimeve nuk do të kthehet.
Kryeministri i biznesit
 • 3 copë qese valixhe dhe një dorë të përfshira
 • vende përmirësoi shfaqë më shumë legroom dhe një përvojë premium
 • Chef-projektuar ushqimi dhe shampanjë do të shërbehet në vendin tuaj
 • Qasja në një sallë pritjeje të veçantë para nisjes
 • Shërbimet Prenotim Taxi janë në dispozicion
 • anullime lira dhe shkëmbimet pakufizuar deri në 60 ditë pas largimit në të gjitha rrugët mes Mbretërinë e Bashkuar, Franca dhe Belgjika.
 • anullime lira dhe shkëmbimet pakufizuar deri nisjes në rrugë të drejtpërdrejtë midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Holandës, plus shkëmbimet lirë në rrugë të tërthortë (Thalys / Eurostar nëpërmjet Bruksel) deri nisjes.

Ia vlen të përmendet se Eurostar nuk është në dispozicion për ata që mbajnë një pasim hekurudhor, kështu që nëse ju doni të bëni këtë udhëtim një joshës dhe të përballueshme, blej biletën tuaj trenit paraprakisht. Ju mund të gjeni trenat bileta online në faqet e internetit të ndryshme, megjithëse ato faqe interneti tregojnë çmime të fryra të biletave të trenave të Eurostar në krahasim me Ruaj një website Train.

Pasi në kryeqytet, ju mund të lidheni më tej me anë të një numri të trenave të ndryshme Amsterdam. Shërbime treni me shpejtësi të lartë ofrohen gjithashtu në një numër vendesh në të gjithë kontinentin.

Bremimet e trenit në Bremen në Amsterdam

Hannover në Amsterdam çmimet e Trenit

Ielmimet e Trenit Bielefeld në Amsterdam

Hamburg në Amsterdam pricesmimet e trenit

 

Në bord të trenit Eurostar nga Londra në Amsterdam

Pasi në bord, koha totale e udhëtimit nga Londra në Amsterdam me tren është afërsisht 3 orë dhe 52 minuta. Kombinuar me ardhjen tuaj para nisjes, Koha totale juaj udhëtim do të jetë rreth 4.5 orë.

Vetë Treni përmban shtrojë standarde, si dhe tabelat që ju lejon për të punuar dhe për të ngrënë me lehtësi. Këto kanë tendencë të librit deri në fillim, megjithëse, prandaj sigurohuni që të marr paraprakisht nëse kjo është ajo që ju dëshironi. Pavarësisht se ku ju uleni, ju jeni të garantuara për legroom mirë dhe priza për të ngarkuar pajisjet tuaja.

Siç u përmend më parë, atje e lirë WiFi në bord, kështu që ju mund të mbani me të gjithë email-it tuaj dhe nevojat e mediave sociale. Në varësi të biletën tuaj, ju gjithashtu mund të shkojnë në trajnerin e ngrënies, ku ju mund të gjeni ushqim, pije dhe snacks. Në qoftë se ju jeni ulur në një kabinë të klasit të parë, ushqimi do të sillen direkt në vendin tuaj.

pas mbërritjes, nuk ka nevojë për të shkuar nëpër kontrollin e pasaportave, edhe pse pas Brexit dhe heqjen e Britanisë së Madhe nga BE-ja këto shërbime mund të ndryshojë. Sigurohuni që të kontrolloni ligjet lokale para se të hyjë në udhëtimin tuaj.

Londra në Antwerp pricesmimet e Trenit

Londonmimet e Trenit në Londër në Lille

Asmimet e trenit në Strasburg në Londër

Londonmimet e Trenit në Londër në Roterdam

 

london to amsterdam by the eurostar train e320

 

Pse Travel Europe By Train?

Sigurisht, pyetja e vërtetë është se pse pikërisht Evropa është përjetuar më mirë me anë të udhëtimit të trenit – pas te gjithave, ky kontinent i lidhur është e lehtë të kalohen me aeroplan, makinë, ose autobus. Megjithatë, ka disa gjëra si romantike si peizazh të egër jashtë dritares tuaj në një udhëtimit me tren, dhe për udhëtarët për herë të parë ka pothuajse asgjë më të përshtatshëm se sa Hopping në bordin e një tren vetëm para se të niset. Kjo është në kontrast të thellë me aeroportet Evropës, ku avancuar check-in kohë është më tepër se dy orë dhe keni shpenzuar kohë shtesë dhe të holla Commuting në vendin e aeroportit.

Duke folur për kohën e udhëtimit, Evropa është i njohur për hekurudhat e saj me shpejtësi të lartë, e cila tani lë pas autostrada e saj dredha-dredha. Trenat në të gjithë kontinentin janë të shpejtë dhe shpesh të drejtpërdrejtë, që do të thotë më pak kohë Commuting dhe më shumë kohë duke eksploruar.

stacionet e trenit të ketë dobi për të qenë të mirë-vendosur si ato janë ndërtuar shpesh brenda qendrës së qytetit. Ata zakonisht ofrojnë disa herë nisjes në ditë në mijëra e rrugëve, që do të thotë se ju gjithmonë do të keni një mundësi për të udhëtuar.

më në fund, bileta treni janë më përfshirëse, duke e lejuar ju për të sjellë bagazhin dhe të zgjedhin vendet tuaja pa paguar tarifat shtesë rënda.

E gjithë kjo do të thotë se, ndërkohë që Evropa ka shumë opsione për udhëtarët, asgjë nuk mund udhëtimin mirë të vjetër tren.

Frankmimet e trenit në Frankfurt në Londër

Munmimet e trenit në Mynih në Londër

Outmimet e trenit në Londër

Marsmimet e trenit në Marsejë në Londër

 

Biletat e librave me kurseni një tren për Londrën tuaj në Amsterdam me Tren

Kërko faqen tonë për bileta libër për të gjithë Destinacionet më të mira të Evropës, duke përfshirë Belgjika, Italia, Zvicra, dhe Britani e Madhe (përfshirë trenin nga Londra në Amsterdam me Eurostar). search engine ynë është projektuar për të kurse para në të gjitha biletat dhe nuk përfshin tarifa rezervimi. Ne bëjmë të lehtë për ju për të blerë duke pranuar mënyra të shumta për të paguar, duke përfshirë kartat e kreditit, Giropay, iDeal, dhe shumë më tepër.

Kështu që, Cilado qoftë arsyeja juaj për të udhëtuar, nëse ju jeni të udhëtojnë vetëm ose me të tjerët, të marrë disa minuta për të kërkuar biletat e trenit në Save a Train, e cila ofron çmime më të ulët, garantuar.

 

Duke kërkuar për librin? Merrni 3 minuta dhe të gjejnë një biletë për në Londër tuaj të udhëtimit me tren Amsterdam në www.saveatrain.com . Plotësoni në datën dhe kohën që ju do të donte për të udhëtuar, dhe ne do t'ju ofrojë çmimin më të mirë për udhëtimin tuaj.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj? Kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Flondon-amsterdam-direct-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)