Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 07/06/2020)

Dashamirët e artit modern kanë shumë vende për të vizituar në Evropë. Me një pasuri të tillë të zgjedhjes, ndoshta pjesa më e vështirë është zgjedhur një destinacion. megjithatë, nëse ju jeni në kërkim për të vizitë hotspots kryeministër Europës për eksplorimin artistike, pse jo planifikojnë udhëtimin tuaj rreth tij? Me disa të mirë-planifikuara rides tren, ju mund të vizitoni të gjitha zgjedh tonë të lartë të galerive të artit modern në Evropë:

 

Tate Modern Art Gallery, Londër, Angli

Tate Galeria e Artit Modern,Londër është një nga galeritë më të njohura bashkëkohore të artit modern në Evropë. Kjo nuk është e vetmja për të vizituar në qytet i cili mburret me mbi 1,000 galleries. megjithatë, ajo është ai që është më i popullarizuar me turistët. Tate Modern ishte fillimisht pjesë e Galerisë Tate që themeluar në 1897. me kalimin e kohës, Tate filloi zgjerimin dhe në 2000 ishte e ndarë në katër galeritë ndryshme. Prej atyre katër, Tate Modern është ai me më shumë vizita, dhe ajo shtëpi më shumë se vetëm vepra arti. Nëse ju dëshironi të përjetojnë skenën e artit Londrës për veten, ju lehtë mund të arrijnë në qytetin me tren nga më të mëdha Qytetet evropiane.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

 

Galeria Kombëtare e Artit Modern dhe Bashkëkohor, Roma, Itali

i quajtur Galeria Kombëtare i artit modern dhe bashkëkohor në italisht, Kjo galeri arti në Roma ka gjithçka që ju nevojitet. Dhe kohët e fundit mori një pamje të re, në mënyrë që arti mund të dal edhe më shumë në ekspozita. Kjo galeri është unik në mënyrën e saj të prezantimit. Ajo fokusohet më shumë në tema, ngjyrat dhe forma se ngjashmëria e epokave dhe stileve. Kjo i lejon çdo vizitor të përjetojnë artin në një të ri, mënyrë unike, duke siguruar se vizita do të jetë i paharrueshëm. Roma është një qytet i madh për të vizituar me tren. Ka disa rrugët piktoreske ju mund të merrni rrugën për të provuar më shumë nga Italia.

Florence për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

Florence për Trenat Pisa

Roma për Trenat Venecia

 

Kunsthalle Zurich, Switzerland

Kunsthalle Cyrih Ndërtimin E

 

skena bashkëkohore dhe moderne Zvicrës art është zvarrisës dhe të gjallë, me galeritë e shumta duke e mbajtur atë të gjallë. Ai që shpesh është e rekomanduar për një vizitë është Kunsthalle Zurich. Ajo ka ekspozitave të përkohshme që kurrë nuk do të intrigës vizitor. Këto ndryshime të shpeshta të ndihmuar Kunsthalle reinvent identitetin e saj çdo herë. Ju mund të arrijnë Zurich me tren nga Mynih, Vienna, si edhe qytetet e tjera evropiane të vizitoni në gjueti tuaj të artit modern.

Mynih për Trenat Cyrih

Berlin për Trenat Cyrih

Basel për Trenat Cyrih

Vjenë për Trenat Cyrih

 

Pompidou, Paris, Francë

Pompidou në Paris është një nga më të Mirë Moderne Galeritë e Artit në Evropë

Nuk ka turne të galerive të artit modern në Evropë është i plotë pa vizituar Paris, Francë. megjithatë, në vend të Luvrit, ne rekomandojmë të nisej për në Pompidou. Aty do të gjeni një strukturë unike arkitektonike me të gjithë shkallë e saj, pajisje hidraulike, dhe kornizë çeliku i dukshëm në pjesën e jashtme. Por përvoja nuk ka fund, si Pompidou ka mbi 50,000 punon në mbledhjen e saj. Kjo është një nga koleksionet më të rëndësishme të artit modern dhe bashkëkohor i cili është sigurisht një vlerë të vizitës. Get në Paris me tren nga Londra, Amsterdam, Brukseli dhe qytete të tjera në Evropë.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

galeritë e artit bashkëkohor në Evropë janë sigurisht një pamje të parë. Pjesa më e mirë për të planifikuar një udhëtim artit të orientuar është se të gjitha këto qytete janë arritur lehtë me tren. Nëse ju jeni gati për të shkuar, Librin Tuaj Të Bileta Treni tani dhe gëzojnë udhëtim!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmodern-art-galleries-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)