Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/08/2021)

Gjetja e pikave të këmbimit të holla në Evropë mund të jetë e vështirë për një turist. Cka eshte me shume, në shumicën e vendeve, ju mund të presin për të humbur para në kursin e këmbimit të monedhës. Për t'ju ndihmuar jashtë, ne kemi bërë një listë të pikave më të mira të shkëmbimit të parave në Evropë:

 

Currency Exchange Në Romë

Në rast se nuk doni të përdorni një ATM, është e mundur për të shkëmbyer të holla në pika të ndryshme brenda qytetit. Ka shumë pika të këmbimit pranë Romës termini, Stacioni kryesor i trenit në Romë. Megjithatë, ne rekomandojmë Casa Del Turista, e cila është një shëtitje të shkurtër nga stacioni.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Paratë Exchange Në Milano

Turistët në Milano janë të ngjarë të shkojnë për të vizituar milan Katedralja, e cila është një pikë e mirë këmbimit të parave. Shiko për shkëmbim në Piazza del Duomo, vetëm një minutë larg nga katedrales. Gjithashtu pranon çeqe udhëtarësh, në qoftë se ju ndodh që të ketë ato.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Florence për Trenat Milanit

 

Currency Exchange Në Paris

Paris ka këmbyesit e parave interesante, disa prej të cilëve kanë qenë rreth e rrotull për një shekull. Ju mund të gjeni shumë prej tyre të ngushtë në një nga atraksionet më të lartë të qytetit - harku i triumfit. E ne rekomandojmë është APS Ndryshimi, në 30 Avenue de Friedland.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

 

 

Paratë Exchange Në Berlin

Kur ju jeni në Berlin, ka shumë pika të këmbimit të parave, ku normat janë të mira. Megjithatë, ne ju sugjerojmë të shikoni për Euro Ndryshim vende të degës për normat më të mirë. Ju mund t'i gjeni në Qendrën Europa, si dhe Stacioni Alexanderplatz në Berlin.

Berlin për Trenat Potsdam

Berlin për Trenat Hamburg

Frankfurt për Trenat Berlin

Berlin për Trenat Mynihut

 

Currency Exchange Në Mynih

Mynih është një qytet i madh turistik, kështu që ju duhet të jetë i kujdesshëm e kurthe potenciale turistike. Megjithatë, ka ende shumë pika ku ju mund të këmbimit të holla dhe për të marrë normat e mira. Ria Transfer të parave dhe Currency Exchange janë një prej tyre. Ju mund të gjeni atë në Arnulfstrasse 1.

Dusseldorf për Trenat Mynihut

Dresden për Trenat Mynihut

Nuremberg për Trenat Mynihut

Bonn për Trenat Mynihut

Money Exchange Points in Europe

 

Paratë Exchange në Londër

Si kryeqyteti i Britanisë së Madhe dhe një qytet i madh turistik, Londra është e mbushur me pika të përshtatshme të këmbimit të parave. Për ta kthyer paratë tuaja në paund, shikoni për ose Covent Garden FX ose Thomas Exchange globale në Leicester Square.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Currency Exchange Në Bruksel

Gjetja e mirë pika e këmbimit të parave në Bruksel nuk duhet të marrë ju një kohë të gjatë në qoftë se ju ndiqni këshillat tona. Ju mund të kontrolloni normën që ju ofron një këmbim valutor duke e krahasuar atë me normën e drejtpërdrejtë të tregut të mesëm. Megjithatë, për të kursyer kohë, si edhe ju mund të shkojnë në Ndryshim DME në Boulevard Adolphe Max 11.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Paratë Exchange Në Basel

Të përdorim franga zvicerane, kështu kjo është ajo që ju do të duhet gjatë qëndrimit tuaj në Basel. Nese ti shkon me tren në Zvicër, ju do të mund të kalojnë nëpër Basel stacion treni. Nuk është një Travelex shkëmbimi të afërt me atë që ofron norma të mira.

Mynih për Trenat Bazelit

Zurich për Trenat Bazelit

Bern të Trenat Bazelit

Gjenevë për Trenat Bazelit

 

Currency Exchange Në Amsterdam

Bankat në Holandë zakonisht ofrojnë vetëm shërbime të këmbimit të parave për klientët e tyre, i cili është i papërshtatshëm për turistët. Kur në Amsterdam, kërkoni zyrat e ndërrimit në rrugën Damrak. Më e popullarizuar është Pott Ndryshimi, të cilat ju mund të gjeni pranë Pallati mbretëror.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

Amsterdam Canal

 

Paratë Exchange Në Vjenë

Ju do të duhet euro në Vjenë. Aeroportet dhe spote turistike janë opsionet më të sigurta për spote të këmbimit të parave. Megjithatë, një nga vendet ne rekomandojmë është shkëmbimi, kundërta St. Stephens Katedralja në afërsi të stacionit të metrosë. Ata gjithashtu pranojnë çeqet e udhëtarëve, të cilat mund të jetë i përshtatshëm, nëse ju keni ato.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Shkuarja në një pushim në Evropë? Nëse njëri prej këtyre qyteteve të mëdha evropiane është në axhendën tuaj, planifikojnë udhëtimin tuaj dhe të Librin Tuaj Të Bileta Treni ne kohe!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Top 10 Pikat paratë e këmbimit në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmoney-exchange-points-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)