Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 01/01/2020)

Kontinentin e Evropës është një e plotë e histori të pasur, të shquar histori, aventurat, dhe nganjëherë një mister. Çdo kontinent ka vendosur vet mystifying vende. Megjithatë, duket se Evropa ka disa prej më të mahnitshme dhe misterioze vende në botë. Mister gjithmonë ka një apel për aventureske udhëtarët. prandaj, ajo vjen si befasi pse më të guximshme udhëtarët e bëjnë atë të qëllimit të tyre për të vizituar këto vende. Ruaj një tren ka vënë së bashku një listë të pesë më misterioze vende në Evropë që janë të sigurt për të shtang dhe përshtypje edhe më të kalitur e udhëtarëve.

 

1. Më Misterioze Vende Në Holandë – Giethoorn

Vendin e parë ne mund të rekomandojë është misterioze në kuptimin që ajo është mjaft unike. Ajo është e vendosur në Holandë dhe është mjaft ndoshta një nga më të këndshme vende që ju mund të vizitoni. Giethoorn është një fshat që është si asnjë tjetër. Shumë e konsiderojnë atë si të përsosur largim nga jeta moderne. Nuk ka rrugë dhe vështirë se ndonjë njerëzve që jetojnë në atë. Në fakt, kjo është lloj i prerë nga pjesa tjetër e Holandës.

Kalimi i kohës në Giethoorn do të bëjë që ju të ndjeni sikur ju kanë lënë botën moderne dhe problemet e saj plotësisht. Koha do të fluturojnë nga, dhe ju do të ndjeheni plotësisht të lumtur. Sa më larg të shikoni dhe të ndjehen të fshatit të shkojnë, gjëja e parë që ju do të njoftim është se si ajo është e vogël. Ju gjithashtu do të vëreni se ka shumë pak rrugë për të marrë. Në fakt, nuk do të jetë mënyra më e kanaleve dhe varkë rides në dispozicion se rrugët në udhëtim. Shtëpitë në fshat do të ju jap një të vjetër të botës vibe.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

2. Eisriesenwelt Shpella Ice

Duhet ndonjëherë ju të gjeni veten në Austri, ju duhet të planifikojë një vizitë në një ndër mrekullitë natyrore që ekzistojnë. Eisriesenwelt është një nga më të madhe akulli shpella që ekzistojnë në botë. Në fakt, kur të përkthyera në anglisht, kjo do të thotë Botën e Gjigantëve. Shkelën në këtë fantastike shpellë do të bëjë që ju të ndjeni sikur ju jeni në grup të një extraterrestrial film. Ka disa gjëra që janë të habitshme rreth Eisriesenwelt.

Së pari, madhësia absolut i ice cave vetë do të largohet nga ju në frikë. Shkojnë nëpërmjet saj mund të ju merr rreth një orë e gjysmë për të përfunduar. në radhë të dytë, e brendshme të shpellës do të ju lënë të ftohtë dhe të impresionuar. Të shumta akulli shifrat, skulptura akulli, ice dhe muret janë mjaft mbresëlënëse dhe të lënë shumë për fjalët e humbur. Disa nga këto masive akulli, formacionet janë më shtatlartë se 20 metra! Në errësirën e shpellës, ice e ndriçuar nga magnez llambat do të “të gjallë.” Si drita kalon përmes dritës dhe valleve në sfond, ndjenja e natyrshme mister patjetër do të ju goditi. Në përfundim, dikush afër Werfen, Austria ka nevojë për të marrë kohë për të vizituar Eisriesenwelt.

Salzburgut të Werfen Trenave

Mynih për të Werfen Trenave

Innsbruck të Werfen Trenave

Vjenë për Werfen Trenave

Werfen Is one the list of Most Mysterious Places in Europe

 

3. Më Misterioze Vende Për Të Vizituar Në Itali – Capuchin Katakombet E Palermos

E Capuchin Katakombet e Palermos mund të dërgoni një dridhet poshtë shpinë tuaj. Për emocion kërkuesit që të gëzojnë ndjenja e terror dhe frikë, katakombet janë një vend i shkëlqyer për të vizituar. Këto janë katakombet e mbuluar nga morbiditeti dhe mister për njeriun e përditshme. Të gjitha ai merr është një vizitë për të gjetur veten paraqitur disa të mëdha pyetjet e jetës.

Histori pas Capuchin Katakombet është mjaft interesante. Ajo është përfundimtar në vendbanim për eshtrat e mijëra njerëz nga të gjitha sferat e jetës. Shumica në katakombet janë murgjit dhe të pasur të kohës. Megjithatë, ka disa të përbashkëta folks atje, si dhe. E catacomb shtrihet nën një manastir dhe një ngjitur kishës. Duke ecur nëpër korridoret e katakombet, ju do të shikoni rreth 8000 mumifikuar organeve. Disa prej tyre janë mjaft të vjetra, edhe daton në 1600. Trupat e balsamosën dhe të mirë të ruajtura. Në përfundim, si e tmerrshme si katakombet duket, ata janë një destinacion i njohur turistik dhe janë një vlerë të vizitës për ata që mund të marrë atë.

Marsala për të Palermos Trenave

Bagheria të Palermos Trenave

Catania për Trenat Palermo

Trapani të Palermos Trenave

 

4. E Vilave De Brissac

E E vilave de Brissac është në jug të Zemërojë, një qytet në të Lumit Loire Valley. Ajo është e lartë kështjellë në gjithë Francën. Këtë e bukur frëngjisht kalaja është rindërtuar në shekullin e 15të dhe i ka bërë ballë testit të kohës. Para rinovimin e tij nga Kreu i Brissac, kjo ishte një Kalaja mesjetare që datës përsëri të 11-të, të shekullit të. Megjithatë, Duke e rindërtuar atë në një grand Rilindjes stil kalaja.

E vilave de Brissac mund të duket si një e zakonshme e Vilave në fillim. Megjithatë, pas fasada e përditshme, nuk është një legjenda misterioze që drejton shumë për ta vizituar. Të shumta histori fantazmë janë të lidhura me bazat dhe vilave tv. Më popullore është legjendë e Gjelbër Lady. Sipas legjendës ajo ishte vrarë në kala dikur në mes të shekullit 15-të. La Dame Verte, apo si ajo është bërë e njohur në, e Gjelbër Lady, është thënë për të bredh kalaja ende. Shumë thonë se ata kanë dalloi një grua në një fustan të gjelbër duke ecur nëpër bazat ose që qëndron në majë kulla. Aktuale banorët thonë se kanë rritur mësuar të saj, por, shumë turistë kanë qenë të frikësuar. Përveç nga të parit e saj, shumë thonë se ju mund të dëgjoni saj moans të gjithë kështjellës, në orët e hershme të mëngjesit.

Paris për Trenat Le Mans

Nantes për Trenat e Parisit

Paris për Trenat Rennes

Rouen të Paris Trenave

Chateau De Brissac is among the Most Mysterious Places in Europe

 

5. Më Misterioze Vende Për Të Vizituar Në Belgjikë – Dinant

Dinant është një tjetër qytet i vogël që të ngjall një ndjenjë e mister për vizitorët. Qyteti është në Namur provincën e Belgjikës.. Ajo është vendi i përsosur për të shkuar për të nëse ju jeni duke planifikuar një largim fundjavë nga big jetës së qytetit. Kombinimi i qytetit të jetës dhe përreth peisazhit natyror është befasues. Malet në sfond të qytetit të kombinuara me lumit Meuse rrjedh përmes qytetit janë të mjaftueshme për të mundësuar të gjithë për të shkelm prapa dhe të lëshohem. Ajo ka kapur zemrat e shumë vizitorëve dhe do të bëjë që ju të ndjeni sikur ju jeni në një botë tjetër.

Bruksel për të Dinant Trenave

Anwerp të Dinant Trenave

Ghent të Dinant Trenave

Liezhit të Dinant Trenave

Dinant Belgium

 

A jeni gati për të parë të shumta misterioze në vende të Evropës ofron? Filloni me këto pesë më misterioze vende dhe të shohim ku rruga merr ju. Sigurohuni që të planifikoni pushimet tuaja mirë dhe Libri Bileta Treni në kohë me Save një tren!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Më Misterioze Vende në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-mysterious-places-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)