Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 20/08/2021)

Lugina dhe kodra të gjelbërta, livadhe te gjera, në vendet më piktoreske në Evropë, këto 10 fushat më piktoreske të golfit në Evropë, janë disa nga klubet më të mira të golfit në botë. Çdo fushë golfi është projektuar në mënyrë perfekte, një kombinim i mrekullueshëm i objekteve dhe bukurisë natyrore.

 

1. Jeshile Golf Blue Pleneuf-Val-Andre Në Brittany

Me pamje madhështore të kanal anglez, Kursi i golfit Bluegreen Pleneuf Val Andre është i mahnitshëm. Kursi i golfit Bluegreen në Brittany është një nga kurset më piktoreske të golfit në Evropë.

Kursi i gjelbër i harlisur mbikëqyr vijën bregdetare Breton, dhe kombinimi i tokës së gjelbër me detin blu është i mrekullueshëm. veç, ju do të luani në një nga 500 kurset më të mira të golfit në botë.

 

Golf Blue Green Pleneuf-Val-Andre Në Brittany pranë detit

 

2. Kursi i Ri Skandinav: Kopenhagen

25 km nga Kopenhaga, kursi i golfit Kursi i Ri renditet në 50 kurse të larta golfi në Evropë çdo vit. Kursi i Ri 36-vrima është një nga kurset më piktoreske të golfit në Evropë me të 25 hektarë pyje përreth tij.

Rrymat që çojnë në pellgje natyrore, mjedis i qetë piktoresk, dhe një klub golfi prej druri fitues të çmimeve, do t'ju mahnisë nga hyrja në vrimën e parë. Peisazhi është me të vërtetë i mrekullueshëm dhe ka mahnitur shumë lojtarë nga e gjithë bota.

Hamburg në Kopenhagë Me Një Tren

Cyrihu në Hamburg me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

Roterdam në Hamburg me një tren

 

3. Lidhjet e Golfit Castletown: Ishulli i Njeriut

Fllad i detit, lule të egra, dhe pikëpamjet epike të Ishullit të Njeriut, të luash golf në kurset e lidhjeve të golfit në Castletown është një përvojë e paharrueshme. Ishulli i Njeriut është një nga vendet më të lë pa frymë në Evropë, dhe fusha e golfit është një nga kurset më piktoreske të golfit në Evropë.

Ju jeni të rrethuar nga deti nga të gjithë 3 anët, ndërsa luani kursin në gadishullin e bukur Langness. Shtrirja bregdetare shkëmbore e plazheve, perëndime të lavdishme të diellit, renditni Castletown Golf Links në vendin e 8 -të në fushat më spektakolare të golfit në MB dhe Irlandë. Vrima e 17 -të ka pamje nga Deti Irlandez, dhe pamja nga vrima e 18-të, historike Shën. Michaels Isle, 12kapela e shekullit të th, pikëpamjet që mund të shkëpusin çdo lojtar golfi me përvojë.

 

4. Klubi i Golfit Tralee: Irlandë

Vendosur në një terren natyror, me pamje nga Oqeani Atlantik dhe plazhi, kursi i golfit Tralee në Irlandë është një nga kurset më unike dhe piktoreske të golfit në Evropë. Ju do të ndiqni vrimat nëpër kodrat e gjelbërta me pamjen e blusë së thellë para jush.

Ky kurs golfi skenik me 18 vrima është në County Kerry, shtëpi në gadishullin Dingle, dhe Killarney i mrekullueshëm Park kombetar. Fusha e golfit është vendosur në skajet e vija bregdetare mahnitëse, me tokë jeshile dhe Irlandën ikonike Jugperëndimore.

 

Fusha të mrekullueshme të Gjelbra në Tralee Golf Club Në Irlandë

 

5. Golf Club Crans-Sur-Sierre: Switzerland

Një nga më të vjetrat, akoma moderne dhe e pajisur, kurse golfi në Evropë, Kursi i golfit Crans-sur-Sierre në Zvicër është një nga klubet e golfit më piktoresk në Evropë. Pellgje natyrore, male, dhe lugina e gjelbër e harlisur zvicerane janë pamje të mrekullueshme dhe gjallëruese.

Ky kurs piktoresk i golfit është në Alpet Zvicerane, kështu që peisazhi të lë pa frymë. Me pamje nga Mont Blanc dhe Matterhorn, malet më të larta dhe më piktoreske në Evropë, ju jeni të detyruar të mahniteni nga ky fushë golfi. Kursi i golfit Crans-sur-Sierre është një udhëtim i bukur me tren larg nga Gjeneva, dhe Bernën.

Cyrihu në Wengen Me Një Tren

Gjenevë në Wengen me një tren

Bern në Wengen me një tren

Bazeli në Wengen me një tren

 

6. Kursi më piktoresk i golfit në Irlandë: Lidhjet e Golfit të Kokës së Vjetër

Ulur në krye të një Kinsale Old Head, e rrethuar nga oqeani, ofron fusha golfi Kinsale pamje piktoreske, pamjet më piktoreske në të gjithë Irlandën dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Me kullotat e gjelbra, tokat e thyer, dhe pamje nga deti, peizazhi ikonik irlandez nuk pushon së mahnituri. Kështu që, do të mahniteni nga oborret mahnitëse në fushën e golfit Old Head Kinsale. Ju do të luani golf në a 350 milion shkëmb i vjetër ranor, zhvendosja në veri me kalimin e kohës. Ky kurs golfi i mrekullueshëm është në qarkun e Korkut, me lundrim, peshkimi, zhytja në ujë, dhe shumë më tepër Aktivitetet në natyrë për entuziastët e ujit në këtë port të sigurt.

 

Far & Lidhjet e Golfit të Kokës së Vjetër

 

7. Kursi më piktoresk i golfit: Klubi i Golfit Passier Meran Tiroli Jugor

Pamje panoramike të maleve më piktoreske në Evropë, Klubi i golfit Passier në Meran ofron një përvojë të paharrueshme për lojtarët e përparuar. për më tepër, me peizazhet e Tirolit Jugor, pellgje, bunkerë, dhe kodrat e gjelbërta, klubi i golfit Passier ka një vendndodhje dhe dizajn mahnitës.

gjithashtu, të fushës së golfit 18 vrimat përhapen në terrenin e tarracuar, dhe kullotat e gjelbërta, tërheqin lojtarë nga e gjithë bota për një fundjavë golfi, ose një largim i gjatë në natyrën Tirol.

Trento në Bolzano me një tren

Milano në Bolzano me një tren

Bolonja në Bolzano me një tren

Venecia në Bolzano me një tren

 

8. Golf Eichenheim: Austri

Mes pyjeve të trasha Alpine, kabina druri përreth, dhe livadhe, fusha e golfit Eichenheim është një nga kurset më të bukura të golfit në Evropë. Ajri i freskët alpin, aromat e natyrës, dhe shkëlqimi natyral kanë frymëzuar lojtarët më të mirë të golfit në botë. Kursi i golfit Eichenheim ka 18 vrima, përhapur në të gjithë më shumë se 6000 metra.

Ky kurs skenik golfi është një nga klubet më të mira të golfit në Austri, me komoditete te nivelit te larte: saunë, pishina të brendshme dhe të jashtme për t'u çlodhur pas një turneu fantastik të golfit. Nuk ka asgjë si peizazhi alpin së bashku me kushte të shkëlqyera për të praktikuar pasionin tuaj.

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

Karroca golfi në Eichenheim Austri

 

9. Klubi i Vendit Gardagolf: Itali

From Manerba-Fort of the palace of Soianoto the hills of Polpenazze and castle, the Gardagolf Club offers scenic views of olive trees and Lake Garda. Kursi Gardagolf ka 27 vrima, përhapur mbi 110 hektarë, në rajonin mahnitës të Lombardisë.

Ky fushë piktoreske e golfit është e rrethuar nga kodrat e Valtenesit, duke ofruar pamje emocionuese dhe magjepsëse për lojtarët më të avancuar dhe seriozë të golfit. Kursi i kuq është kursi më i bukur në Gardagolf, me lule dhe pemë të larta përreth.

Trento në Liqenin Garda Peschiera me një tren

Bolzano Bozen në Liqenin Garda Peschiera Me Një Tren

Bolonja në liqenin Garda Peschiera me një tren

Venecia në liqenin Garda Peschiera me një tren

kohë e mirë & Pamja e reve në Gardagolf Country Club, Itali

 

10. Fusha e golfit Andermatt: Switzerland

Një tjetër perlë zvicerane, fusha e golfit Andermatt mbyllet e jona 10 lista e fushave më të bukura të golfit në Evropë. Fusha e golfit Andermatt është në një luginë të bukur zvicerane. Majat e malit duke puthur qiellin, kodra të gjelbra të harlisura, dhe një peizazh të ngjashëm me kartolina.

Vendndodhja është kaq befasuese, që edhe lojtarët më të fokusuar mund të shpërqendrohen nga lugina e bukur e Ursern. Fusha e golfit Andermatt është projektuar bukur për të qenë pjesë e natyrës dhe është eko-miqësore. Ju do të shihni rrjedhat e ujit dhe livadhet e luleve të përfshira në mënyrë të mahnitshme në fushat e golfit. Atje jane 18 vrima për të zgjedhur. veç, era e fortë malore i vë një sfidë lojtarit entuziast të golfit, për të rritur lojën e tyre.

Bazel në Interlaken me një tren

Bern në Interlaken Me Një Tren

Lucerna në Interlaken Me Një Tren

Cyrihu në Interlaken me një tren

 

Andermatt Skenik në Zvicër

 

Ne në Save A Train do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë të planifikoni një udhëtim një herë në jetë në këto 10 kurset më skenike të golfit në Evropë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "1o kurset më skenike të golfit në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-scenic-golf-courses-europe%2F%3Flang%3Dsq< - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)