Koha e leximit: 7 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/10/2021)

Romantike, ngacmues, përgjatë brigjeve të Italisë, në Alpet Franceze jashtë pragut të derës, ose diku në Kinë, këto majë 10 Udhëtimet në çiftet e dëshiruara do t'ju habisin.

 

1. Udhëtimi i Çifteve më të Kërkuara: Pushim romantik i qytetit në Paris

Në frymëzim për filmat më romantikë, Parisi është vendndodhja më romantike për një udhëtim në stilin e Hollivudit. Qyteti më romantik, dhe një nga më të udhëtuarit në botë, është akoma dhe gjithmonë të jetë destinacioni më i kërkuar për çiftet.

Nëse e keni pasion gjithçka franceze, pastiçeri, Kopshte franceze, dhe rrugica simpatike, pastaj një pushim qyteti në Paris është ideale për ju. për më tepër, një udhëtim romantik në Paris është destinacioni më i kërkuar për një çift që e pëlqen shumë, dhe duke jetuar la vie en u rrit.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

The Most Wanted Couples Trip is the Romantic City of Paris

 

2. Çiftet më të kërkuara Udhëtimi në Itali: Bregu i Amalfit

ushqim, pamje të lë pa frymë, dhe detin, e bëjnë bregdetin Amalfi një nga destinacionet më të kërkuara për udhëtime çiftesh. E vende shumëngjyrëshe në shkëmbinjtë, rrugët dredha-dredha, dhe detin pranë teje, janë të gjitha që ju duhet për një çifte përkëdhelur’ pushime.

Bregu i Amalfit është një 50 kilometra bregdet i rrugicave të vogla simpatike, plazhet, dhe akomodime të fshehura të udhëtimit me pamje të paharrueshme. Ju mund të shkoni në lundrim, ose banje dielli, gatimi, ose darkë në një nga restorantet e mrekullueshme bregdetare. Opsionet në Amalfi Coast janë të pafundme, madje edhe në qytetet e vogla përgjatë bregdetit italian, thjesht merrni zgjedhjen tuaj!

Milano në Napoli me një tren

Firence në Napoli me një tren

Venecia në Napoli me një tren

Pisa në Napoli me një tren

 

Amalfi Coast is on every couple bucket list

 

3. Ishulli i Skye, Skoci

Me shkëmbinjtë që të lënë pa frymë, pamje piktoreske, dhe kultura magjepsëse, Skocia është një nga vendet më mahnitëse në botë. Ishulli i Skye është një nga rajonet e bukura që lë pa frymë në Skoci, dhe së paku do t'ju duhet 2 javë për të shijuar bukuritë e saj të shumta.

Nëse doni të admironi pamjen, ose zbulojeni në këmbë në një nga shumë shtigje alpine, Ishulli i Skye është një mrekulli natyrore. Për shembull, nëse jeni një çift aventureske, atëherë do të të pëlqen të zbulosh formimin gjeologjik të Duke bërë pyetje. Ne anen tjeter, ju mund të keni një kohë romantike në pishinën e Zanave, ose vizitoni kështjellën dhe kopshtin Dunvegan.

Me fjale te tjera, Ishulli i Skye është një destinacion i mahnitshëm për një udhëtim çiftesh, falë malësive spektakolare skoceze, lugina, dhe vija bregdetare e mahnitshme. këtu, mund të ecje dorë për dore, thjesht shijoni aventurën së bashku.

 

The Isle of Skye, Scotland

 

4. Çiftet më të kërkuara Aventurë Hiking në Zvicër

Me maja me dëborë, livadhe të gjelbërta, dhe pamje skenike që duken si piktura, Zvicra është një destinacion i mahnitshëm për udhëtimin e çifteve. Udhëtimet më të kërkuara të çifteve në Zvicër janë Zermatt, Falls Rhine, dhe lugina e Lauterbrunnen. Nëse i doni aventurat, atëherë Zermatt është destinacioni i përsosur i skive për ju, dhe nëse doni të pushoni në një mjedis piktoresk, atëherë lugina Lauterbrunnen është ideale.

Zvicra ka destinacione pafund për udhëtime për çiftet, kështu që varet vërtet nga qëllimet tuaja për ikjen romantike. Sido që të jetë, do të gjeni shumë pika romantike, për një muaj të dytë mjalti, ose thjesht sepse doni të çmoni njëri-tjetrin, në një rast të veçantë. prandaj, me të vërtetë rekomandohet të planifikoni të paktën 7 udhëtim ditor në Zvicër.

Luzern në Lauterbrunnen me një tren

Geneve në Lauterbrunnen Me Një Tren

Lucerna në Interlaken Me Një Tren

Cyrihu në Interlaken me një tren

 

Couples Hiking Adventure In Switzerland

 

5. Venediku, Italia

Ushqim i shkëlqyeshëm, atmosferë e mahnitshme, dhe shumë pika të fshehura romantike. Një udhëtim në Venecia është në listën e kovave të çdo çifti. Numri i turistëve që udhëtojnë në Venecia çdo vit është i jashtëzakonshëm, sidoqoftë, hijeshia dhe bukuria e saj do t'ju rrëmbejnë çdo herë. Në fakt, është kaq simpatik, që as nuk do t’i vini re të gjithë, dhe thjesht kaloni një kohë të mahnitshme në ikjen tuaj romantike.

Një udhëtim në Venecia është një nga më të mirët 5 çiftet më të kërkuara bëjnë udhëtime sepse është perfekte për një fundjavë të shkurtër. Qyteti ka shumë pamje, Ushqim Italian, dhe mundësi të mrekullueshme të akomodimit, kështu që ju do të gjeni parajsën në një gondolë. Megjithatë, nëse dëshironi të arratiseni dhe të zbuloni gurët e çmuar italianë përreth, atëherë Venecia, ju mund të shkoni në një nga shumë udhëtime ditore nga Venecia.

Milano në Venecia me një tren

Firence në Venecia me një tren

Bolonja për në Venecia me një tren

Treviso për në Venecia me një tren

 

Venice canal, Italy

 

6. Çiftet më të kërkuara Glamping Pushimet: Alpet Franceze

Glaming është një nga tendencat më të nxehta të udhëtimit në Evropë, kombinuar me Alpet Franceze, dhe ju keni çiftet më romantike’ udhëtim. Ky lloj kampingu është më përkëdhelës dhe luksoz sesa kampe bazë. Vendosur në natyrën e egër dhe të mrekullueshme, me pamjet befasuese të Alpeve Franceze.

Përqafimi lart në shtëpinë tuaj njëkatëshe, kabinë komode, duke u zgjuar nga zogjtë që këndojnë, duke pirë kafe, dhe duke ecur drejt nga pragu i derës – romancë përrallore. Kur foleja juaj e dashurisë është e pajisur plotësisht, dhe në vendet më piktoreske, nuk keni nevojë për asgjë tjetër për një pushim të paharrueshëm romantik.

Lyon në Nice me një tren

Paris në Nice me një tren

Kanë për në Paris me një tren

Kanë për në Lyon me një tren

 

Most Wanted Couples Glamping Vacation is The French Alps

 

7. Amsterdami: Pushime me anije shtëpie relaksuese

Amsterdami është një nga qytetet argëtuese në Evropë për çiftet, dhe një qëndrim me varkë shtëpie është më romantikja në Amsterdam. Varkat e shtëpisë janë një nga ikonat e Amsterdamit, parkuar përgjatë kanaleve. Megjithatë, sapo të futesh brenda, do ta gjeni super komod, intime, dhe të mbrojtur nga turmat që admirojnë kanalet.

Pa asnjë dyshim, Dridhjet e Amsterdamit, Atmosferë, kulturës, dhe bukuria u bën përshtypje çifteve nga e gjithë bota. Për më tepër, pamje të qytetit dhe lumit, kafenetë jashtë dritares tënde, arratisja juaj romantike do të jetë ëndërrimtare.

Brukseli në Amsterdam me një tren

Londër për në Amsterdam me një tren

Berlini në Amsterdam me një tren

Paris në Amsterdam me një tren

 

Relaxing Houseboat Holiday in Amsterdam

 

8. Udhëtimi i Çifteve në Londër

Tregjet e shkëlqyera të ushqimit, simpatik Notting Hill, Kopshtet Kensington, një udhëtim i çifteve në Londër është një udhëtim i paharrueshëm. Qyteti ofron kaq shumë aktivitete, kështu që ju mund të mendoni se është shumë për një largim romantik.

prandaj, ia vlen të bësh pak hulumtime, nga vendndodhja më e mirë, dhe gjërat që vërtet dëshironi të bëni. Me fjale te tjera, vendosni së bashku një listë të tregjeve dhe atraksioneve që dëshironi të vizitoni. veç, lini shumë kohë për kokteje në shumë bare në çati. E gjithë thelbi i udhëtimit është të rikthejmë romancën dhe të shpërthejmë së bashku.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

 

9. Çiftet më të kërkuara udhëtojnë në Itali: Udhëtimi i verës në Toskanë

vreshtat, kodra të mëndafshta të gjelbërta, dhe Ushqim Italian, një udhëtim në italisht kryeqyteti i verës është në listën e kovave të çdo çifti. Duke ecur përgjatë vreshtave, duke pirë nga vera juaj e kuqe, dhe kënaqja në atmosferën e qetë, me siguri do të pranoni që Toskana tingëllon hyjnore.

Me të vërtetë, Toskana është një nga destinacionet kryesore të udhëtimit të çifteve çdo vit. Pamjet magjike dhe vera magjepsin çiftet nga e gjithë bota, duke i bërë ata të kthehen çdo vit.

Firence në Milano me një tren

Firence në Venecia me një tren

Milano në Firence me një tren

Venecia në Milano me një tren

 

Panoramic view of wineries in Tuscany

 

10. Çiftet më të kërkuara udhëtojnë në Kinë: Lumi Yulong

Kina është një destinacion magjepsës, dhe lumi Yulong është një nga vendet më piktoreske dhe magjepsëse. Lumi Yulong është pjesë e lumit Li, e gjatë dhe e pafund, rrethuar nga plantacione të gjelbërta, fshatrat, dhe fushat e orizit. kështu, shkuarja në një aventurë përgjatë lumit Yulong është një përvojë magjike.

Përveç Bukuri natyrore, e Lumi Yulong është shtëpia e shumë fshatrave dhe njerëzve etnikë. kështu, do të keni një mundësi të rrallë për të mësuar në lidhje me mënyrën e jetës në zonën e Yangshuo, kulturës, dhe art, siç ka qenë për shekuj me vite.

 

Simple couples Trip In China's Yulong River

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni një nga këto 10 çiftet më të kërkuara udhëtojnë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 çiftet më të kërkuara"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fmost-wanted-couples-trips%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)