Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2021)

Paramendoni ulur poshtë për të shijuar kafe tuaj në mëngjes në mes të arkitekturës tradicionale italiane, ndërsa në kërkim jashtë në ujë të gazuar blu dhe malet e ëmbël e gjelbër. Derisa kjo mund të tingëllojë si vetëm një ëndërr, është një realitet për ata që vizitojnë liqenin e mahnitshëm Como. kjo destinacion mahnitëse ulet në listën e dëshirave të shumë udhëtarë. Ajo ka bërë edhe rrugën e saj mbi ekran argjendi me Hits Hollywood dhe filma të huaj! Liqeni i Como qëndron në qoshen veriperëndimore të Italisë, të drejtë tjetër të Alpet zvicerane. Përgjatë bregdetit të kësaj mrekulli fantastike natyrore janë qytete të shumta që me siguri do të mahnisin. megjithatë, picking që ato të vizitës mund të jetë një detyrë e frikshme, nëse ju jeni në një orar të ngjeshur. Nëse ju jeni të shkurtër në kohë dhe duan të bëjnë maksimumin e juaj udhëtim, këtu janë 5 qytetet piktoreske për të vizituar në liqenin Como.

 

1. Piktoresk Qytete të vizituar në Lake Como: si

Qyteti i Como është ndoshta më i vizituar nga të gjitha qytetet në fushën për shkak të sa stacion treni. Kjo është pika e fillimit për shumë vizitorë që nga një tren është mënyra më e mirë dhe më e lehtë për të arritur Como. Ndërsa disa e konsiderojnë atë një ndalesë të shkurtër në udhëtimin e tyre të vizituar dhe përjeton pjesa tjetër e Komos, të tjerët e shohin atë si një pjesë integrale e eksperiences. Arsyeja për ndjenja të përziera është për shkak të popullaritetit të qytetit. Ajo është ndër qytetet më të mëdha në afërsi, dhe ajo ka përqafuar plotësisht apelin e tij turistik. Disa njerëz e duan këtë dhe të marrë kohë për të thith të gjitha pamjet dhe Pika turistike i këtij qyteti të bukur. megjithatë, të tjerët duan të marrë në qytetet më të vogla të përjetojnë atë që ata e konsiderojnë qytetet paprekur dhe autentike italiane.

Ndërsa disa turistët e konsiderojnë Como një kurth turistike, ata priren të anashkalojnë bukurinë origjinale të kësaj qytet antik. Ju mund të kaloni një javë të tërë eksploruar Como dhe ende të gjetur gjëra për të qenë në frikë e. Në fakt, shumë prej turistëve që bie në dashuri me qytetin të marrë kohë për të ecur nëpër qytet. Nuk mund të jetë një shumë e kafene dhe restorante synon fluksin e turistëve. megjithatë, ka edhe gems fshehur. Locations tilla si Silk Museum, e 15katedrale të shekullit të th-, e Porta Pretoria, dhe qendra mesjetare presin shpirtrat më shumë aventureske.

Florence për Trenat Como

Milani për Trenat Como

Turin për Trenat Como

Genoa Si të Trenat

Qytete të vizitoni në liqenin Como

 

2. Bellagio

Bellagio është vetëm një udhëtim traget larg Komos. Ai është i famshëm për vendndodhjen e saj dhe bukurinë. Ajo ulet në majë copë trekëndësh të tokës që ndan liqenin në dy gjysma. Qyteti është i vendosur në një kodër të pjerrët dhe ofron një pamje të shkëlqyer për ata që ecin deri rrugët me kalldrëm dhe dredha-dredha alleys. Shumë banorët dhe turistët e quajnë Bellagio kurora xhevahir i liqenit të Komos. Në fakt, ajo u votua si një nga qytetet më të bukura në Evropë. Kjo është padyshim më e popullarizuar dhe më i vizituar në zonë. Pasi të keni arritur, ju do të kuptoni pse. Nëse ju vizitoni Bellagio, të sigurt për të sjellë një aparat fotografik me ty. Nëse ka një vend që do të ju jap foto të përsosur, kjo është padyshim Bellagio.

Padua për Trenat Lake Como

Venecia për Trenat Lake Como

Bergamo Si të Trenat

Verona për Trenat Como

 

3. Piktoresk Qytete të vizituar në Lake Como: Varenna

Në bregun lindor të Liqenit të Como shtrihet Varenna. Ndërsa kjo mund të mos krahasohet në madhësi të qytetet më të mëdha, ajo është ende një domosdoshmëri-vizitë vendndodhjen. Ky fshat piktoresk peshkimi tradicional italian është një domosdoshmëri-shih për cilindo që dëshiron të marrë larg nga ngutje dhe nxitim të jetës së qytetit të madh. Koha duket të qëndrojë ende si ju ulem në portet dhe ia ngul sytë në ujin blu dhe malet hovering. Pasi të keni marrë gjithçka në, ecin rreth të përjetojnë korsi me kalldrëm, piktoresk kishat, dhe vila spektakolare të Varenna. Sigurohuni që të shënojë Villa Monastero në pamjet tuaj për të parë. Kjo nuk është gjithmonë e hapur për publikun, por në qoftë se ju jeni me fat, ju do të shihni fasadat tradicionale italiane dhe ambientet e brendshme të vilës. Merrni një shëtitje nëpër kopshte gjatë dhe të hollë të plotë të florës ekzotike, ndërsa ju shikoni jashtë në liqen.

Milani për Trenat Varenna

Florence për Trenat Varenna

Torino për Trenat Varenna

Genoa për Trenat Varenna

Varenna Italy

 

4. Menaggio

Në brigjet perëndimore të liqenit të Komos, ju mund të vizitoni qytetin e bukur të Menaggio. Menaggio është një qytet i madh që tërheq shumë për pikëpamjet e tij mahnitëse dhe Arkitektura e bukur. Përzierja e blends përreth bukurisë natyrore me qytetin tradicionale italiane. Qyteti ka një shumë të ndërtesave që datojnë në shekullin e 19. Piazza Garibaldi është në thelb vendi qendror tubim për të gjithë banorët dhe turistët. Nuk është një bollëk të kafene dhe restorante që përhap me zemërim dhe jetën. Menaggio është edhe një domosdoshmëri-vizitë për të dashuruar e historisë. Qyteti ka luajtur një rol të rëndësishëm në luftërat e Parë dhe të Dytë Botërore. Në ditët e sotme, ka turne të shumta që mund të ju merr në pamjet të rëndësishme përreth në zonën.

Pavia Si të Trenat

Brescia Si të Trenat

Bologna Si të Trenat

Modena për Trenat Como

Menaggio Vizitë në liqenin Como

 

5. Piktoresk Qytete të vizituar në Lake Como: Tremezzo

Nëse ju doni të përjetojnë Liqeni i Como së bashku me të gjithë luksin dhe estetiken e nje hoteli madheshtor, pastaj do të vizitojë Tremezzo. Tremezzo është një qytet që ka përqafuar popullaritetin e liqenit dhe ka vendosur për të krijuar një përvojë unike dhe luksoze për vizitorët. Përkundër saj të humbur larg nga pamjen më tradicionale dhe të ndjehen, Tremezzo është ende një qytet i mrekullueshëm për vizitën. Ajo është mjaft e afërt me Bellagio dhe është një ndalesë për shumë që duan të shohin një vend të qetë që ende ka disa lëvizje të saj. Ndërsa hotele dhe vila në qytet të përzënë një shumë të vizitorëve, qyteti ende ka disa pamjeve të mahnitshme. Kisha e St. maria, për shembull, është e njohur për statujën e saj të pabesueshëm të Madonna Nera. Përveç se, atje jane kopshte të bukura për të shëtitur nëpër dhe shijoni pamjet dhe tingujt e Liqenit të Comos.

Tortona Si të Trenat

Mantua Si të Trenat

Piacenza për Trenat Como

Livorno për Trenat Como

Tremezzo Italy

 

Këto janë vetëm 5 qytetet piktoreske për të vizituar në liqenin Como. megjithatë, liqeni ka shumë më shumë për të ofruar se pamje mahnitëse dhe në fshatrat e bukur. Vizitoni Lake Como dhe të gëzojnë aktivitetet e ujit zbavitëse, sunsets mahnitshme, dhe rritje emocionuese. Libri Një Tren dhe të eksplorojnë Liqeni i Como dhe mrekullitë përreth ajo mban.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Piktoresk Qytete të vizituar në Lake Como” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpicturesque-towns-lake-como%2F%3Flang%3Dsq – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)