Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/06/2020)

Nëse ju keni qenë të planifikuar një udhëtim në Amsterdam, por ende duke parafytyruar se koha më e mirë për të shkuar, ti mund dëshirojnë të marrin në konsideratë një vizitë gjatë Restorant Javës 2019 në Holandë.

Restaurant Week është një ngjarje e kuzhinës që zhvillohet çdo vit në të gjithë botën në 35 qytetet e mëdha si Amsterdam, Nju Jork, dhe Hong Kong. Javën e parë Restaurant u zhvillua në Nju Jork; krijuar nga Tim Zagat, themelues i Anketa Zagat, dhe Joe Baum, restoranti i respektuar.

Javën ishte aq i suksesshëm që të përhapet në të gjithë në qytete të tjera në të gjithë globin. Datat e Restorant Javës ndryshojnë nga qyteti në qytet; megjithatë, koncepti është zakonisht i njëjtë në të gjitha vendet. eateries pjesëmarrëse të promovuar një javë që ofron drekë dhe darkë Speciale me çmime atraktive.

 

Java e restoranteve në Amsterdam 2019

 

nëse ti dua ushqim dhe e jotja Buxheti është i kufizuar, Restaurant Week ju ofron mundësinë të ha drekë në restorantet më të lartë në Amsterdam në një çmim të zbritur. Grab mundësinë për të ngrënë në hollë Le Garage, Brasserie La Camelia në Okura Hotel, ose Brasserie në Hotel Amstel për më pak!

Pjesa më e mirë është se Java National Restaurant ndodh në Amsterdam dy herë në vit, ne pranvere dhe përsëri në vjeshtë. Dy herë në vit, restorante të gjithë Holanda kanë -javor ngjarjet ku ju mund të gëzojnë kursin e plotë e ushqimit për një pjesë të asaj që ata zakonisht do të kushtojë. Gëzojnë një darkë 3-kurs për vetëm 28,50 €!

përafërsisht 135 restorante të gjithë Amsterdam pjesë që e bën të zgjedhjes suaj plentiful. Ngjarja dy herë në vit ka për qëllim për të lehtësuar përvojën. Hani dhe pini në Amsterdam qendrat mirën ngrënie nga mostrave menutë e tyre për një çmim fiks. Nuk ka kohë më të mirë për ju të shijoni pjatat restorant nënshkrimeve që përndryshe do të paguajnë çmimin e plotë për gjatë çdo kohë tjetër të vitit.

Por, para se të merakosem shumë, të marrë parasysh se ju nuk mund të ecin vetëm në këto restorante dhe presin për t'u ulur. Rezervat janë një domosdoshmëri, kështu që ju duhet të rezervoni sa më shpejt që ju mund të, pasi që këto vende kanë tendencë për të mbushur deri shpejt.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Antwerp në Amsterdam Train

Lille për Trenat Amsterdam

 

Si për të marrë në Restorant javë në Holandë

Outdoor sitting during Restaurant Week

 

Ndërsa ka shumë opsione për të udhëtimit të merrni ju në rast Amsterdam Restorant Javës, udhëtimi i trenit është një nga mënyrat më të lezetshëm dhe emocionuese për të udhëtim. Kjo e bën gjithë përvoja më të paharrueshëm si të tuaj udhëtojnë nëpër Evropë, duke marrë në pamjet dhe arritur në tuaj destinacion gastronomik në stilin dhe rehati.

Një nga gjërat më të mira kur ju e udhëtimit Evropën është se ju nuk keni nevojë për të shkëmbejnë monedhën tuaj, kjo është e gjitha e njëjtë.

Hanover për Trenat Roterdamit

Dortmund për Trenat Roterdamit

Hamburg për Trenat Roterdamit

Cologne për Trenat Roterdamit

 

 

Paris në Amsterdam nga treni është përafërsisht 3 orë e gjysmë, ndërsa Berlin në Amsterdam është një 6-orë udhëtim me tren. Book herët dhe ruajtur në çmimet e biletave. Shikoni datat për Restorant Javës 2019 në Holandë kështu që ju mund të rezervojnë vende tuaj tren paraprakisht dhe të gëzojnë kursime të mëdha. Get normat më të mirë në udhëtimin e trenit me Ruaj një tren

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Frestaurant-week-netherlands%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)