Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 13/11/2021)

Evropa është destinacion të mirë për një ikje romantike të qytetit. Megjithatë, ajo është një vend i madh, dhe ju mund të dëshironi për të ngushtuar atë poshtë. Për fat të mirë, ka shumë për të si për Gjermaninë, sidomos Its Qytetet romantike dhe qytetet. Pse të mos marrë një të dashur në një udhëtim ata kurrë nuk do të harroj? Për t'ju ndihmuar të vendosni se ku të shkojnë, këtu janë 10 Qytetet romantike për vizitë në Gjermani:

 

A Qyteti romantike: Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg është ynë i parë në listën e Qyteteve romantike për vizitë në Gjermani, Kjo është një qytet i përsosur përrallë që tërheq miliona vizitorë në vit. Megjithatë, kur ju vizitoni, ju do të shihni se pse është kaq popullore. E themeluar në kohët mesjetare, frymëzues imazhet e panumërta karikaturat dhe filma, Rothenburg është një qytet dhe një qytet romantik ju nuk do të harroj.

Berlin të Rothenburg ob der Tauber Trenat

Stuttgart në Rothenburg ob der Tauber Trenat

Mynih për Rothenburg ob der Tauber Trenat

Frankfurt të Rothenburg ob der Tauber Trenat

 

A Qyteti romantike: Bamberg

Bamberg është qyteti gjerman i shtatë kodra, shumë si Roma në Itali. Dhe ashtu si Roma, ky qytet romantik është e plotë të mrekullueshëm Arkitektura historike dhe pikëpamjet që do të fshij off këmbët tuaja. Cka eshte me shume, Bamberg ka vet qarkut saj "Little Venice", e cila ofron një shans për të marrë një udhëtim gondolë.

Nuremberg për Trenat Bamberg

Frankfurt për Trenat Bamberg

Stuttgart për Trenat Bamberg

Dresden për Trenat Bamberg

Romantic Cities to Visit in Germany

 

A Qyteti romantike Në Gjermani: Monschau

Në afërsi të qytetit të Aachen, Monschau ka të gjitha: pamje piktoreske, një dredha-dredha, lumi, dhe një Kalaja madhështor, dhe romanca. Çfarë e bën atë një të përsosur Qytetet romantike për vizitë në Gjermani destinacion për adhuruesit e natyrës është turma e saj të hiking në kodrat. Për më tepër, nëse ti vizitoni në dimër, ju do të jetë në gjendje të gëzojnë të saj Tregu tradicional Christmas.

Mynih për Trenat Salzburgut

Salzburg të Passau

Vjenë për Trenat Salzburgut

Salzburg për Trenat e Vjenës

 

A Story Romance – Meissen

Meissen ulet në lumin Elba, dhe ajo është qyteti më i vjetër në të gjitha Saksoni dhe një qytet romantik. Lugina Elba është ajo që jep Meissen një apel të tillë romantike. Megjithatë, ka më shumë për të parë, të tilla si kulmet e saj të bukur të kuqe që janë kujton Pragës. Për më tepër, dashamirët e arkitekturës mund të kënaqen eksplorimi i një katedrale madhështore gotike me një kështjellë të shekullit të 16-të.

Berlin për Trenat Meissen

Freiberg për Trenat Meissen

Cottbus për Trenat Meissen

Chemnitz për Trenat Meissen

Romantic Cities to Visit in Germany

 

Qytetet e mëdha romantike për vizitë në Gjermani: Heidelberg

Heidelberg është destinacion i përsosur në qoftë se ju doni të ndjeni frymën e romantizmit dhe të gëzojnë bukuri e këtij qyteti. Cka eshte me shume, ju mund të eksploroni rrënojat e kalasë në kodër dhe bëni një shëtitje përgjatë lumit Neckar me një të dashur.

Frankfurt për Trenat Heidelberg

Stuttgart për Trenat Heidelberg

Nuremberg për Trenat Heidelberg

Bonn për Trenat Heidelberg

Heidelberg

 

Qytetet romantike për të vizituar në GjermaniFreiburg

Nëse jeni duke kërkuar për një kohë me diell, kur kërkoni për Qytetet romantike për vizitë në Gjermani, nuk duken më tej se Freiburg, në buzë të famshme Pyll i zi. Që në afërsi të kufirit të Zvicra, ju mund të presin pikëpamjet mrekullueshëm dhe rrjedhave të mrekullueshme jashtë qytetit. Freiburg është e përkryer për të vizituar gjatë gjithë vitit.

Offenburg për Trenat Freiburg

Stuttgart për Trenat Freiburg

Leipzig për Trenat Freiburg

Nuremberg për Trenat Freiburg

 

Lindau

Ujërat e detit-blu të liqenit Bodensee dhe Alpet rrethojnë Lindau. Këtu ju mund të gëzojnë pamje të mrekullueshme, si dhe sportet e ndryshme të ujit dhe udhëtime varkë, dhe disa Romance. Për më tepër, Lindau është e bukur në dimër, sidomos kur Bodensee ngrin.

Konstanz për Trenat Lindau

Memmingen për Trenat Lindau

Biberach për Trenat Lindau

Ulm për Trenat Lindau

Lindau

 

eksperimentues

Trier është qyteti më i vjetër në Gjermani, Ajo është në listën e qyteteve romantike për vizitë në Gjermani, por vetëm në mënyrë ju e dini se ajo është shumë afër në Luksemburg, mbasi qëndroi në brigjet e lumi Moselle për më shumë se dy mijë vjet. Për të ilustruar bukurinë e saj, Trier krenohet me arkitekturë romake, si dhe ndërtesat mesjetare dhe gotike. Me fjale te tjera, Kjo përzierje unike e bën Trier një çudi e vërtetë.

Koblenz për Trenat Trier

Frankfurt për Trenat Trier

Mainz për Trenat Trier

Stuttgart për Trenat Trier

 

A Qyteti romantike me emrin: Cochem

Nëse jeni duke shkuar në një dalje në det lumi në Gjermani, sigurohuni që të përfshini Cochem si një nga ndalesat tuaja. vreshtat dhe një kështjellë befasuese e shekullit të 11-të janë tiparet kryesore të këtij qyteti lumor dhe një qyteti shumë romantik.

Frankfurt të Cochem Trenat

Bonn të Cochem Trenat

Cologne të Cochem Trenat

Stuttgart të Cochem Trenat

Cochem

 

Qytetet më të fundit romantike për vizitë në Gjermani – Quedlinburg

Kjo i vogël qytet mesjetar gjithashtu mund të llogaritet në listën e Qyteteve romantike për vizitë në Gjermani, ky qytet do të marrë frymë tuaj larg me saj Rrugët me kalldrëm simpatik dhe shtëpi çuditshëm. Për më tepër, dashuruar e historisë do të gëzojnë të eksploruar historinë e saj unike. Si vend pushimi e mbretit Heinrich I, Quedlinburg është një qytet i rëndësishëm.

Berlin të Trenat Quedlinburg

Hanover të Trenat Quedlinburg

Magdeburg të Trenat Quedlinburg

Bielefeld të Trenat Quedlinburg

Quedlinburg

 

A keni vendosur që Qytete të vizitojë në Gjermani romantike ju doni të marr si largim tuaj të ardhshëm? Planifikoni një udhëtim në një nga 10 shumica e qyteteve romantike në Gjermani dhe Librin Tuaj Të Bileta Treni në kohë me Save një tren!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “10 Qytetet romantike për të vizituar në Gjermani” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fromantic-cities-visit-germany%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)